Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

S pořadama o zpívání se poslední dobou roztrhnul pytel.. Zpívání mě sere, je tam píčus Yemi se svýma gay tanečníkama a v porotě je tlustá Čvančarová. Komentář Sokola je taky dost nuznej. Jedna hvězda za prachy na charitu.

Konspirátor (2010)

Konspirátor měl / má ambice na to být velmi zajímavým historickým dramatem, založeným na skutečné události. Bohužel se Redfordovi nepodařilo zajímavost kauzy zachovat a místo toho sledujeme nudu jako z průměrnýho dílu JAGu (akorát dobově jinam zasazeném). Vlastně jsem doteď (asi 5 dní po shlédnutí) z filmu nepochopil, jestli Mary Surratt byla skutečně svině, anebo jenom jižanská matka kryjící svýho blbýho syna. Taky mi tam chybělo něco víc v epilogu filmu o Aikenovi - sice mu suspendovali členství v klubu, ale co bylo jako pak? Zkrátka jsem čekal víc, než jsem dostal. Lepší 2*

Iron Man 2 (2010)

Pokračování tepláka Starka, nejpopulárnějšího komiksovýho hrdiny teenagerů dnešní doby. Je tu 1500 komentářů, takže nemá cenu tu smolit cokoliv duchaplnýho - zkratkovitě; Co se povedlo? Hudba, Howard Stark, Pepřanda, War Machine a epická final battle. Co se nepovedlo? Ivan Vanko (resp. Mickey Rourke - nemám ho rád a nikdy jsem neměl), Justin Hammer (resp. Sam Rockwell - sere mě už od dob Zelený Míle a pořád se mu nepodařilo se herecky vykoupit), Tony Stark na dně - nebavilo mě to (i když mě osobně Tony Stark nebavil asi nikdy).

Plán útěku (2013)

Objektivně vzato je Escape Plan slátanina bez špetky realističnosti. Na druhou stranu si film lze vyložit úplně stejně jako 80. a 90. akčňák, ve kterých oba hlavní herci dominovali. A jelikož tak to beru a protože mám Sly-e a Arnieho rád, dám tomu hvězdu navíc i přesto, že 50 Cent je ajťák, Vincent D'Onofrio dement a Amy Ryan sexbomba (haha).

Není úniku (1993)

Netradiční film, kde JCVD hraje trestance na útěku a stalkera onanujícího nad nějakou vesnickou matkou dvou postižených dětí. Ale hezky popořadě. JCVD je trestanec, protože s kámošem zabil důchodkyni nůžkama a ukradli jí prachy z pod duchny. Bohužel JCVD je dopaden a sedí ve vězení (čili film se neodehrává v ČR, protože u nás by do vězení nešel). Po nějaké době jej díky Obamově iniciativě z (asi) Guantanáma převážejí a kamarád se vrátí a zachrání jej. Z peněz nic neutratil a tak za to zaplatil svým životem. Tak lze asi shrnout úvod filmu. Někde uprostřed rezervace žije Rozana, která šuká zkorumpovanýho policajta, má dvě děti a hned na začátku filmu ukáže na kameru kozy a kundu (kozy jsou věšáky, kunda se jen mihne) - tudíž muži pak budou film sledovat dál. Rozanu pak napadnou developeři Metrostavu a JCVD je zpráská, takže ho Rozana vezme k sobě domů a s dětma se mu dívají na penis. Podle ní má obyčejný penis, ale pro malého chlapce byl příliš velký. No a pak už na samotu u lesa útočí Arjen Rudd a tento střet skončí patem...

Akumulátor 1 (1994)

Akumulátor dua otec a syn je rozporuplný film - polovina lidí se nemůže nabažit jeho geniality a nadčasovosti, druhá polovina jej nechápe. Já se kloním spíš k té druhé půlce. Film má poměrně zajímavou ideu, nicméně její podání je podle mě takový nemastný a neslaný. Modelování obřích zubů, úst a já nevím čeho všeho mě taky moc nepřesvědčilo o kvalitách, i když přiznávám - u zubařky mě při drcení zubů obřím šídlem docela mrazilo. Bavil mě Bolek Polívka, který působil podobně svěže jako v Pelíškách, a navíc nám film nabízí hodně mladých kočiček - třeba Pergnerovou jsem vlastně nepoznal a je jen škoda, co za trosku z ní vyrostlo. A ještě se mi líbily kundičky, co dělaly Sněhurku a spol. To jsou však střípky, jako celek mě to nezaujalo a především úvod byl značně unylý.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Klavrza / greenhorn film. Obvykle si na filmy, které jsem viděl na stříbrném plátně, nenaříkám - ale tohle bylo už přespříliš.... První hodinu, spíš hodinu a půl, jsem úplně hořel a nevěřil vlastním očím tomu, že sleduju zcela nesouvislý scény, téměř vůbec nenavazující na finální zápletku. Co to jako mělo bejt? Pokus o budování atmosféry? Na druhou stranu, kde jinde uvidíte vojáky z novýho Wolfensteina, geonosiany ze Star Wars a Glooma zmutovanýho do Resident Evilu v jednom filmu? Přesně tady!! A na pohřbu ve Smallville hráli na dudy, asi že Skotsko je venkov..

Černé zlato (2011)

Shit rating filmu varuje, že by se mohlo jednat o nějaký průměrný shit z nedělního odpoledne na TV Nova, ale opak je pravdou. Tenhle výpravný film o dvou znepřátelených sultanátech a mladém princi, (ne)vlastním synovi obou sultánů (v překladu o nich bylo psáno jako o emírech, ale věřil bych spíš textům v angličtině..), hrál přesně na mojí notu. Celosvětově film nemá dobrý ohlas, asi proto, že hlavní postavy panovníků hrají Banderas a Strong, tedy typický arabové, ale mě to bylo jedno. Bylo to jako bych se díval na Vinnetoua, kterak sjednocuje indiánský kmeny, a pak všechny zmrdy vypráská - prostě dobrý.

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Přiznám se, že si budu muset někdy WALL-E pustit ještě jednou a zaměřit se na to, jestli se tam ten BURN-E mihne, když se zavřou dveře od waste disposal. Jinak to byl fajn robůtek :)

Dům naruby (2003)

Kdo vyzkouší černý, ten je jim věrný. Steve Martin je vtipnej sám o sobě, Queen Latifah hraje nevinnou trestankyni (anděla) z ghetta. Je tam několik vtipnej hlášek, hlavně když je Martin vožralej a je nadrženej nebo když přijde ta stará rašple na večeři a zpívá černošskej gospel :D. Celkově je ten film trochu slabší, ale má to dobrej hudební podkres a Eugene Levy je nadrženej na kakaový boby!