Jurassic Games (2018)

Nápad celkom fajn, tak príjemne konzumný - vyhladzovačka v spojitosti s prehistorickými zvieratami ako i medzi sebou. No tie filmové efekty mohli byť minimálne o triedu lepšie a o hereckých výkonoch radšej pomlčať. Podpriemer. 40/100

Máš ji! (2018)

Nakoniec som sa zabavil viac ako som si na začiatku myslel. Je tu veľa humoru a scénok, pri ktorých vám nezmizne úsmev z tváre. Samozrejme dejová linka nie je žiadne terno a tiež sa tu nájdu hluché miesta, pri ktorých divák zazíva nudou, no nebolo to nič strašné. Navyše sa mi páčila pointa snímku. Slabší nadpriemer. 70/100

Jack staví dům (2018)

Konečne po dlhom čase niečo od dánskeho nafúknutého kohúta, čo sa dá pozerať, aj keď je pravda že ma ten sekundový výňatok z Melanchólie (2011) vystrašil. Na druhú stranu klamal by som keby som tvrdil, že som ani v tomto prípade nemal pocit nabubrelého artu, ktorý nikam nevedie (čo sa ukázalo hlavne v závere), no postava Jacka bola sakra zaujímavá a excelentne zahraná, vrátane jeho myšlienok v náväznosti na jeho vražedné umelecké konanie, ktoré často vyznelo až bizarne humorne. Z tohto pohľadu mi to pripomenulo Trierov fantastický seriál Riged (1997), ktorý bol v mnohých ohľadoch podobný. Užil som si to, konečne, no uvidíme ako ďalej... Nadpriemer. 75/100

Paradox (2016)

Námet by bol celkom zaujímavý, len čo z toho keď tu amaterizmus prská na všetky strany - dejovo ploché, nezáživné a navyše korunované príšernými hereckými výkonmi. Škoda. 30/100

Trable o Vánocích (2015)

Skvelo obsadený film ešte nemusí nutne znamenať aj kvalitu. Snáď najotravnejší vianočný film, s otravným hudobným podmazom a toľkým klišé, že som nevedel či skôr plakať, dvíhať obočie alebo od trápnosti zatvárať oči. Neviem čo si autori od tých príbehov sľubovali, tak to vyzerá keď niekto zoberie všetky možné klišé z vianočných a romantických filmov a pozliepa ich do jednej karikatúrne smiešnej koláže. Je tu snáď všetko cukríkové, nudné a patetické pozlátko, aké si len viete predstaviť - skrachovanec, pes, žienka čo nevie čo so životom, závisť, sebectvo, problémy s deťmi, problémy medzi manželmi, múdry deduško, falošný hosť pri štedrovečernej večeri, nehoda, ktorá všetkých zblíži, trápny tanček na záver... no proste sa mi zalepila huba že až až. Prázdne, zbytočné a hlavne pateticky trápne NIČ. Na hranici odpadu. 20/100

Help for the Holidays (2012) (TV film)

Tretiu hviezdu dávam nakoniec za sympatickú herečku v hlavnej úlohe a jej príjemné vyžarovanie pozitívnej energie. Na druhú stranu ten príbeh ale nechytil ani moje dcéry - plný klišé schém tradičných vianočných podpriemerných rodinných filmov s veľkou porciou smiešneho sentimentu. Veľmi slabý priemer. 50/100

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Jednotka sa mi páčila viac. Ale rovnako ako tomu bolo pri prvom diely, aj tu je kameňom úrazu slabší scenár. V tomto prípade utopený v spletitých rodinných väzbách, ktoré veru ponúkli iba pramálo zaujímavých situácií, či napínavejších momentov. Efekty na úrovni, no to sa mi zdá veľmi málo. Dúfam, že trojka ponúkne niečo zaujímavejšie. Priemer. 60/100

V pasti (2018)

Susanne Bier nesklamala, rozhodne v jej prípade ide o zaujímavý a nezvyklý počin vzhľadom na jej predchádzajúce snímky. Mám rád námet, kde sú ľudia niekde zavretí a vonku ich ohrozuje nejaké to tajomné "zlo", niečo v štýle ako Hmla od Darabonta. Treba uznať, že z tohto pohľadu mal film grády a dusnota či všeobecná neistota medzi jednotlivými postavami v niektorých miestach pekne narastala. Na druhú stranu chcelo to ale troška prepracovanejší scifi základ a nejaké to vysvetlenie k tomu. Som myslel, že sa niečoho dočkám aspoň na konci, no ale nedočkal som sa ničoho. Skrátka otázky, ktoré hrýzli moju zvedavosť po celý čas, tak zostali nezodpovedané, čo je škoda. Na slabší nadpriemer to však stačí. 70/100

Jako za starých časů (1980)

Príjemná komédia plná milého humoru a kuca paca situácií. Našlo by sa tu aj zopár vydarených hlášok. Samozrejme, celý ten príbeh je postavený na hlavu a nedáva čo sa reality týka zmysel, no bolo to aspoň niečo, na čo sa dobre pozeralo. A samozrejme je tu to najhlavnejšie - príjemná nostalgická dobová atmosféra, ktorá mnohým z nás pripomenie naše detstvo. Lepší priemer. 65/100

Dopisy otci Jacobovi (2009)

O vine, odpustení, viere a veľkej láskavosti. Malý, komorný snímok, no povedané tu toho bolo dosť. Tiež ma oslovili emócie, ktoré obaja hlavní interpreti dokázali zahrať a podať divákovi. Záver bol síce troška patetickejší, pravda, no celkový dobrý dojem to narušilo iba málo. Nadpriemer. 75/100