Černobyl (2019) (seriál)

Dokument, který je natočení tak realisticky, až z toho mrazí... ne počkat... ono to takhle fakt vlastně bylo. Jestli něco serie Chernobyl ukázala, tak je to tvrdá skutečnost a realita doby, kdy si komouši hráli (a dodnes hrají) na něco co nejsou. Zpracování serialu je na jedničku, výkony taky a celý ten náhled do havarie v Chernobylo, je jasným poselstvím i pro generace, které u toho tenkrát nebyly. Co snímek odráží nejlíp je to, jak to v SSSR fungovalo a je to až k histerickýmu smíchu, že se něco takovýho nestalo už dřív. Soustavný lži a krytí si vlastní zádele způsobilo málem jednu z největších katastrof 20. století a to ani nemluvím o tom, že to zas tak dávno nebylo.

John Wick 3 (2019)

Upřímně nevím co si myslet. Veškerá vážnost a mystično kolem continentalu vzalo třetím dílem kudytam a John Wick 3 je plejádou naprosto nevhodných momentů, do naprosto perfektního konceptu filmu, který se snaží ukázat pořád nové způsoby jak někoho zabít a přitom působní skoro až absurdně a zbytečně. Působí to tak, že první polovinu filmu psali scénáristé v zajetých kolejích předchozích dílů a na druhé polovině se sešla parta anime otaku noliferů po těžkým crackovým mejdanu. Udělat jako z hlavního nemesis borce co se chová jako úchylná fanynka mi fakt v pořádku nepřijde, stejně jako z nejvyšší rady dělat skupinu lidí co maj těžkej fofr z hry assasins creed. 5/10

Cobra Kai - Série 2 (2019) (série)

Trošičku slabší oproti první serii. Celá druhá serie Cobra Kai je podle mě spíš takovou přípravou na grandiozní finále třetí serie. Starý záporák se vrátí a sebou přinese mnoho problémů. Pár dílů je jen teen výplň pro "pussies". Poslední díl byl ovšem neskutečnou bombou a hodně lidí teď bude mít velká očekávání od třetí serie.

Avengers: Endgame (2019)

Endgame je prostě tím co chcete aby byl. Celé uzavření velké kapitoly Marvelu po několika letech. Ne nadarmo se říká, že s Iron Manem začala růst generace MCU, která s Endgame skončila a je na čase předat žezlo dál. Zda-li je to dobře nebo ne, to se dozvíme v budoucnu. Odchod největších ikon byl čekatelný, nicméně se dočkáme správného loučení, které fanoušky nenechá chladnými. To čeho se bojím je následující kvalita pokračovacích filmů a důvod je jednoduchý. V Endgame je cítit silný tlak na SJW a předání některých pochodní je dle mého názoru tak ne moc dobře zmáknutý. Že odejde koncem Endgame víceropostav došlo asi všem, nicméně některá úmrtí působí jako vsuka pro dramatičnost a pro děj jsou zcela zbytečná (a o tom že je tam miliarda paradoxů snad nemá ani cenu psát). 10/10

Tvůj souboj s divočinou (2019) (pořad)

Jasný, je to všechno nascriptovaný a předpřipravený. Nechápu proč se nad tím lidi potom nervují, že ten "staged" look je prostě tak viditelný. Celá ta show je takový hraný "telltale" produkt, kdy se má divák vžít do děje a něco si z něj i odnést do skutečného života. Je potom jasný, že v rámci produkce je drtivá většina nahraná dopředu a děj se mění jen v rámci voleb diváka. Co musím pochválit je občasná snaha o to menší akčnost a výpravu do neznámých míst. Co naopak seriálu strašně ubližuje je ta uspěchanost. Kdyby raději dvě epizody z jedné lokace střihli do jedné delší a obsáhlejší, bylo by to mnohem lepší ku kvalitě. Divák má potom pocit, že úkoly které Grylls plní jsou jen nějakou zástěrou a ničeho skutečného nedosáhl. Narážím tím například na epizodu kdy má Grylls najít civilizaci, kdy mu stačí najít silnici. Od tohohle čeká prostě divák víc, než jen to najít blbou asfaltku. Snaha neustále vtahovat diváka do interakce s prostředím je celkem slušná i když některé ty rozhodnutí nedávají smysl ani z jedné strany. Kolikrát vám totiž selský rozum říká něco jiného, než co je podle scriptu správně. 6/10

Hellboy: Královna krve (2019)

Reboot se nekoná, chtěný remake tu není a nic nového taky nedošlo. Hellboy je zbytečným filmem, který není ucelený do jednoho pevného kusu, který by se mohl správně prezentovat a obstát. Scénář zbytečně skáče v sekvencích, ve kterých se člověk sice neztratí, ale postupně si říká jestli zde něco nechybělo. Chápu že pokračovat po 11 letech od posledního pekelníka je produkčně nesmysl, to ale nebránilo tomu, nějak chytře navázat na to, co už zde je. Komiks jsem nečetl a i tak z celého filmu mám pocit, že byl určen právě čtenářům a ne nezávislému divákovi a je to škoda. Dalším škraloupem je to otřesně okaté CGI. Něco takového bych čekal od filmu na netflixu a ne od velké produkce.

Shazam! (2019)

SHAZAM! Sakra nedostal to od lidí tak perfektní hodnocení jako si představuju, tak jinak 5/5! 100% Shazam není typickým DC filmem, ale počinem, který skvěle odráží podstatu a skutečnost hrdiny. Být 14ti letých výrostkem co dostane možnost létat po Philadelphii tak se chovám úplně stejně.

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

Po Globin Slayeru další pořádný nášup něčeho koukatelného. Jasně, ten příběh je skoro přes kopírák Sword Art Online. Nicméně dobře napsané postavy a hrdina, který není za každou cenu dobrá lopata, tomu dodávají ten správný spád.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

V první řadě je třeba říct hlavní - nenechte se zmást hodnocením. Serie Love, Death & Robots se totiž nedá hodnotit jako celek, protože každý díl je svým způsobem unikátní povídkou ve vlastním stylistickém provedení. Toto má za následek rozporuplné názory mnoha lidi, kteří semnou budou souhlasit v tom, že je třeba opravdu nutno hodnotit každý díl zvlášť. Co má ovšem většina dílů společné je CGI v různých verzích. V dílech jako je třeba Secret War a Shape-Shifters máte pocit, že se spíše jedná o trailer na nějakou šílenou pc hru. Naopak v díle Beyond the Aquila Rift máte zase pocit, že se právě díváte na kapitolu z celkem kvalitního CGI filmu a pak narazíte na díl Lucky 13, kdy si říkáte jestli je tohle fakt CGI nebo už se jedná o hraný film. Plejáda dílů tedy lítá nahoru a dolů spíše na názoru diváka, než na kvalitě celku, protože každý si v tom najde to co se mu líbí a to co vyloženě nesnáší.

Final Space (2018) (seriál)

Miluju překvapení a to přesně tenhle šílený animák je. Jasně, scénář a dialogy by potřebovaly trochu dopilovat k dokonalosti (některý rychlý přeskoky působí trochu trapně a nepochopitelně), nicméně to co se tváří nejdřív jako šílená story o největší žijící lopatě ever, se rychle změní v dospělou hrdinskou jízdu k zapamatování.