NON-STOP (2014)

Jak psal FF - Liam Neeson je Badass :-) Variace na únos letadla po milionté, zaběhlá rutina, která však stále baví (alespoň mě). Přistání bez ztráty kytičky mi přišlo trochu přitažený za vlasy, stejně jako podstrčení mobilu během sekundy do kapsy saka, ale celkově se to dalo přežít.

Sázkař (1989)

Takový průměrný americký film z žánru béčkových komedií, které obvykle stojí a padají s hlavním hrdinou, protože ostatní jsou pravděpodobně lidi z ulice. Pobavila mě ale mladá Jennifer Tilly, profesionální hráčka pokeru, v roli mladý kurvičky :) Jinak celkově je film někde na pomezí 2-3 hvězd, ale přežil jsem ho do konce tak dám 3...

Ničitel (1997)

Akční film pro opožděné děti v předškolním věku. Mega komando vyzbrojených žoldáků přepadne soukromou školu. Zazní několik humorných ... "humorných" hlášek (např. Paní, máte rozbité auto --> načež jí několik žoldáků rozstřílí auto), dozvíme se něco z chemie (jak rozpustit někomu boty) a taky pár IT tipů a triků (a nejenom na stáhnutí filmu Vřískot 2). Hlavní "hrdina" je nesympatická mánička-ajťák, banditi střílí z malých ručních automatů stejnou kadencí jako ze snajperky a ještě drží zbraně za rozpálené hlavně. Úplně zbytečný a přitroublý film, který může posloužit jako dobrá zábava při odpoledni s jointem a bandou přátel.

Ant-Man (2015)

Když jsem šel do kina na Ant-Mana, čekal jsem Marveláckou klasiku - efekty, výbuchy, good look - zkrátka takový stereotyp dobrý show. Výsledek byl takový, že jsem odcházel s blaženým pocitem uspokojení a zároveň překvapení, že to vlastně až tak stereotypní nebylo. Jasně, zase se podařilo zachránit "svět" - ale způsob pomocí mega-mravenců a zmenšenin byl natolik originální, že se mi to líbilo a bavilo mě to. Velmi mile mě překvapili oba hlavní představitelé; Rudd (který doposud hrál v píčovinách) a Douglas (kterýho jsem už považoval za vyčpělý přežitek). Na rozdíl od Expendables se tuto legendu podařilo dát do světla nejlepšího. Evangelínu nehodnotím, z tý mi hučelo v kládě už když bojovala se Šmakem.... A kdo byl fakt největší hvězdou, byl překvapivě gang Michaela Peny - smál se celý sál (asi 10 lidí) kdykoliv tam rozjel ty svoje hispánský joky.. T.I. nepůsobil tak jalově, jako jeho kolegové 50 Cent nebo Ja Rule a David Dastmalchian s hlasem sověta z Red Alertu 1 byl taky docela dobrej. Zkrátka film se mi líbil a odpustil jsem i skutečnost, že to neodpovídá příliš knižní předloze.

Nevěsta s velkýma nohama (2002) (TV film)

Z tohohle "filmu" jsem byl docela zklamanej... očekával jsem podle názvu nějaký pořádný foot fetish footage a všechno k tomu patřící (pořádný střevíce, silonky, punčochy, barefoot) a nebo alespoň nějaký soft, kdy princ dá princeznině noze alespoň polibek. Bohužel, nic takového se nedělo a film je typickým příkladem klamavé reklamy.

Dvojče (1984)

Ačkoliv filmy s Pierrem Richardem nevyhledávám, tohle bylo docela dobrý. Ocenil jsem především náročnou dlouhou souvislou scénu, kdy P.R. přebíhá z ložnice do ložnice a dělá mezi tím všemožný píčoviny... ta scéna má několik minut souvislého běhání sem a tam a divadýlek okolo a bez jediného střihu (nebo to tak alespoň vypadá - a vzhledem k roku natočení filmu bych to asi poznal), čili dobrý výkon. A ještě se mi líbí fakt, že film si pohrává s tím, že jeden šťastlivec šuká megabohatý sexy dvojčata a ačkoliv mu na to potom ty dvě přijdou, tak to berou a souhlasej s trojkou. Myslím, že hodně dobrý :)

Pravidla zasnoubení (2007) (seriál)

Typický americký průměrný seriál, ale musím přiznat, že některé díly / epizody jsou docela zábavné. David Spade se jako ekvivalent Barneyho Stinsona nemůže rovnat ani náznakem a obvykle scénky s Oliverem Hudsonem a neviditelnou Biancou Kajlich patří k tomu slabšímu, ale zbytek hereckého obsazení je dobrý.

Zamilovaní (2011) odpad!

Prý se jedná o romantický film, drama. Podle mě je to shit s nesympatickým hereckým obsazením a veškeré scény působí silně nepřirozeně (chlastání whisky, paření v klubu, páření na pláži atd.). Možná kdyby film neřešil vztah Angličanky s Američanem, ale třeba Pákistánského chlapce s dívkou z Atlanty, dalo by se to považovat za art.

Arthur (2011) odpad!

Obsah, neboli oficiální text distributora, lže hned v první větě, protože miliardář Arthur Bach není ani trochu sympaťák, nýbrž debil s velkým D na začátku. Jeho opilecké excesy nejsou ani trochu vtipné, samotný Russell Brand je ubožák a pravá láska Naomi v podání hnusný Grety Gerwig to jenom podtrhla. Odpad.

Osobní strážce (1992)

Film nic moc, je takový průměrný. Nájemnýho vraha jsem identifikoval při jeho prvním záběru na kameře, prostě jedinej vypadal a choval se jak hajzl. Kdyby nechali Costnera umřít, bylo by to lepší než závěrečný polibek a rozloučení. Vyzdvihnutí si tedy zaslouží nejvíc asi nejznámější píseň Whitney Houston, která zazněla na konci filmu.