Na scénu se vrací starý nepřítel. Fialka se setkává se Samovou rodinou. Arya čelí obtížné volbě a Jaime Nejvyššímu vrabčákovi. (HBO Europe)

Z natáčení  - D.B. Weiss, David Benioff

mourek10100

Jack Bender je seriálová jistota. Předcházející epizoda se mi líbila o maličko víc, ovšem obsahem je to opět neskutečně natřískaná. Když jsem byl na marathonu páté řady a viděl všechny díly dohromady, tak už to na mě nemělo takový efekt, jako napoprvé, těžko ale říct, jak je možné, že ne že si šestá řada drží svojí laťku, ale pořád neskutečně graduje. Snad nedojde k nějakému pocitu vyhoření, ovšem zatím se k tomu vůbec neschyluje, finální řada bude naprosto monstrózní. ()

KoRner

Už sa to začína podobať na telenovelu. Arya sa po šiestich sériach vrátila na úplný začiatok, takže jej dejová linka bola viacmenej zbytočná. Brana zachraňuje niekto, kto je úplne odnikiaľ, zbytočne oživená postava no a Daenerys si podrobuje drancovačov a znásilňovačov sľubmi o vojne, ale nikoho nenapadne, že čo bude s nimi robiť potom. ()

SpaceOdyseus

Tentokrat to je za 4. Celkove je to trosku pomalejsi dil a ve strasne nabite seste serii to je znat. Je to hlavne diky Samovi. Bylo fajn konecne videt jeho rodinu, ale trvalo vecne nez se dobrali k vysledku, ktery jsme stejne od zacatku ocekavali. Druha navsteva divadla take nebyla tak zajimava jako posledne. Alespon, ze Aria konecne vyrazila neco konat. Zbytek byl klasicky nadstandart, kde vycnivala hlavne scena na schodech Velkeho Septa. ()

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Randyll je přesně takový čurák, jak jsme doufali, Dickon překvapivě není čurák skoro vůbec, Larry se zmínil o Bronnovi, Malíčkův jetpack tentokrát zůstal u ledu, a když budu hodně, hodně, hodně mhouřit oči, můžu předstírat, že dvojtvářná Marge je Tyene písek ze Zimních prdů. Zápory: 1) První minuta a hned timeout. Mám toho oficiálně dost: jak ty Branovy vize kurva fungujou? Zaprvé, doteď byly točeny jako kterákoli jiná normální scéna – proč jsou najednou podávané jako matoucí mišmaš nejasných záblesků? Zadruhý, musí být Bran napojený na čarostromy, nebo ne? Až doteď mohl mít vidiny, jen pokud se válel v jejich kořenech, a zničehonic je může mít kdekoli? A pokud na čarostromech skutečně závisí, tak jak kurva může vidět Aeryse? To jim roste čarostrom přímo pod Železným trůnem? Rudou svatbu jsem viděla několikrát a žádného čarostromu jsem si tam taky nevšimla. 2) A moje podezření, že ta hodorovina z minulého týdne byla totálně k ničemu, se potvrdilo. Nejenom, že jsou Bran a Meera okamžitě zachráněni, a tedy kdyby je Hodor popadl a běžel, mělo by to z narativního hlediska stejný výsledek, ale Bran se o něm vůbec nezmíní, a tudíž jsem přesvědčená, že jeho smrt opravdu sloužila jen jako kůl okamžik pro idioty, nikoli jako podnět pro charakterový vývoj. 3) Mmch, Benjen je Coldhands? Hehehehehe…. ne. 4) Mě snad šálí zrak… já vidím i jiný barvy než jen šedou, černou a tmavomodrou! Takže moje nesmělá teorie, že to mizerné nasvícení byla stylová volba zachycující příchod zimy, byla mylná… počkat, tak proč to bylo poslední sérii a půl tak idiotsky nasvícené?! 5) Cože, v seriálu je teprve podzim? Citadela nevyhlásila konec léta? Na Severu není zima? Takže Stannis mohl loni v klídku počkat na oblevu a NEMUSEL PÁLIT SHIREEN?!!!! A jestli mi někdo bude tvrdit, že na Jihu je to jinak, protože obří kontinent, a tedy různorodý podnebí, doufám, že stejnou logiku uplatní v příští epizodě, až Jára dorazí ze Štítu do Volantisu, abych samým nadšením nemusela srát nukleární hřiby. 6) A Samovy příbuzné, tj. bohaté šlechtičny, které v životě nevytáhly paty z domova, bez námitek přijmou umolousanou prostou holku ve smradlavých hadrech, o níž mají vynikající důvod se domnívat, že je to štětka, a chtějí se kamarádit s ní i s jejím bastardem, protože jsou tak úžasně tolerantní, nerasistické a otevřené kulturním rozdílům. Realyzmus jak sviň. 7) Mmt, podle Nejvyššího vrabčáka Marge otevřela své srdce chudině? Takže ten nepřežitelný monolog o nemorálnosti bohatství, který na ni posledně směřoval, byl jen mrháním časem? 8) Já se fakt modlím, aby Marge ten svůj obrat k víře jen hrála, protože pokud ten proslov „jsem hříšnice, dávala jsem hladovějícím jídlo, ne to, co doopravdy potřebovali“ myslela vážně, budu si muset vyčistit mozek louhem. 9) Á, takže Randyll je krutý nesmlouvavý hajzl, přesto si jeho dcera dovolí se mu otevřeně vysmívat do ksichtu a manželka mu veřejně odporuje, aniž by se obávaly trestu. A ony skutečně nemají důvod se obávat, protože ačkoli paní Randyllová udělá neskutečnou scénu a vzdoruje svému majiteli, Randyll ji označí za „hodnou ženu“ a nabídne se, že se postará o Fialku i malého Sama. Holt patriarchát existuje, jak se to hodí. 10) Já vím, že seriálová Fialka je vymaštěné tele, ale tohle je extrém i na ni. Antagonizovat psychopata, který se chlubí svým veřejně vystaveným mečem, mele o své nenávisti k divokým a byl ochoten zabít vlastního syna, může jen úplné hovado. 11) Ehm… proč najednou Sam tahá Fialku i s děckem pryč? Posledně mlel o tom, jak mu „nezáleží na nikom jiném na celém světě“, a teď je ochoten ji bez zajištění, práce a budoucnosti odvléct do Citadely, kde se o ni nemá jak postarat? A proč krucinál ukradl Srdcozhoubu? Aby na fotříka udělal dlouhý nos? 12) A braavoská hra, kterou jsem posledně žrala, samozřejmě musela spadnout do řiti. Protože proč ne. Takže „Cersei“ je sympatická světice, kdežto „Sansa“ ukňouraná čůza, která chce uzurpovat její místo? Opravdu, vynikající paralela s tím, jak vypadá samotný seriál a jak se DD k těm postavám staví. Jsem jediná, komu přijde směšný, že „Cersei“ je umožněno mít hluboce procítěný proslov o tragédii Joffreyho smrti, který je natočen zcela vážně? Nikoho jiného nesere, že Arya je opět postavena do opozice vůči vlastní sestře a vybere si místo ní „Cersei“, jen aby ta idiotská fanfikce o bezvadných Lannisterech a krávě Sanse mohla pokračovat i v teoreticky parodické rovině? 13) Arya jednostranně vypoví trénink a vyhrabe Jehlu, symbol své skutečné identity… protože se odmítla podřídit „Sanse“ a zabít „Cersei“. Proboha, Arya se vrací do Západozemí, protože nebyla ochotná zabít božskou Cersei, z toho se asi nevzpamatuju. 14)Proč chce Waif zabít Aryu? Já to myslím vážně, jaký má motiv? Tohle není eliminace propadlého žáka, ale čistě osobní srovnávání účtů a já nemám nejmenší ponětí, co ty účty jsou! 15) Furt nepobírám, proč Tyrellové čekali šest epizod, než vytáhli na vrabčáky. 16) Tommen konvertoval k Sedmi a to je strašný průser… Ehm… co?! Vždyť Tommen Sedm dávno vyznává. A tohle je nový vývoj proč? Opravdu se čeká, že budu šokovaná, protože Karel IV. je katolík? 17) Nejvyšší vrabčák Tyrelly porazil? Jak?!! Já to myslím vážně: proč je všechno v prdeli proto, že král „konvertoval“ na víru, v níž se narodil, v níž byl korunován, od níž dostal požehnání a které se nikdy nezřekl?! Co se to kurva děje?! 18) Á, Edmure je naživu a to zjištění je natočeno jako neskutečně šokující odhalení. Nasrat, nehodlám chválit, že DD dělají ze svých přešlapů pozitiva. Btw Walder nepohrozil Černé rybě Edmurovou popravou proč? 19) Krucinál, proč nemají Freyové dostatek vojáků? Protože je, tj. nejlidnatější rod v zemi, vyvražďuje bratrstvo bez praporců, které k tomu v seriálu nemá absolutně žádný důvod? A jak Černá ryba vůbec přesvědčil Blackwoody a ostatní nové freyské vazaly, že se mají vzbouřit a podporovat ho? Co jim mohl nabídnout kromě pokračování skončené války, kterou nemají šanci vyhrát? To je tak nabudila představa, že budou v obklopení nepřáteli dobývat nedobytné Řekotočí? 20) Odkud Daario ví, že Danyina flotila shořela? 21) „Tolik lodí nemáme.“ „Zatím ne.“ Hehehe. Naserte si. 22) Á, Drogonzilla je zpátky. Malý Sam by se od něj mohl učit, jak za dva týdny zdvojnásobit objem. Btw takhle mizerný CGI jsem naposledy viděla snad v Xeně (OK, přeháním, ale je to fakt zlý). 23) Takže Dany nepotřebovala Drogona ke sjednocení khalasarů, ale potřebuje ho k tomu, aby je přesvědčila sednout na loď? Jak vůbec věděla, kde ho najít, a proč ji najednou poslouchá? Proč jí Dothrakové vyjadřují věrnost až teď? Co se to sakra děje?! Opravdu, kvůli téhle sračce jsme museli Drogona na konci loňské série odstranit z rovnice?! () (méně) (více)

darkrobyk

Je tam drak. Ten největší! A proč lamentovat nad zdánlivou nevyrovnaností 6. dílu? Tenhle seriál je celek. Každý díl je kamínkem ve velké mozaice, sám o sobě možná cenným, možná ne. Ale až mozaika vyjeví, jaká vlastně je. Přijde mi to, jako bych truchlil nad některými knižními epizodami, jelikož se mi zdají horší, než ty ostatní. A těším se a doufám, že od Martina si přečtu jeho verzi... Každopádně Vrabčák se ukázal jako zdatnější intrikán, než se zdálo! Tohle mi zavonělo Martinem.... ()