• Krátkometrážní

Madagaskar (2005)

Popravde? Pixarovka rovnaká ako ostatné, všetko je to na jedno brdo. Je to síce kvalitné a dobré, určené pre deti ale s vtipmi pre dospelých, perfektná animácia ktorá presne zachytáva emócie, hudba tiež skvelá, no mám taký pocit, že aj spolu s pokračovaniami je momentálny trh prejedený a nemyslím si, že by bol okrem detí niekto zvedavý na pokračovanie.

Sebechlebskí hudci (1975)

Takéto Komunistické ČSSR poloincenácie-polofilmy nemusím. Ide o klasickú rozprávku so scenárom podobným ako väčšina povestí akurát ma na nej zaujalo obdobie v ktorom bol dej situovaný. Boje proti Turkom sú zaujímavým obdobím v našej histórií a rozhodne takýto vtipný guláš rovná sa Slovenská bedač a Turecký vojaci multi-kulti mix nebol nevyužitý. No socialistické spracovanie mi vždy prekážalo, preto 1*.

9 Souls (2003)

Bizarná čierna komédia o deviatich väzňoch ktorým sa podarí ujsť a na slobode pátrajú po údajnom poklade s ktorým a chválil jeden ich spoluväzeň.Avšak komediálny prvok ktorý je hneď zo začiatku (hneď ako svoje túžby vypustia do oviec hehe) sa snímka mení na smutnú, melancholickú drámu a do konca vás pocit clivoty nepustí. Ide o netradičný počin aký môžu nakrútiť hádam iba Japonci.

Wanted (2008) odpad!

Čo je na tomto zlé? VŠETKO!! celkom slušné herecké obsadenie nedokáže zachrániť idiotský príbeh, primitívny scenár o ničom efekty a tupé akčné scény. Vhodné akurát pre pojedačov popcornu. Videl som dvakrát v TV a hrozne toho ľutujem.

Stvořeni pro lásku (2000)

Vizuálna nádhera, krásne farby ktoré žijú svoj život. Romanticky krehké, no príbehovo na môj vkus až dosť mdlé. Pomenej dialógov by nevadilo keby za hercov rozprávali emócie, no nič takého sa nekonalo. Kamera plus hudba nádhera, vedel by som sa na to pozerať celý deň ale to ostatné nič moc.

Apoštol Petr (2016) odpad!

Aj takýmto sci-fi nás kŕmila komerčná televízia počas veľkej noci. Gimli sa rozhodol, že a stane mučeníkom, nechal sa bičovať aby mohol tvrdiť, že sa zrieka učenia.. Bla bla bla. Ľudia ja som to fakt musel pozerať... Poznačilo ma to.

Rozpolcený (2016)

M. Night Shyamalan je režisér ktorého ani nezatracujem ani príliš neospevujem, jeho snímky, hoci aj tie komerčné majú dačo do seba, no nie všetko môžem. Split je v podstate asi najlepší komerčný film ktorý som videl tento rok. Herecký výkon Jamesa McAvoya je fakt nezabudnuteľný, kvalitne napísané postavy v hlave schizofrenickej hlavnej úlohe ma prekvapovali neustále. No ako to už v Hollywoode býva. Charaktery hercov po čase strácajú IQ, je to plné nelogických činov (Čo je veľká škoda, únos troch dievčat zo začiatku vyzeral bombovo) šablóna plus schizomonštrum na konci iba dobilo posledné dva klince do rakvy. Ale aj keď frflem musím uznať, že tie časti a miesta ktoré sa mi páčili boli fakt dobré a nebolo ich málo, takže 3*.

Re-Animátor (1985)

Tak konečne som sa dopracoval aj k tejto starej béčkovej klasike. H.P. Lovecraft je môj najobľúbenejší autor, Vlastným jeho kompletné dielo a ako je vo svete známe, mnoho jeho noviel nemalo práve najpodarenejšie filmové adaptácie no práve tento kúsok nie je medzi fanúšikmi vôbec zatracovaný. Re-animátor nie je síce príkladnou výnimkou. Ide v podstate o lacný béčkový splatter, ktorý je však na jednej strane aspoň vtipný a sebareflexný. Nechýba mu humor, takže fanúšik filmov Evil Dead či Braindead (ako som aj ja) sa rozhodne nebude nudiť. No kvalitám spomenutých sa však ani zďaleka nevyrovná, takže pozeratelné no u mňa bez statusu kultu.

Smrt v poutech beznaděje (2008)

Ide o emocionálne silný dokument ktorý zachytáva priebeh života psychicky chorého mladíka, syna dvoch filmových tvorcov ktorí z archívu svojich rodinných videonahrávok a fotografií poskladali mozajku a vývoj ich manio-depresívneho syna ktorý sa v 15 zabil. Samovražda predchádzala dlhými rokmi trápenia ale aj radosti rodičov. Je to celkom netradične, subjektívny, dokument ktorí slúžil rodičom asi na vyrovnanie sa s traumou.

Zběsilost v srdci (1990)

Aha!!! Nicolas Cage hrá v dobrom filme, svoju postavu zahral vynikajúco a je to dokonca film Davida Lyncha. Tak to je už samo o sebe celkom bizarné. Čo sa týka filmu ide o klasický rukopis tohoto čudesného tvorcu ktorý mám strašne rád. Mindfuck ako sme uňho navyknutý a preto ho zbožňujeme, to že ide o road movie s ktorými sa na začiatku 90´s akoby roztrhlo vrece som si takmer ani nevšimol pretože ma do seby stiahla Lynchovská atmosféra.