• Krátkometrážní

Hra o trůny - Vrata (2016) (epizoda)

Táto epizódka síce pootvorila niektoré mysteriózne prvky seriálu. Odkiaľ pochádzajú Bieli chodcovia, či prečo ten retard Hodor dookola opakuje svoju prezývku, dokonca aj na akciu došlo ale nejako ma to nezaujalo. Ono tu bolo nechané priveľa priestoru dejovým linkám ktoré ma až tak moc netankujú. Aryia, Bran či Daenerys.

Truman Show (1998)

Na prvý pohľad jednoduchá dejová línia, nenáročná výprava v komornom (no nie statickom) duchu a atmosféra ako z televízneho rodinného filmu však v sebe skrýva veľmi silný a pre mňa neskutočne znepokojivý odkaz. V dnešnej konzumnej spoločnosti sa roztrhlo vrece s reality šou. Je ich stále viac a tvorcovia sa snažia aby protagonisti a samotný koncept, , vyžaroval pocit skutočnosti. Diváci sa vo fiktívnych príbehoch sami nájdu a budú to sledovať. Truman Show to zachytáva v tej najrýdzejšej podobe. A tento pocit realismu pretavil až za hranice morálky a ukazuje kam až človek dokáže zájsť keď má vidinu peňazí. . Skvelý Carrey pre mňa už dávno prestal byť komediálnou ikonou a vedie snímku každým jedným záberom. Bojím sa, že už nechýba veľa a toto sa môže v inej forme stať pokojne realitou a nie sci-fi

Hledá se Dory (2016)

Skúsil som sa opäť vžiť s mojim malým "ja" ktorý bol na Nemovi v kine, a hoci si už formoval filmový vkus a radšej sledoval iné filmy ako rozprávkové, Hľadá sa Nemo sa mu celkom páčil. Bol to niečo nové, malo to zaujímavý príbeh atď atď. Ale tomuto na chuť neprišiel. Hľadá sa Dory neprichádza vôbec s ničím novým. Akoby cez kopirák akurát tá otravná a hlúpa modrá rybka je tu v každej scénke a mňa dosť iritovala. Čo musím však pochváliť, to sú rozhodne vedľajšie postavičky. Či sa jedná o chobotnice, veľrybu alebo korytnačku, ich charaktery boli príjemné a scénky s nimi boli plné nápadov. Stálo to za viac ako celá hlavná dejová línia. Úprimne som čakal, že to bude nakrútené ako pokračovanie pre dospelích ktorý vyrástli na pôvodnej prvej snímke a išli do kina s deťmi. Z marketingového hľadiska by to bolo asi výnosnejšie. No nič. Podľa mňa zbytočné pokračovanie.

Ďáblův advokát (1997)

Na konci 90´s rokov išiel Keanu Reeves ako drak. Táto komorná dráma, ktorá nemala Hollywoodske ambície, ani efekty v nej neslnia, má však dobrý príbeh a hereckú elitu spolu s Al Pacinom, že iba ignorant nemôže uznať kvality tohoto diela. Nie som veriaci ale malo to aj istý filozofický a morálny presah právnického kódexu. Páčilo sa mi to, podobný film ktorý zachytáva svedomie advokáta som ešte nevidel.

Ash vs Evil Dead - Opilý koráb (2016) (epizoda)

Z môjho pohľadu seriál trocha upadá a zacykluje sa. Nápady na jednotlivé scénky má habadej ale na príbeh asi nezostal čas.... Hééj scenáristi, chce to aj nejaký príbeh. Napríklad stredovek?

Mr. Robot - d2.0_odkr7ti2.tc (2016) (epizoda)

Trocha slabšie ako úvodná epizódka ale stále si to drží ten svoj schizofrenický šat. A to sa mi neskutočne páči. Prvá séria stála na konšpiračno-teoretickej báze zmazania všetkých elektronických dlhov sveta. Úprimne som čakal, že sa to bude tiahnuť celým seriálom do nekonečna. No nestalo sa tak. A ešte v nej sa to udialo. Druhá séria zatiaľ stavia na vnútornom boji hlavného predstaviteľa. Snaží sa ovládnuť svoju schizofréniu. Miestami jeho popletené myšlienky dokážu zamotať každú jednu udalosť.

Hra o trůny - Křivopřísežník (2016) (epizoda)

Zatiaľ to vyzerá, že sa 6 séria dostáva u mňa na úroveň štvrtej, čo znamená, že ma to začína celkom baviť. Nečakane sa vrátila moja najobľúbenejšia postava, potrestala zradcov a rozhodne nevyzerá tak, že sa chystá opäť odísť. Daenerys, emancipované dievča ktoré mi prekáža, sa opäť dostala do problémov, čo je super ale predpokladám, že ju z toho Mr. Friend zone s ostatnými vysekajú.

Princezna Mononoke (1997)

Japonské animované filmy nepatria k môjmu obľúbenému žánru, no Mononoke má veľmi silný príbeh ktorý je plný civilizačnej kritiky. Je to také naturalistické plné spirituality, postavy či už ľudské alebo zvieracie boli nádherne vykreslené. A samotný duch lesa, síce toho veľa nepovedal, svojimi činmi ukázal viac ľudskosti ako hociktorý človek v snímke. ´Úžasná hudba je tiež kapitola sama o sebe. Neskrývaný odkaz ktorý agresívne poukazuje na znečistenie a priemysel je tak silný, že je to bezpochyby najlepšie anime aké bolo kedy nakrútené.

Ash vs Evil Dead - Poslední runda (2016) (epizoda)

Rovnako ako prvá časť druhej série, ono to príbehovo upadá, netvrdím, že seriál mal vždy nejaký kvalitný príbeh no chcelo by to troška viac ako len hľadanie strateného auta v meste. Keby sa nejako dostal do stredoveku či niečo podobné čo fanúšika zaujme, tak by som nebol vôbec sklamaný. Ako nie je to prepadák, Auto do ktorého vošlo zlo bol slušný nápad ale dúfam, že sa séria vydá iným smerom.

Mr. Robot - d1.7_b1laruz3.m4v (2015) (epizoda)

Epizóda ktorá sa už trocha podobá tomu čo mi hovorili kamaráti, že ide o mindfuck (ak neberiem štvrtú epizódu ale tam išlo o drogy) Síce iba na konci ale ide o veľké prekvapenie ktoré stavia seriál do iných schizofrenických rozmerov. To čo sa na začiatku javilo ako pravda, no po čase sa vyvrátila, možno stále pravdou je.