Mopsík k zulíbání (2018)

Taký milý rodinný film so psíkom v hlavnej úlohe. Zo začiatku pomerne roztomilé a zábavné, len škoda, že sa v tom duchu nepokračovalo aj ďalej. Tej zábavy tam mohlo byť viac. Aj dramaticky silnejších momentov, nielen ten jeden, keď Patrik odplával na loďke. Celkovo však spokojnosť, na pozeranie spolu s deťmi obstojná záležitosť. Priemer. 60/100

Lady a Tramp (1955)

Niekedy spraví dobrú náladičku aj takáto starodávna rozprávka. Walt Disney vo vrcholnej forme nemôže sklamať, navyše to malo aj príjemnú hudbu a v závere nejaké to poučenie pre deti. Psíčkovia boli tiež roztomilí, hlavne ten Fúzik :) Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Sputnik (2020)

Áno, námet je podobný ako je Votrelec, aj keď iba naozaj veľmi okrajovo, tu totiž votrelec hostiteľa nezabíja. Príbeh mohol byť zaujímavý, len mám pocit, že ho autori trocha odflákli. Najlepšia bola vizuálna stránka a pekná práca so svetlom. To ostatné skôr podpriemer. Aj od záveru som čakal viac. Veľmi slabý priemer. 50/100

Jarní povětří (1961)

V zložitej dobe sa najlepšie ukáže charakter človeka. Ale čo je to charakter? Myslím, že tento film je aj dosť o prioritách. Ani jednej ani druhej strane nemožno nič vyčítať. Na jednej strane totiž stálo osobné presvedčenie a na strane druhej chleba a prežitie. Aj na jedno aj na druhé má človek nárok. Film, ktorý dá veľa podnetov na zamyslenie. Slušný nadpriemer. 80/100

Viral (2016)

Nič nového pod slnkom, staré známe klišé o tom, ako niekde prepukne nákaza. Hororovo takmer nulové a obsahovo prázdne. Až na pár momentov, ktoré sa najmä vďaka hudbe zadarili trochu lepšie. Na priemer je toho však málo. 40/100

Na pokraji slávy (2000)

Nebolo to najhoršie. Síce zo začiatku som myslel, že pôjdem nanajvýš na dve hviezdy, no časom sa príbeh rozbehol. Bolo zábavné sledovať tie pokušenia, ktoré na mladíka striehli a ako im odolával, hoci nie vždy sa zadarilo. To najlepšie na snímku je však hudba, ta bavila, neskutočne. Aj vďaka nej slabší nadpriemer. 70/100

Psí ostrov (2018)

Tak toto sa Andersonovi nepodarilo. Pre deti nevhodné a dospelý si odkúsne ruku od nudy. Chápem to ekologicko-politické posolstvo, ale len to dobrý film nerobí. Ani vlastne neviem, za čo dávam tie dve hviezdy. Možno za atmosféru, s ktorou tento režisér vie pracovať. Avšak ani tá oproti iným jeho filmom nebola bohviečo. Na hranici odpadových záležitostí. 30/100

In the Trap (2019)

Podpriemerná, bežná démonovina, no s príbehom, ktorému nerozumela ani divá sviňa, vlastne prakticky tu ani nebol. Len pojašený chlapík s traumou z detstva čo behá po dome. Záver sa snažil o akýsi twist, no prišlo mi to smiešne. Kde nie sú základy mysteriózna a aspoň trochu pútavý príbeh, tam to ani záver nespasí. O hororovej stránke radšej pomlčím, prakticky nula bodov. 20/100

The Outsider (2018)

V podstate film pomerne priamočiary a jednoduchý. Jediné čo budí po obsahovej stránke záujem, je vykreslenie niektorých zvyklostí a kultúrnych záležitostí mafiánskej bandy JAKUZA. Ani tie dobové reálie neboli zlé, čo spolu so zvláštne odtažito a chladne pôsobiacim Jaredom na scéne budilo celkom slušnú atmosféru. Len to mohlo byť trošku dynamickejšie. Priemer. 60/100

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Typický Wes Anderson. Dejová linka takmer o ničom a prakticky tu nie je ani jeden moment, ktorý by po dramatickej stránke vyčnieval nad šedivosť priemeru. Avšak čo sa týka atmosféry... no musím povedať, že jedným slovom skrátka čarovná a čudesne farbičková, presne tak ako to vie len tento režisér. A najpodivnejšie na tom je, že pôvodne som chcel filmu streliť slabé tri hviezdy, no časom akoby sa mi to uležalo v hlave, pričom som na niektoré momenty musel často myslieť. Skrátka film sa ma držal aj niekoľko dní po, a to určite niečo znamená. Zvyšujem preto na slabšie 4*. Možno by som mal takto prehodnotiť všetky filmy tohto režiséra. 70/100