• Krátkometrážní

Králova přízeň (2008)

Výborně natočené historické drama, skvělé obsazení. Škoda jen těch historických chybiček a toho, že historie se tu promítla tak nějak ledabyle.

Holky z porcelánu (1974)

„A co když najdu v krabici místo soupravy živé dítě?“ „Tak dáte dítě do přebytků a soupravu do manka, co je na tom za problém?“ Praštěná komedie o inventuře, která nám na obchodce byla neustále doporučována paní učitelkou z účta:) Ikdyž moc uječená a toho chichotání tam bylo taky až moc.

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

„Jsem chůva McPhee. Malé cé, velké pé.“ Pitomé dialogy, zábavné ne, naopak trapné. Zlatý první film.

Čarodějky - Návrat (1999) (epizoda)

„Mám ty kytky vyhodit jen proto, že je přines mizera? Kdyby to bylo pravidlem, nikdy by jsme v domě žádné neměly.“ Zde se poprvé objeví babi a Patty Halliwellovy:)

Přátelé - Svatba (2/2) (2001) (epizoda)

"The nights are the hardest. But then the day comes! And that’s every bit as hard as the night. And then the night comes again…"

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Jelikož je to jediný film z trilogie, který jsem viděla komplet celý, musím hodnotit samostatně. Knihu jsem nečetla a ani neplánuju. Bridget je magnet na trapasy, je jí 43 a je sama. Na Colinovi už se ten věk zmačně podepsal, což je škoda, pač to byl fakt kus. A že pan Darcy? Achjo, žádnou spojitost s Austenovou v tom stejně nehledám. Příběh je vtipný (hlavně závěrečné porodní scény), vzrušující (spaní na fesťácích bych ráda zažila, klidně i jako Bridget, bahenní koupel a následnou záchranu princem s nazutím střevíčku.. a to setkání nesetkání s hvězdou, juj), pro nezadaný ženský a maminy v tomhle věku možná ideální, ač by si přály opak (ale co já o tomhle vím). Patrick je tu neodolatelný! Doufala jsem v jiný závěr, chvilku dokonce spokojenost převládla, ale bohužel..

Čarodějky - Ďábelský sňatek (1998) (epizoda)

Prue: „Dokázaly jsme to!“ Phoebe: „A budou žít šťastně až navěky.“ Piper: „A my budeme taky?“ Prue: „Samozřejmě, proč by ne?“ Piper: „Tobě se to říká snadno, ty nikdy nevítáš manžela slovy 'Drahý, zmrazila jsem děti'.“ Prue: „Jenom jsem je nešťastnou náhodou poslala na jinou adresu.“ Phoebe: „Ale já je uvidím, najdu a přivedu ti je zpátky. Tedy pokud svou schopnost někdy dokážu ovládnout.“

Tajemství dešťového pokladu (2008) (TV film)

Tohle se mi před 12 lety vyhnulo obloukem a oprávněně. Podivnost s krásnou přírodou (netuším, proč má každý potřebu ji furt zkoumat a bádat, když to vypadá takhle), hroznými postsynchrony a pitomými dialogy.