Probudím se včera (2012)

Ljuba Krbová v roce 1989 vypadala úplně stejně jako Ljuba Krbová v budoucnosti. Z toho plyne jedna zásadní věc - rodiče profesora češtiny jsou kyborgové, ba co víc - byli jimi už v roce 1989 a to znamená, že Sovětský Svaz již tehdy disponoval technologií, kterou nemá nikdo jiný ani dnes. Tento film geniálně podprahově varuje před dnešním Ruskem (tehdejším Sovětským Svazem) a schovává toto poselství za příběh o něčem absolutně nepodstatném. Zopakuji tedy ještě jednou - geniální snímek!

Baba na zabití (2003)

První polovina filmu je zábavná a uvěřitelná komedie, kdy si člověk říká, že stará Connellyová je vážně baba na zabití. Druhá polovina filmu, kdy vymýšlení různých variant zabití starý báby už taková zábava není (nehledě na to, že to není ani morální zábava). Velký finále ze starý báby udělá mega mariňáka a jako by to nestačilo, rozuzlení týkající se rodiny tý báby je ještě debilnější, než by si kdokoliv normální mohl myslet. Tři hvězdy a to jsem ještě musel přivřít oči a plyn z trouby.

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Dost hrozná "pohádka" s nevtipnou magickou postavičkou, nulovým princem a rovněž nulovým příběhem. Hubert s Božidarou by snad neobstáli ani za komančů, natožpak dnes... ale jednu hvězdičku dávám za Terezu Brodskou, který to tady jako zmalovaný rádoby-princezně docela sluší

Mstitelé (1982)

Obsah filmu v popisku není zas až tak přesný, zkorumpovaný je soudce a poldové se naopak snaží - leč zbytečně. Naopak otec rodiny se s bandou přátel spojí jen asi na 3 minuty filmu a jinak jede sám na sebe (což se stane víceméně shodou náhod). A teď k filmu - Eddie (Forster) je celou dobu divnej patron, kterej si sice hraje na drsňáka ala Clint Eastwood, ale tak nějak divně. Banda Vigilantes s Williamsonem v čele je super, Williamson sice chvílema vypadá jak Terminátor, ale pořád uvěřitelně :) Zápletka s fetem na ulicích mi tam připadá úplně zbytečná, spíš jako výplň času zatímco je Eddie ve vězení a gang portorikánců je správně drsnej - čubka jejich šéfa byla ale kus a oceňuju, že jsme viděli zadeček a prsíčka (mňam). Přestřelky chvílema působily, jako by měl každej minimálně magnum, ale nechat zabít malý dítě headshotem s docela drsným splashem muselo být už v tý době dost šokující. Dávám tak čtyři a půl hvězdy, chybí mi tam trochu sympatie s Forsterem a celkově nějaký vztahy mezi postavama.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Koralínu jsem kdysi viděl úplnou náhodou a na animák to byla dost velká síla - zpočátku dětská pohádka se proměnila v dost velkej masakr :)

2Bobule (2009)

2Bobule ala volný pokračování přineslo následující pozitivní změny: Komický duo Krampol-Švandová (+Korn). Přineslo rovněž negativní změny: Film atmosférou zdaleka nenavozuje na první díl, humor se tady již snaží lámat za každou cenu přes koleno a to za cenu logiky, soudnosti nebo smysluplnosti jako takové. Langmajer mě opět nebaví a Hádek už taky ne, z postavy Kozderky udělali mentála (v prvním díle byla jeho role zloděje uvěřitelná), Postránecký se tam mihne už jen párkrát a skoro zbytečně a děda je mrtvej - nebo není? To jsem nepochopil. Přestože "mafián" Krampol má být velký zvíře, tak je pod pantoflem - to mi taky nějak neštymuje... ale jak jsem psal, Švandová mě hodně bavila a Krampol tyhle role velkých zvířat umí hrát s grácií (na rozdíl od Donutila), takže to jediné se dá odpustit na úkor zábavy. Jo a ještě je negativem Duchoslav - nemám ho rád.

Kudrnatá holka (1991)

James Belushi, který sám o sobě vypadá jako vágus, hraje ve filmu bezdomovce s dítětem (lol), do kterého se zamiluje úspěšná bohatá právnička (lol). Ve filmu je hrozně moc srandy (lol) a malá Sue je neskonale roztomilá (lol)

Riziko (2000)

Když jsem po střední hledal práci, nechal jsem se jako nezkušený ucho bez známostí nachytat na inzerát týkající se velkých mezd a jednalo se o prodej cenných papírů. Chodil jsem 2 měsíce v obleku do úplně stejnýho open spacu a přemlouval lidi 9-10 hodin vkuse denně ve snaze získat z nich peníze pro obchodování na burze. Po dvou měsících bez jediný koruny (slibovali minimum, podobně jako ve filmu, které jsem ale vůbec nedostával) a těch pár chudáků, co jsem ukecal, nejspíš očesali o všechno. Po pár letech (možná už měsících) po mém odchodu firmu zavřely nějaké úřady, protože se jednalo o podvody a co jsem se doslechl, tak naše úřady nemohou dotyčné potrestat jinak než zakázat firmě! činnost. Tudíž firmu zrušili a založili znovu pod jiným jménem a jinou adresou. I proto je mi tenhle film velmi blízký, protože skutečně VELKÁ část toho prodeje tak skutečně chodí.