David Bowie - The Next Day (2013) (hudební videoklip)

Hudba je pomalá a krásná, ale vyžaduje určité rozpoložení nálad. Marion je nádherná žena, na kterou je radost se dívat.

2 $ocky (2011) (seriál)

Hodně vyčpělej "komediální" seriál, který mě osobně vůbec nebaví. Postavy mi připadají nereálné a především nevtipné. Čas od času se najde i nějaká humornější scéna, ale člověk se musí snažit a někdy to trvá i několik dílů. Blondýna je celkem kočka.

Takový je byznys (1990)

Béčkovej film s jedněma z nejlepších béčkových herců v hlavních rolích. Ještě je tam vtipnej japonec (RIP Mako) a dvojnice Miley Cyrus, která mi připadá vlastně ještě víc sexy než originál a divím se, že pořádně neprorazila dál. Príma zábava pro dlouhou chvíli.

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Mega trapná rodinná komedie s Robinem Williamsem a bandou no namů. Šílení "sousedi" z karavanu Gornickovi jsou ale docela vtipný. Jinak samozřejmě logika žádná, jako kdo si hodí smradlavou bombu do autobusu nebo drží rozdvojku pro odtok sraček a předpokládá, že to tou třetí stranou nepoteče taky...

Rychle a zběsile 7 (2015)

Série F&F se již dávno odklonila od realističnosti na úkor akčnosti a "zábavy". Tento díl tuto hranici opět posunul dál a někomu to tak může vyhovovat - já mám však mnohem radši díly dřívější. Jason Statham jako hlavní padouch tady působí ještě komičtěji jak v Expendables, Vin Diesel a Paul Walker zřejmě taky trénovali nějaký ten pátek souboje muže proti muži, protože se oba ohánějí jak postavy z Tekkenu mno a nakonec Vin Diesel zvedne několik tun vážící auto (na poměrně dlouhou dobu) a Johnson zlomí sádru, vyběhne do ulic, kde se tahá s minigunem a nakonec odhazuje betonový kvádry jako by to byly papírový atrapy (což asi i byly). Vin Diesel dostane pecku hasákem, ale jemu to nic nedělá, je to totiž terciální Chuck Norris (sekundární Chuck Norris je samozřejmě Kim Chong Un). Ludacris už je taky v téhle sérii přežitek a nepřišel mi ani jednou zajímavý / vtipný. Vlastně je to max. na tři hvězdy a to jen díky hvězdný výpravě a velkému rozpočtu, díky kterému vidíme skutečně dobrou show. Čtvrtou hvězdu nakonec dám díky opět dobrému hudebnímu doprovodu, zlatým kundičkám v Abú Dhabí a několika skutečně povedeným vtípkům Tyrese Gibsona (párty, druhej alfa samec).

Souboj Titánů (1981)

Čím dál víc komičtější technické zpracování sice bývá postupem času čím dál víc výraznějším negativem, přesto se ale jedná o nestárnoucí klasiku, kterou si vždycky velmi rád v televizi pustím. Ve srovnáním s debilním remakem z roku 2010 se pořád jedná o nepřekonaný film o Perseovi, krásné Andromedě a čurákovi Calibovi. Co mě ovšem baví i po letech, jsou velmi pěkně propracované detaily kostýmů, kdy každý tuctový bezejmenný voják z výpravy (RIP chlapci) má nádherný unikátní štít. A Judi i v téměř 30 letech pořád sexy virgin.

Hon na lišku (2014)

Poměrně melancholické drama o vzniku a (pravděpodobně i následujícím) pádu soukromého tréninkového střediska Foxcatcher, vztazích mezi třemi hlavními postavami a smutném konci staršího Schultze. Steve Carell je znám spíš jako komik a debil, ale v téhle roli dokázal zahrát vážnou roli psychicky labilního milionáře du Ponta velmi dobře. Stejně tak se mi líbil herecký výkon Marka Ruffala, jehož "zkušenosti" a "bratrství" působilo velmi uvěřitelně. Naopak Channing Tatum mě moc nepřesvědčil a přišel mi většinu filmu jako idiot. Jediným kloudným vysvětlením by bylo, kdyby ho du Pont někdy během uplynulé doby ošukal do zadku jako svojí děvku - to se pravděpodobně ale nestalo a tudíž jeho chování jsem moc nechápal. Přestože se jednalo o drama, ve filmu je i několik humorných scének (především s mentálem du Pontem), jinak mi to ale chvilkama přišlo moc natahovaný. Klidně by se tam někde dalo ubrat 15-30 minut a pořád by to byl dobrý film. Cca 75% a nutnost nálady na poměrně hůř stravitelný film.

Uprostřed noci (1959)

Film, uvedený jako "pocta Kim Novak" na letošním Febiofestu, jsem konečně shlédnul krásně velkolepě v kině na velkém plátně a spíš než Kim ve mě zanechal stopu Jerry v podání Fredrica Marche. Dle mého mírně nadčasový film, zabývající se velmi do hloubky mezilidskými vztahy a předsudky všude okolo, které mohou za určitých okolností nastat, a reakce na ně v podání obou protagonistů. Zaujala mě po herecké stránce Lee Grant jako dcera Jerryho, která šikanovala manžela a byla závislá na otci, a pak mě bavil Albert Dekker s jeho "tootsie stories" :))

Společnice (2014)

Společnice je první vietnamský film, který jsem viděl, a zanechalo to ve mě přesně to, co jsem od toho očekával (něco ve smyslu "to bude WTF???"). Pokud to v někom zanechalo emoce, tak já to určitě nebyl. Zajímavé to ale bylo, určitě to nebyl odpad... jako správný Vietnamský film, obsahoval film nějakou místní favelu, kohoutí zápasy, docela živoucí záběry na potrat, shemale, moře fichtlů, krev z vagíny, policejní brutalitu, prsa, štědrýho a perverzního Mr Záhadnýho, sex s těhotnou a v neposlední řadě správný WTF konec. Za mě průměrné tři hvězdy.

Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění (2005) (TV film)

Moc nerozumím tomu ratingu ala Babovřesky, ale jinak je mi to asi jedno. Je to Walker (to je +), taky je tam ta jeho láska a Gage (to je tak plus mínus - Gage dabuje někdo jiný než v seriálu). Údajně tam hraje Trivet, nějak jsem ho ale nezaregistroval (neviděl jsem to od začátku) - jinak ale chybí ta bruneta nebo CD (to je minus). Walkerovi říkají všichni "kapitáne" - to je dost mentální. Hraje tam Glenn Morshower (to je plus) a pak nějaký děti atd. (to je minus). Co dál ... Walker dostane KO od Korejců (ze severu!)´a vůbec mu celkově docela naložej.. píčovina co si vybavuju - Gage + ženská rolujou s Korejcem, kterej jim dává na prdel.. Korejec mlátí Gage a ženská se probudí z nakládačky s pistolí v ruce, ale místo aby jí použila, tak s ní běží a srazí korejce, kterej jí přemůže a začne jí topit ve fontáně - a po cca 5-10 vteřinách, co je ženská pod vodou i s tou pistolí, tak vystrčí ruku z vody a korejce zastřelí. Zřejmě vodní pistole, lol. Jinak kamera dost debilní (debilní střih + zrychlování během akčních scén), malej kluk na dětský motorce na cross ujede asiatům v H3, u soudního přelíčení není žádnej policajt (takže když se padouch zblázní a vytáhne zbraň, tak ho nemá kdo zastavit než náhodou okolojdoucí Walker) a další věci, co jsem už radši zapomněl. Pro fanoušky seriálu je to slabší lákadlo, pro kohokoliv jinýho to musí bejt komedie.