Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Chápu že CGI v dnešní době pořád málo lidí zkousne, ale tady bylo provedeno opravdu bravurně, že až se docela divím, proč není tenhle snímek v červených číslech? Sice je tu spíše inspirace z původní pěchoty, ale i tak je zde příběh, který do universia skvěle zapadá. Být tohle natočené opravdu hned po prvním díle se stejnou kvalitou, věřím tomu, že by nás dnes válcovalo stejné universium jako SW. Aramaki tuhle značku zachránil a ne že ne a dokonce ji zpracoval na výbornou. Příběhová linka je sice docela jednoduchá, nicméně postavy vše zachraňují.

Chose Cooking The Movie (2015) (amatérský film)

Humor je cílený asi na tu mladší (mnohem) skupinu. Až na pár vyjímek mi to jako komedie nepřišlo. I tak musím sám uznat, že na amatérskou produkci se jedná (až na scénu v lese, kdy se tvůrcům nevím proč totálně rozostřil obraz) o celkem kvalitní počin. Je vidět, že narozdíl od zblbnutých dětí na youtubu, se tahle skupina snaží jít směrem filmové tvorby, namísto uječených letsplayu. Dal bych 4 hvězdy, nicméně dám tři z jednoduchého důvodu. Tvůrci slíbili uvedení filmu na youtube už někdy koncem unory, pote slíbili začátek března a nakonec jsme se ho dočkali až na uplnem konci března, bez jakéhokoliv upozornění, to protahování ostatním divákům prostě dobře neudělalo.

Pátá vlna (2016)

První hodinu to vypadalo i celkem zajímavě a následně v druhe pulce přichází naprosto dokonale zničení potencialu tyhle serie. Fakt sledovat twilight v postapoalien prostředí nechci. Přeslazeny ke konci až jsem se bal jestli nemam cukrovku.

Saulův syn (2015)

Na minimalistický a "laciný" projekt velmi kvalitně zpracované.

Boku dake ga inai mači (2016) (seriál)

Aspirant na anime roku. Originálnější zápletku a ještě lepší provedení jsem dlouhy neviděl. 10/10

Deadpool (2016)

"Je to prostě super!!!" - Deadpoolova máma. Tohle musíte vidět, R hodnocení filmu jen prospělo a klidně dám ruku na srdce za to, že na dvojku se bude netrpělive čekat.

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Originální to sice moc není, ale zábavné, vtipné ano. Za mě doporučuju

Sidonia no kiši - Daikjú wakusei sen'eki (2015) (série)

Úctyhodné pokračování první série. Sice má oproti první sérii trochu pomalejší tempo a je více zaměřená na vztahy postav, než na boj s Gaunou jako takovou, ale to anime jen prospělo. Těším se na třetí serii!

Sidonia no kiši (2014) (seriál)

Není o čem debatovat, tak kvalitní zpracování sci-fi anime jsem dlouho neviděl, příběh vyšperkován do posledního detailu, kdy hltáte jeden díl za druhým. Jediné malé mínus jsem měl zpočátku nad CGI zpracováním, ale v závěru jsem byl nakonec rád, serialu to prostě sedí. A po zhlednutí zakončujícího dílu? EPIC

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Evidentně cíleno na teen skupinu, což se odráží i ve všech ohledech serialu. Předlohu neznám, ani mě nezajímá, i tak musim říct, že některý věci jsou v serialu moc přehnaný. Na efektech, prostředí a celkovém wow efektu se tu evidentně nešetří, ale herecké obsazení je dle meho nazoru až katastrofální. Spíš se mi to zdá jako přehlídka supermodelek a supermodelů, kteří si hrají na herce a těžce jim to nejde. To zasazení do postapo mi taktéž moc nevoní a vynáší spoustu otázek.