• Krátkometrážní

Šestý smysl (1999)

Tak, na Halloween som sa rozhodol vybrať si ten najlepšie hodnotený horror, ktorý som ešte nevidel. Prvý v zozname bol práve tento. A to som veľmi rád. M. Night Shyamalan patrí k režisérom ktorých mám celkom rád, a jeho snímky ktoré som videl sa mi viac menej páčili všetky, ale nikdy ma nezaujal až tak extrémne ako práve pri Sixth Sense. Skvelý Willis a Haley Joel Osment ma celkom príjemne prekvapili. Scenár je veľmi prefíkaný. Podľa mňa jeden z najlepších vôbec. Funguje to ako kvalitný strašidelný duchársky horror (ktorých je na svete pramálo) rovnako ako aj dráma. Všetko je svojim spôsobom chválitebné no genialitu k tomu dodáva záver ktorý som vôbec nečakal.

Mr. Robot - d2.1_syst3mova_pan1ka.ksd (2016) (epizoda)

Dal by som klasické 3* ale za scénku z chybným kernelom na aderrallu pridávam ešte jednu. Elliiot sa rozhodol, že asi jediná forma ako utíšiť v hlave Mr. Robota sú drogy. Keďže k Morfinu sa nemá ako dostať. skúša amfetamínovitá Aderrall. Trocha to s ním preženie a nebude vedieť zaspať 6 dní. Krásne boli zachytené vizuálne kolapsy jeho mysle. Zaujímavá mi čoraz viac príde antisociálna agentka FBI a tlstý černoch ktorý to v hlave tiež nemá v poriadku.

Ash vs Evil Dead - Uvěznění (2016) (epizoda)

Po dvoch epizódach, ktoré ma tak celkom nezaujali (mali samozrejme geniálne scénky ale ako celkom to bolo smetisko nápadov) sa dostávame na policajnú stanicu v ktorej sa nachádza uväznený Ash a démon ktorý si oblieka kožu svojich obetí. Týchto necelých 30 minút dostáva koncept The thing kedy sa v noci na stanici pozbiera slušný počet ľudí a nikto zo skupinky nevie kto z nich je alebo nie je ten démon. Aj keď netvrdím, že ide o niečo prevratné, je tu toľko vtipných momentov a gore, a trocha vykradnutých scénok z pôvodných Evil Dead (zombie bez hlavy napríklad) že pre fanúšikov ako som ja je to určite lahôdka.

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Bezpochyby jeden z vrcholov fantasy žánru.. Mám len jedinú otázku.. Prečo sme na to museli čakať tak dlho? Posledná bitka o sever sa v tejto časti náramne podarila.. Pokiaľ doteraz šetrili rozpočtom na záverečnú bitku, tak im to nezazlievam. Súboje krvavé, plné emócií všetkých postáv ktoré prežili až doteraz.. A verte mi, že dokonca nás tvorcovia napínajú finálnym výsledkom. Aj keď tento seriál rozhodne nepatril k mojim obľúbeným, neuznať túto epizódu za skvelú by bolo úplné šialenstvo.

Hra o trůny - Nikdo (2016) (epizoda)

Táto časť opäť nejako extra dej neposúva ale vďaka bratom Hound a Hora, mi prišiel strašne sympatický. V momente keď Cersei neposlúchla rozkaz najvyššieho vrabčáka, fanatický mnísi ju chceli na silu odvliecť (ako sú na to bežne navyknutý) háčik bol však v tom, že medzi nimi stál Hora a jednému odtrhol hlavu. Ostatný sa ďalej nepokúšali. Byť na jej mieste prikázal by som nech pozabíja aj tých ostatných, bolo ich asi pol tucta. Hound sa rozhodol, že pomstí svojich nových a už mŕtvych priateľov a tak započal krvavú pomstu zo svojou sekerou. Stihol to za jednu epizódu a stretol popri tom bratstvo ktorého chcelo v minulosti zabiť no teraz by ho aj chceli. To ostatné na čele z "vykuchanou" Aryiou nič moc. Trocha sci-fi. Mal som úraz a náhodou som bol aj ja takto vykuchaný, verte mi 2 týždne som mal problém vstať a nie to skákať a utekať ako ona, trocha to prehnali.

Hra o trůny - Zlomený muž (2016) (epizoda)

Išlo síce o ďalší nudný diel ale (SPOILER) Nesmierne ma prekvapilo, hoci som v to dúfal, že moja obľúbená vedľajšia postava Hound predsa len nezomrel. Dostáva sa do novej osady veriacich ktorí chcú začať nový život, no ako to v tejto krajine býva zvykom, aj tak všetkých pozabíjajú.

Hra o trůny - Krev mé krve (2016) (epizoda)

Zatiaľ najslabší diel 6 série. Lúzer Samwell dostal nakladačku od svojho otca, Jamie Lannister dostal nakladačku od hlavného vrabčáka (Celú tú fanatickú sektu by som popravil) a tie ostatné príbehy ako Daenerys či Aryia ma už vôbec netankujú.. Čakám na boj o sever, ostatné ma nezaujíma.

Postavíme, opravíme, zvelebíme (2016) (pořad) odpad!

Ako tu už písali iný.. Jojkárska kópia Postav dom sa nevydarila na plnej čiare ako sme už od Jojky navyknutý. Nesympatický umelý moderátory, celé je to oblečené v hnusnom konzumnom šate a ani tým fušerským odborníkom neverím ani len slovo. Jojka=všetko spackané čo má audiovizuálny formát.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

My Sassy Girl mne osobne nesadol. Síce uznávam, že keby sa točili všetky romantické filmy takto originálne, bol by som strašne rád, lebo to malo nejeden svetlý moment aj scenár bol prepracovaný do posledných detailov, no kukať sa 2 hodinky na to, ako jedna emancipovaná alkoholička využíva jedného zúfalého chudáčika ma nebavilo.

Hra o trůny - Kniha cizince (2016) (epizoda)

Slušná časť (až na dejovú linku s Daenerys, bože ako ju neznášam, vždy si všetko vydobí a pritom to je obyčajná emancipovaná krava, hehe, ktorá toho veľa nevie). Po tých všetkých vraždách, znásilneniach a zle som bol rád, že táto epizóda sa niesla v takom celkom kladnom duchu (samozrejme až na upálených khalov). Stretnutie dvoch postáv ktoré sa nevideli 6 sérií sa parádne vydarilo.