Tyrion uzavírá dohodu. Jorah a Daario se ujímají obtížného úkolu. Jaime a Cersei se snaží zlepšit svou situaci. (HBO Europe)

Z natáčení  - David Benioff, D.B. Weiss

Nach

Tak k onomu spojování jednotlivých linek zde již dochází prakticky. Zároveň je jasné, že vše začíná směřovat k jedné velké bitvě o Zimmohrad. Jestli k ní dojde v této sérii, těžko soudit. Vše se ale hýbe, spojuje a paktuje i rozpadá. Je to radost pozorovat a čekat, k čemu to povede. Čekají nás každopádně velké věci. 85% ()

Anderton

Zhusta konverzačná epizóda, ktorá hustne až pri záverečných scénach. Inými slovami ak ste si GoT neobľúbili, tak táto epizóda bude predstavovať všetko, čo na seriáli nemáte radi. Avšak ak mám často dojem, že mnohé dialógy by sa mohli pokojne vynechať, tak práve Kniha cudzinca vsádza do každého takéhoto dialógu napätie. Netreba snáď ani dopĺňať, že niekedy to môže skončiť podrezaným, či tentokrát prepichnutým hrdlom. ()

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Edd jako hlas rozumu, Missandei s Šedým červem jako hlasy rozumu, to jedno objetí, Sansino nečekané charakterové zmorfování v Alys Karstark, její super make up (večery na Zdi musí být dlouhé, představu Thorna v síťovaných punčochách z hlavy jen tak nedostanu), a jestli uvidím explicitní sex Tormunda s Brienne, budu moct zemřít jako šťastná žena. BTW Carol tu aktivně prosazuje lannistersko-tyrellskou alianci, odloží své antipatie ke královně (!) Marge,a obecně jeví známky toho, že ji loňská ulička hanby přiměla zpytovat svědomí. Už nikdy nechci od fandů slyšet, že jak je blbá a neschopná. Zápory: 1) Zdá se mi to, nebo je ten první rozhovor mezi Sansou a Jonem napsaný, zahraný a natočený jako typický newyorský sitkom? BTW Sansa se k Jonovi chovala špatně? A to jako kdy? 2) OK, Jonova deprese není úplně neoprávněná a byla by fajn charakterovým momentem, kdybych ji neměla vnímat jako legitimní vysvětlení, proč chce jako uražený fracek zradit svůj přísežný řád a ponechat ho na pospas statisícům oživlých mrtvol, zvlášť když všichni rebelanti byli povraždění. 3) Asi bych měla být ráda, že se ta konverzace mezi Davosem a Mel konečně odehrála, ale krucinálfagot, to ji vážně museli dotáhnout ad absurdum a tvrdit mi, že člověk s takovýmhle ksichtem neměl nejmenší tušení, že Stannis a Shireen jsou vůbec mrtví? 4) OK, jestli Brienne stále ještě byla na seznamu postav, jejichž osud mi není úplně u zadku, po dnešku to končí (ditto Yara) Co to mělo být? „Ty si dovoluješ truchlit pro svého pána? Tak abys věděl, já jsem ho popravila… protože jsem sloužila uchvatitelovi a nejhoršímu možnému kandidátovi… což mě činí morálně nadřazenou.“ 5) Proboha, ta Malíčkova historka o Sansině únosu je snad to nejstupidnější, s čím doposud přišel, Jasně, Bronzový Yohn je prosťáček, který neví, že Prsty jsou úplně opačným směrem než Zimohrad, ale sakra, to fakt Malíček považoval výmluvu o Sansině únosu za věrohodnou? Vážně předpokládal, že nikomu nepřijde divné, co by Boltonovi dělali na Prstech, jak se o Sanse dozvěděli, jak se na opačném konci říše courali s vlastními praporci, aniž by o nich nevěděl nikdo jiný než Malíček, a především proč Malíček přijel za Yohnem až teď? 6) Způsob, jímž se ta hovadina rozřeší, je rovněž retcon jak sviň. Čtvrtá série jasně ustanovila, že skutečnou moc nemá Sweetrobin, nýbrž Malíček jako regent, a že tato jeho moc trvá jen tak dlouho, dokud nenaštve Lordy Údolí. Kteří ho tolerovali, protože Sansa. Ježiš, deus ex machina hadr. 7) Mimochodem, je vtipné, že dostat se z Králova přístaviště k Měsíčním branám trvá Malíčkovi osm epizod, ale čtyřnásobek té vzdálenosti do Zimohardu byl schopen urazit za jediný díl. 8) Malíček má přátele na Severu? To jsou ti samí, co ho zapomněli informovat o charakteru Ramsayho Sněha? 9) Mmt, Tyrion vyjednává mír s Yunkai? Co se stalo s tím absurdně výhodným mírem, který loni vyjednal Hizdahr? 10) „Zrušit otroctví není nejhorší nápad, ale královna udělala pár chyb.“ Né, Tyrion slouží jako hipsterské vylepšení Tance s draky, zabijte mě hned. 11) Btw, na základě toho, co jsem doposavad viděla, se Tyrion hodí na řešení problému s otroctvím mnohem méně než Dany a jeho sloní šlapání v porcelánu nevyústí ve větší průser pouze proto, že si zápletka žádá, aby uspěl. Nemluvě o tom, že zcela postrádá Danyin cit pro morálku. Jistě, debatu „čisté ideály“ vs. „reálpolitika“ stojí za to vést, jenže Tyrionovo jednání morální základ zcela postrádá, ať už je zabalí, do kolika sofistických pláštíčků chce. 12) Ehm… co se změnilo mezi záběry, že Vaes Dothrak má najednou ulice a kamenný domy? 13) Upřímně, řekněte mi: k čemu dosh khaleen je? Je to jen sdružení starých machen, které nepracují, spotřebovávají zdroje, zabírají místo, nemají vynutitelnou moc, neslouží jako nejvyšší autorita, jejich prorocké schopnosti neznamenají ani fň a jejich radami se khalové řídí, jen když se jim zachce. 14) Ehm… jak a kudy se vyhladovělý, polonahý, vychrtlý Theon dostal na Železné ostrovy? 15) Ehm… Nejvyšší vrabčák zničehonic asociuje hřích s bohatstvím? Tak proto se loni zaměřoval výhradně na ty, kdo hýřili, špinili Víru a neměli manželský heterosexuální sex přes prostěradlo? Pokud tomu tak je, pro chce napravovat Marge, přestože je proslulá tím, že dělá charitu? 16) Loras je soustavně mrdán do zadku, pochopila jsem to správně? 17) Růžový dopis. Pět epizod poté, co měl význam jako poslední kapka a příčina Jonovy zrady. Hurá. Btw, proč by se měl Sever sjednotit kvůli Nedově parchantovi, a nikoli kvůli dvěma z jeho tří legitimních potomků, o jejichž existenci se ví, z nichž jeden je dokonce mužského pohlaví, a tedy dědic Zimohradu v přímém ohrožení života? 18) Z té scény v chrámu dosh khaleenu (kde dosh khaleen klopí hlavu a nesmí se zúčastnit jednání, wtf) je tak bolestně jasné, že v knihách bude přítomen Drogon, až je to k pláči. Co v těch koších bylo, benzín? Celej ten barák byl z papíru a trámy z párátek? Dany je pokrytá azbestem, nebo si DD vážně myslí, že je nehořlavá a Drogova hranice nebyla ojedinělým kouzlem? Kdo ví, ale vtipná ta CGI sebevykrádačka byla. Už aby tu byly Zimní prdy. Inside he Episode Tyrion je Abraham Lincoln. TYRION JE ABRAHAM LINCOLN. a) protože Abraham Lincoln dával otrokářům prostitutky k implicitnímu zotročení a b) V SERIÁLU SE NEVYSKYTUJE POSTAVA, KTERÁ BY OTROKY SKUTEČNĚ OSVOBODILA. () (méně) (více)

SpaceOdyseus

Dej se trosku zpomalil, uz neutika takovym zavratnym tempem, ale stale se neco deje. K tomu dostavame skvele dialogy a vygradovane sceny. Treba monolog Nejvyssiho Vrabcaka, kdy kamera pomalu najizdela na jeho oblicej, byla lahudka. A to ani nemluvim o Daenerys pred radou Khalu, nebo o diskuzi Jona, Sansy a Thormunda. Proste serialova spicka sestou sezonu jeste nezavahala. ()

1mArc0

Prvá a posledná scéna, úplne skvelá. Naša blonďatá ombucmanka dostala dvoch nápadníkov. Touto časťou sa začína 6. séria rozbehovať a mať grády. Čo ukážu ďalšie časti, to uvidíme dúfame, že dobre. Jeden z najlepších a 2. najdôležitejší diel zo 6. série. Kto má rád hlavného predstaviteľa (výborná otázka), bude vedieť, čo je prvé. /85 %/ ()