• Krátkometrážní

Bota jménem Melichar (1983)

„Z pokoje do kuchyně chodíme přes předsíň, ne přes náměstí, takže si nenašlapeme a neprší na nás.“ Nechápu, co tu každý furt řeší Trošku, já ani nevím (a je mi fuk), že je Melichar od něj. Za mě skvělá dětská komedie s milým humorem a příjemnými hlavními postavami a nezapomenutelnými hláškami.

Protivný sprostý holky (2004)

Moje oblíbenkyně z dětství Lindsay tentokrát v pitomoučké holčičí komedii plné namyšlených slepic, na kterou si sama chvíli hraje.

Moderní Popelka (2004)

– „Ta dívka, která byla na plese, tam něco ztratila. Co to bylo?“ – „Rybu!“ Potrhlá popelkovská komedie, kterou mám už od dětství mc ráda. Coolidge jako macecha (která mi chvílemi přišla na takovou tu „zlou královnu“ až moc přátelská), nádherná Hilary Duff jako Popelka v teniskách, dvě ztřeštěné neustále hádající se sestry (prý dvojčata, byla to jen minuta a šestadvacet vteřin!). Komedie dost nabitá jemným humorem, která mě, jakožto už vyrostlou z těchto komedií pro dospívající, stále baví.

Bělyj tigr (2012)

„Nie je vidieť ani prd.“ „A kde sme?“ „U čerta... Na meniny.“ Nejsem fanoušek válečných filmů, ani tanků, ani střílení. Ale tohle? Člověk se u toho až bojí, jak na něj „Tygr“ míří. Za mě skvělá kamera, krásná příroda a opuštěná místa (škoda že toho bombardování!). Takový jako mysteriózní napínák. Zhlédnuto v originálním znění se slovenskými titulky.

Exponát roku 1827 (2008)

Zhlédnuto kdysi dávno v rámci školy. Jako němý akční film super. Od té doby jej nemůžu nikde na netu najít.

Přátelé - Rachel a její večerní šaty (1998) (epizoda)

Carol: „Kde je Ben?“ Ross: „No, řek jsem mu, ať se jde najíst, a on, že ne. Řek jsem mu, ať jde spát, on že ne. Ptám se ho, "co teda chceš dělat?" a on, že ne. Takže zametá.“