• Krátkometrážní

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Takto dobre som sa už pekne dlho nenasmial. Tento film je síce skôr paródiou, no presne niečo také som od toho očakával. I keď niektoré vtipy boli prehnané a robené až nasilu (no nebola ich drvivá väčšina ako napríklad v Diktátorovi), väčšinou to boli poriadne vtipné kúsky a v podaní Adama Sandlera, ktorý to zahral s neuveriteľne vážnou tvárou, boli dokonalé. Po 50 First Dates je to podľa mňa jeho najlepší komediálny výkon. Krásna Emmanuelle Chriqui celému filmu iba dodala šmrnc. Čo sa týka deja, ten bol dajme tomu očakávateľný, ale v cca 95% komédií to je tak isto a nevadí to. Stále však je čo zlepšovať, ale tento film sa celkom blízko priblížil k päťhviezdičkovej hranici.

Černá labuť (2010)

Asi ako väčšina chlapov, aj ja som k tomuto kúsku pristupoval s menšou nevôľou, keďže sa jedná o balet. Prvá polovica filmu ma celkom chytila a bol som zvedavý na celú zápletku a jej vyústenie. No nakoniec som ostal trošku prekvapený, ale najmä sklamaný. To prelínanie reality a fikcie sa mi príliš nepáčilo, i keď na jednej strane je fajn, že divák si môže o všetkom urobiť vlastný obraz, v tomto prípade by som bol radšej, keby tomu tak nebolo. Oceňujem však, že sa režisér pokúsil k filmu prilákať aj chlapov (posteľnou scénou s Milou Kunis) a to, že to nebol taký typický film o herečke/speváčke/tanečníčke (ako napríklad v Coyote Ugly). Na záver ešte dodám, že Natalie Portman bola vynikajúca.

12 opic (1995)

Zo začiatku som sa trochu nudil, najmä tá pasáž z psychiatrie ma moc nebrala, no postupne začal film perfektne gradovať a už som sa nevedel dočkať nevyhnutného finále. Do tohto filmu som sa púšťal s veľkým očakávaním a môžem povedať, že ma to nesklamalo. Mám rád mystieriózne filmy, ako aj filmy, kde sa cestuje v čase. Brucov Willisov Looper bol síce možno trošku zaujímavejší, no tento film ma bavil viac a viac sa mi páčila aj problematika cestovania v čase. Dvanásť opíc uzatvára stovku najlepších filmov a i keď možno ja by som to dal o čosi nižšie, žiadne väčšie námietky nemám.

500 dní se Summer (2009)

Celkom príjemná komédia. Zo začiatku ma prekvapilo koľko dobrých vtipných scén sa sem zmestilo, a i keď časom vtip pomaly vyhasínal, stále to bol nadpriemer. Trošku ma iritoval rozprávač, ktorý bol podľa mňa úplne zbytočný, ale zvyknúť sa dalo. Potešilo ma, že vo filme sa objavila aj Chloë Grace Moretz, tak isto ako v Kick-Ass, aj tu v roli malej baby, ktorá sa správa až príliš dospelo. A ešte by som rád dodal, že celý čas som čakal kedy sa tam objaví nejaká Autumn, o ktorej by potom mohlo byť druhé pokračovanie.

King Kong (2005)

Už dlhšiu dobu som mal King Konga stiahnutého v počítači (myslel som kúpeného v obchode, na DVD), no akosi som sa nevedel dokopať k pozretiu. Teraz už viem prečo: tento film som si pozrel hneď ako som sa o ňom dopočul, po pozretí som postavil stroj času, vrátil som sa do minulosti a svojmu minulému ja som vnukol myšlienku, že ho nemám pozerať. Nehovorím, že film bol zlý. No bol až ukrutne dlhý, miestami hodne nudný, a toto som ešte nikdy asi nepovedal, ale príliš akčný. Načo je tam hodina scén kde sa bojuje proti všakovakým monštrám z ostrova, na ktorom by nemohli prežiť žiadni bylinožravci? Peter Jackson patrí medzi mojich obľúbených režisérov, no kráľ King ma len tak tak presvedčil na tri hviezdičky.

Hanebný pancharti (2009)

Že som ja hlupák nečakal, že to presne takto dopadne. Hah, tentokrát ma Tarantino dostal. No musím sa priznať, že aj keď jeho filmy príliš neobľubujem, tento kúsok sa mi naozaj páčil. Asi jediné, čo by som tak mohol vytknúť, je tá nudná a neuveriteľne dlhá scéna, kde hrajú čelovku. Tá keby bola z filmu vystrihnutá, tak by som bol absolútne spokojný. Čo sa týka hercov, tak sa mi páčila postava Christopha Waltza, no topkou pre mňa v tomto filme bol Brad Bitt. Ten nepatrí, takisto ako režisér, medzi mojich obľúbencov, no tu som si na tom jeho amerikanizme doslova zgustol.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Mňa to nejakon nevzalo. Je síce pravda, že sa mi hrozne páčili vtipy (vďaka ním dostáva film takéto hodnotenie), ktoré boli iné ako v iných filmoch a dokonca ich tam bolo viac ako v iných komédiach, no celý ten príbeh mi prišiel dosť o ničom. Celú nejakú hlavnú zápletku sa tvorcovia akokeby snažili schovať pred divákom, no zabudli ju tam nakoniec dať. A preto film končí, a my nevieme čo, kde, prečo, načo, ako, začo. Nehovorím, že to bola strata času, veď vidieť Emmu Watson v inej roli ako Hermiony je super zážitok sám o sebe, no nemyslím, že mám chuť sa k tomuto ešte niekedy vrátiť.

Trans (2013)

Dá sa povedať, že celý film som doslova hltal. No teraz si nie som istý, či to bolo z mojej vlastnej vôle alebo ma k tomu ten film jednoducho prinútil. No už sa mi to dlho nestalo, aby som sa takto nedokázal odtrhnúť od obrazovky a stále som sa chcel dozvedieť čo sa stane ďalej. Pričom výber hercov, hlavne James McAvoy a Vincent Cassel, je určite jeden z najlepších aký som kedy videl. Obaja sa do svojich rolí svojim výzorom neskutočne hodili. A ešte jedna vec sa mi na tomto filme páčila: je veľká pravdepodobnosť, že divák to všetko nedokáže pochopiť na prvé pozretie, preto je nútený pozrieť si to ešte raz. Tak sa teda uvidíme niekedy inokedy.

Saber 2: Return of the Body Wash (2012)

Naozaj vydarená reklama, podľa mňa to musia oceniť všetci fanúšici Star-Wars. Dve pekné ženské ktoré pravdepodobne patria do radu Jedi a Sith sa začnú mlátiť svetelnými mečmi a vtedy ešte len začína podívaná. Len ma udivuje, že si pri boji žiadna z nich neodsekla z vlasov.

Snídaně pro psy (2007)

Zo začiatku som nebol nejako nadšený, predsa len mi to pripomínalo skôr nejaké amatérske dielo. No časom som si uvedomil, že sa na komédii celkom bavím, a síce to nieje to najlepšie, čo sa dá vidieť, určite to nepovažujem za stratu času. Celý čas som bol zvedavý ako to celé skončí, a i keď sa to celkom dalo predpokladať, pretože inak to skončiť ani nemohlo, tešil som sa na záver. Samozrejme, ľudia obľubujúci Star-Gate (či už SG1 alebo Atlantis) sa potešia porciou svojich obľúbených postáv: McKay so sestrou, Beckett, Teal´c.