• Krátkometrážní

Hurá do džungle! (2003) (seriál)

Lacná animácia, nič moc príbeh ale tie jednotlivé scénky... Scenárista musel byť pod vplyvom ľahkých drog, to je jasne vidieť. Také extrémne hlúposti ktoré sa tu nachádzajú a jednotlivé škodoradostné výjavy ktoré sa dejú zvieratám nenájdete nikde inde. Deti sa na tom zasmejú a veru aj ja hehehe.

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Celkom milá, a na dnešnú dobu, originálna Ruská rozprávočka ktorú si bez frflania pozriem s malými deťmi, čo sa pre väčšinu dnešnej produkcie povedať nedá. A to je už čo povedať.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Nekonečná a nekonečne tupá séria pred ktorou som sa doteraz uhýbal. Tentoraz sa mi však nepodarilo vyhnúť sa a tak som bol nútený pozrieť si posledný film s Paulom Walkerom.. Mediálne vyhypovanie ma v roku 2013 neminulo a predpokladám, že ani nikoho z vás. No tie všetky možné chváli a tributy sa však do snímky nepretavili, bolo sterilnejšie a vykastrovaný kocúr. Tak či onak, jedno klišé za druhým sa striedalo s neznesiteľne trápnymi hláškami a silácke činy sa rovnali činmy malého urazeného chlapca. Neviem čo je na tom tak kúúl, mne sa skôr zdvíhal žalúdok. Odpad! však dať nemôžem, akčné scénky mali slušné momenty..

Poldové (2010)

Dve tri hlášky slušná zápletka inak išlo o ničím neoriginálny film. A keďže to nakrútil tak pop kultúrou ospevovaný Kevin Smith, nemôžem pochopiť prečo sa tento scenár rozhodol nakrútiť, väčšina jeho filmov má v sebe oveľa viac hlášok, vtipných momentov, a také tie momenty ktoré zahrejú na srdci každého nerda, a na tom je postavená jeho kariéra. Hoci Smith pre mňa neznamená až tak veľký pojem (okrem geniálnych Clerks nenatočil nič čo by sa mi nejako extra páčilo) mrzí ma, že od roku 2006 nenatočil nič čo by sa mi aspoň trošičku páčilo.

Doktor z hor: Nové příběhy (2008) (seriál) odpad!

Videl som na Jednotke jednu celú epizódu. Čo musím pochváliť sú prekrásne exteriéry hôr. To je všetko. Príbeh, herci, všetko zle ako sme u Nemeckých a Rakúskych seriálov navyknutý, takže vlastne ide o štandard, hehehe.

Sunset Boulevard (1950)

Nakuknutie pod pokrývku Hollywoodu 50´s rokov dopadlo nad moje očakávania. Billy Wilder opäť nesklamal. Krásne tu zachytáva kontrast medzi tvorcami novej éry a starej (nemej) školy filmu. Snímka rozpráva o neúspešnom scenáristovi ktorého dlhy dohnali až k úteku pred vymáhačmi. Chceli ho obrať o to posledné čo mu zostalo (Auto ) Tento útek ho paradoxne zaviedol k vyhasnutej filmovej hviezde nemého filmu. K herečke ktorá má svoje slávne dni už dávno za sebou no stále sníva o comebacku. Do hlavnej postavy sa staršia pani zamiluje. Hlavná postava má síce kvôli jej veku výhrady ale finančne je na tom veľmi dobre čo on nie, takže z nich na chvíľku vznikne bizarný párik. Ako vždy u Billyho Wildera, má to vynikajúcu kameru, skvelé dialógy a herecké výkony.

Turbotarantule 2: Druhá láva (2016) odpad!

Trio padlých hercov z policajnej akadémie Steve Guttenberg, Michael Winslow muž 1000 hlasov a útla Marion Ramsey opäť spojili sily s produkčnou spoločnosťou Asylum a vytvorili ďalšiu, ešte horšiu "ptákovinu". Kým prvý diel bol až tak zlý, že sa na ňom dalo zasmiať, na pokračovaní už nie je nič smiešne. Hoci sa scenárista trocha pohral so skrytými narážkami na kultové filmy ako Scarface, Pulp Fiction, Krokodíl Dundee, Jurský Park a možno aj viac), trocha sa pozabudol, že ide o Animal horror pri ktorom je dovolená hocijaká kreatívna hlúposť (Príklad pokračovania Sharknada, tie boli až tak prehnané, že bavili) Ako viem, vyčítať snímke takejto kategórie, že nie je dostatočne nápaditá hlúposťami je asi cez čiaru ale pri Sharknadach mi sadli.

Zvířátko (2016)

Bohužiaľ pre mňa sklamanie. Tvorca sa síce snaží hrať na psychológa a skúsil neraz prekvapiť diváka tým, že miesto viac menej sa pokúša vyhýbať klišé a snaží sa posunúť dej niekam inam, originálnejším, nečakanejším, smerom, no jeho "ponorenie sa do ľudskej mysle" úplne zlyháva. Nepomohol AAA look ani herecká hviezda z Pánov Prsteňov. Vzťah medzi väzňom a väzniteľom už zachytila nejedna kvalitná dráma, thriller či dokonca horror. No toto čo nám scenárista predviedol bolo fakt na facku. Nelogické vymieňanie rolí bez akéhokoľvek emočne silnejšieho momentu, "nečakané odhalenia" ktoré tam boli len tak hlava-nehlava pozliepané a v neposlednom rade samotné väznenie ženy v práci, priamo v budove, únoscu. To ako fakt? Nikto si nič nevšimol? Hobit Pipin sklamal.

Byt (1960)

Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1960.. Mne sa po pravde viac páčila tá prvá neromantická polovica než tá druhá kde sa hlavná postava zaľúbila do milenky nadriadeného. Kým sa však dej dopracuje až tam, najprv zachytáva neboráka ako raz jednému z nich požičal na noc kľúče, medzi kolegami sa samozrejme rozchýrilo a odvtedy neborák nedokáže nikomu povedať nie, tak kým si to jeho šéfkovia rozdávajú s krásnymi ženami, on sa túla po nociach vonku a bez slova sa necháva týmto spôsobom povyšovať v práci. Podarí sa mu to až na zástupcu riaditeľa. Billy Wilder je skvelý tvorca, dobre píše dialógy, cit pre kameru tam tiež je, je snímky ma začali neuveriteľne baviť.

Horizont události (1997)

Medzi 2/3*. Skvelá produkcia, kvalitné interiéry a atmosféra ktorá mi pripomínala kultové sci-fi ako Votrelec, Vesmírna Odysea či The Thing, no samotný príbeh bol tak slabý ako niekoľkokrát použitý sáčok lacného čaju. Čo je neskutočná škoda keďže tvorca mal k dispozícií aj kvalitných hercov. Príbeh o tom ako sa raketa ktorá dokáže cestovať do iných dimenzií a náhodou natrafí na peklo mi prišiel až príliš béčkový. Neustále stroboskopické flashbacky a slasherovitý postup deja ma fakt nebavili. Škoda, mohla to byť kultová snímka.