O Ptáku Ohniváku (1980) (TV film)

Poměrně fousatá adaptace pohádky Karla Jaromíra Erbena, kde se kromě těch zvířátek vlastně neshoduje vůbec nic. Není to nic světobornýho, ale ten pták Ohnivák vypadal už fakt komicky a liška, která měla dycky vidět pouze hlavu a přední tlapy, byla oproti tomu ještě zlatá...

Zlaté dno (1942)

Jeden z posledních, ne-li poslední z vynikajících filmů nezapomenutelného Vlasty Buriana. V roli papírníka Putičky však Burian poměrně zklidnil svůj výstup a přes několik málo scén (např. vyprávění "pánské" anekdoty :)) se jednalo o vážněji myšlenou roli zkušeného profíka v papírnictví. Samozřejmě jsem se musel smát, jak se děcka hrnula do papírnictví kouzelné Zity Kabátové už několik málo minut poté, co Vlasta udal první dáreček, ale všechno to celkově působí sakra pozitivně a člověk si prostě užívá tu nepopsatelně krásnou příběhovou atmosféru. Za mě osobně jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana.

Malé oslavy (2008)

Další z řady československých filmů o tom, jak je všechno v prdeli - jen do toho párkrát hraje samba... Nebudu moc rozepisovat děj filmu, jenom asi uvedu, že Nvotová mě jako zdivočelej parchant celej film srala a je mi jedno to, že měla hrát holku v pubertě atd... prostě to byla píča. Polívka asi nosil paruku a věřim tomu, že Gubíková hrála víceméně sebe samu.

Tenkrát na východě (2000)

Po poměrně úspěšném (anebo možná spíš líbivém) Wild Wild West přišla alternativa, kde černocha nahradil asiat a kde místo technologických vymožeností fungují především dobře mířené kopy a pěsti. A musím říct, že se mi tahle alternativa líbila o něco málo víc než doktor Bezláska... což o to, kočičky ve Wild Wild West byly parádní, ale tentokrát rozhodovala ústřední dvojka - resp. poměrně fádního Kevina Klina strčil agilní Jackie Chan s přehledem do kapsy. Byl zábavný, rvačky byly originální a vošukal náčelníkovu dceru (a nejspíš potom i princeznu Lucy Liu, což mu sakra závidím). I Owen Wilson, který mezi moje oblíbence nepatří, filmu neuškodil a držel krok v roli všemi ženami milovaného kovboje, který byl ale jinak poměrně k ničemu. Jak jsem ale už psal; film jako celek mě bavil, bitky byly fakt super a vedlejší postavy byly dobře vybraný / zahraný.

Izrael, pestrá mozaika vjemů (2009) (TV film)

Ne příliš povedený francouzský cestopisný dokument o Izraeli. Dozvíme se hodně zevrubně něco o historii, zvířatech (arabové) v Izraeli, o nějaký přiblblý zahradě a místních zvířatech (fauna). Když pominu politickou situaci v regionu, asi by to nebyla špatná země - ale aktuálně bych se tam bál i jako pouhý turista, což však z dokumentu nečiší (zřejmě díky roku vzniku). Čekal jsem ale něco víc...

13 (2010)

Původní gruzínský snímek jsem neviděl, ale pokud si člověk odmyslí toho Rourka ala hispánce a Curtise s pár černochama, tak by člověk klidně mohl hádat, že se jedná o gruzínský herce (včetně trapnýho Stathama v klobouku). Jinak tenhle film nebyl kritiky příliš dobře přijat, ale mě se to docela líbilo. Zpočátku mě Riley sral, ale naštěstí po prvním kole zdrsněl a pak už měl ten výraz Ládi Krejčího před zápasem... Policajti byli úplný debilové (kromě toho bělovlasýho, ten vypadal hustě) a na konci mi přišlo líto, že Statham tý malý holce ukrad jehně..

Sestřičky (1983)

Sestřičky jsou označovaný jako komedie, ale mě to moc vtipný nepřišlo. Ze situace na tehdejším venkově dneska spíš mrazí a všechny ty reálie (porody, perverti, dřevoštěpové atd) jsou až moc "real". Výhodou je, že zatímco mladá Mihulová ukáže ve filmu zadek a kozy, tak stará Jirásková nikoliv...

Lovecká sezóna (2006)

Je to docela príma animák - medvěd je hyper, jelen je slabší, lovec je hyper, bobři jsou slabší, kachny jsou hyper, starej indián je slabší atd... Líbil se mi začátek, když byl Boog zdomácnělá pussy a pak ta imitace rage grizzlyho za oponou. Pak tvrdá cesta divočinou byla slabší, kromě "zotročení" lidí zvířatama - to bylo vtipný. A závěrečná bitka byla taky dobrá. Jako celek to není zázrak, ale taky to určitě neurazí a pozornost to udrží.

Space Jam (1996)

Když šel Space Jam do kin, bylo mi nějakých 8-9 let... Space Jam byl všude - v televizi, v časopisech, v Happy Mealu - měl jsem i pogy s Monstrákama a byly sakra cenný! Film samotný jsem viděl ale o několik let později a jako malýmu se mi to líbilo - a možná i proto se mi to líbí i teď (na rozdíl od králíka Rogera). Trapný cameo Billa Murrayho se dá přežít, basketbalisti byli fajn.

Zpátky do ringu (2013)

Bylo tam pár dobrých hlášek - stařeckých urážek. Jinak se zaskvělo ještě několik odkazů na boxerský filmy obou herců, akorát Raging Bull byl životopisnej, zatímco Rocky byl prostě Rocky. Starej De Niro mě ve filmu sral, byl to namachrovanej seladon, ale čekal jsem, že vzhledem k velikosti jeho hvězdy to dopadne nějak smírně, což se nakonec taky vyplnilo. Jinak je ve filmu ještě stará kurva s debilním dítětem, mentální MMA zápasník, LL Cool J jako mentální boxer, herec co skutečně vypadá jako De Nirův syn nebo otravná laciná kopie Washingtona Duka... na druhou stranu post-credites byla vtipná (obě dvě) a trenér Razora byl taky docela sympatickej.