Šest pěstí (2019) (seriál)

Whoa, tak dlouho je to venku a pořád se k tomu nikdo nevyjádřil? No teda! Seis Manos je za mě naprosto skvělé překvapení Netflixu, které zaútočilo na obrazovky podzimu. Hodně lidí si nejdříve díky kresbě bude myslet, že je to od těch samých tvůrců jako je The Last Airbender nebo Legend of Korra, realita je ovšem taková, že s tím nemají nic společného. Seis Manos je skoro eRkový kreslený počin o malém městečku, které vypadá jako jediná oáza klidu v celém mexiku. Příběh je ovšem nalajnovaný tak, že se na pozadí odehrává mnohem víc, než by divák čekal a všechno zjistí až v závěru. Rozhodně se nejedná o kreslenou pohádku pro ratolesti, ale o celkem kvalitní příběh s drsným podtextem.

Dr. Stone (2019) (seriál)

Celkem zajímavé překvapení, které trochu připomíná Ztraceni. Příběh o mladém vědci, který se jako první probudí o tisíce let později a snaží se přežít a obnovit lidskou rasu za pomoci znalostí moderní doby tu chyběl. I přes některé naprosto otravné vedlejší postavy, které se chovají až zbytečně tupě, tu nadruhou stranu rozjíždí celkem zajímavou myšlenku a koncept toho, jak se staví primitivní civilizace k člověku se znalostmi moderní doby. Bohužel i po nějaké době se dostavuje klišé efekt alá strana co není vůbec pokroková a uznává sílu a strana co uznává jen pokrok a vědění, nicméně je to pořád lepší, než koukat na šíleného puberťáka jak dělá pokusy v době post-kamené.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Jestli jsme viděli legendární přerod učitele do drogového lorda v Breaking Bad, tak ve filmu El Camino vidíme kam dospělo dospívání pubertální smažky. Z Jesseho se konečně stal silný charakter, jakým se stal Walt. Jediná škoda je ta, že prostě takový film přišel skoro po 7 letech od odvisílání posledního dílu Breaking Bad i když můžeme být rádi, že jsme se dočkali aspoň takového zakončení. Způsob jakým Gillian vyprávěl celou tuhle ságu, by byl koukatelný donekonečna a je to škoda, že jsme se dočkali potenciální úplné tečky za světem modrého perníku.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Hodnotím až po třech sériích protože mě to prostě tolik nenadchlo jako ostatní. Koncept lidstva žijícího v kleci, které se pořád bojí těch zlých obrů není zrovna můj šálek a dostal jsem se k tomu až postupem času. Druhou věcí je to, jak byly další série neskutečně natahovany. Narovinu musím přiznat, že se jedná o celkem kvalitní anime pro vyspělejší část publiku a ne nadarmo se tomu říká GoT the Animation (ony ty postavy tam moc dlouho totiž nevydrží :-)

Kanata no Astra (2019) (seriál)

Svižný a celkem i zábavny klon Lost in Space po Japonsku. Z prvního počátku to bude dojem další parodický teen space komedie, nicméně postupem času divák zjišťuje celkem zajímavou story, která všechno vysvětluje a někam i směřuje. Za mě rozhodně milé překvapení a těch 12 dílů tomu sedlo přesně akorát.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Asi nejslabší spoodey. Těch pár plottwistů přivodí úsměv, ale to je tak všechno. Celý film jede jako splašený pendolíno, který se občas zastaví na občerstvení a ukáže něco pěknýho. Bohuže hlavní záporák stojí za starou bačkoru. Mysterio nepřesvědčil a občasný gagy jsou až moc "teen like".

Banda (2019) (seriál)

Celý to působí jako svěží vítr v ty neskutečný plejádě komiksáren, který se na nás sypou dlouhý léta. The Boys si z toho všeho "superhrdinství" a "údělu" dělá tak neskutečnou srandu, až je problém to přestat sledovat po kouskách a neslupnout to v kuse. Jediná škoda je prostě počet epizod. V klidu bych ještě dvě snesl.

7 Seeds (2019) (seriál)

3/10 - Celkový nesmysl. Postavy nemají skoro žádný vývoj, všechno se děje v podstatě během pár minut. Neustálé skoky mezi tím kdo je vlastně dobrý a kdo je špatný potom lámou kvalitu nahoru a dolu jako na běžícím páse. A ty zvraty, který vlastně zvraty nejsou tomu taky moc nepřidali. Těch pár epizod které byly uplně mimo hlavní dějovou linku byly tou nejsilnější částí celého anime a je to až ironický, že sloužily jako "fillery" pro celý děj.

Jsem matka (2019)

Další zlá AI se hlásí ke službě! I am Mother je docela zajímavým projektem s lehkou hororovou atmosférou ze stáje Netflixu. Upřímně jsem celou dobu čekal trošičku jiný mindfuck, který byl nejspíše původním záměrem (aka něco jako že nalezená je vlastně tou co dříve utekla). Nicméně i tak film nabídl celkem zajímavou podívanou. Nějakou uberakci nečekejte, I am Mother je přesně tím oddychovým filmem, který na dlouhý večer potřebujete

Černobyl (2019) (seriál)

Dokument, který je natočení tak realisticky, až z toho mrazí... ne počkat... ono to takhle fakt vlastně bylo. Jestli něco serie Chernobyl ukázala, tak je to tvrdá skutečnost a realita doby, kdy si komouši hráli (a dodnes hrají) na něco co nejsou. Zpracování serialu je na jedničku, výkony taky a celý ten náhled do havarie v Chernobylo, je jasným poselstvím i pro generace, které u toho tenkrát nebyly. Co snímek odráží nejlíp je to, jak to v SSSR fungovalo a je to až k histerickýmu smíchu, že se něco takovýho nestalo už dřív. Soustavný lži a krytí si vlastní zádele způsobilo málem jednu z největších katastrof 20. století a to ani nemluvím o tom, že to zas tak dávno nebylo.