Mary Shelleyová (2017)

Celkom slušná sonda do života autorky Frankensteina, aj keď na druhú stranu pár odchyliek by sa tu našlo - akoby žili iba v Anglicku a v Ženeve. Kde je Francúzsko, Nemecko...? Tiež škoda toho mierne lenivého tempa, vzhľadom na to, že príbeh neoplýval nadbytkom zaujímavejších scénok, tak to miestami skĺzavalo k nude. No na druhú stranu treba uznať, že výprava bola nádherná. Aj keď sa mi zdalo, že pár kostýmov sa do tohto obdobia nehodilo. Lepší priemer. 65/100

The Head Hunter (2018)

V podstate ide iba o akúsi hru na efekt. Dejová linka tu v podstate ani neexistuje - všetko tu spočíva iba na jednej postave, jej pobehovaní pred chatrčou, mrmlaní popod nos, dušovaní sa že "však ja tomu ukážem", varenia čudesných lektvarov, záhadného oživovania, prechádzok po lese, napichovaní škaredých hláv na kôl.... Na druhú stranu ale treba uznať, že atmosféra sa vážne vydarila. Niektoré scénky príjemne zamrazili a v tomto zmysle príjemne prekvapil aj záver (také typické hororové rozuzlenie, žiaden cukríček). Ani technická stránka nebola najhoršia. Lepší priemer. 65/100

Hoffa (1992)

Určite ide o zaujímavú sondu do jednej pomerne tajomnej persóny, ale asi to nebolo pre mňa. Žiaľ na môj vkus tam bolo až príliš veľa politikárčenia. Na druhú stranu ale J. Nicholson dokázal vdýchnuť Hoffovi veľmi zaujímavý punc. Priemer. 60/100

Fakjů pane učiteli (2013)

Ale áno, celkom to funguje - zábavné a aj keď dejová linka ide podľa osvedčenej predvídateľnej šablóny tak nenudilo. Možno je to hercami a tiež vďaka pár absurdným vtipným scénkam, ktoré tomuto komediálnemu námetu priniesli svieži vietor. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Ukradená z kolébky (2017) (TV film)

A čo som si myslel? Že dostanem oskarovú drámu? Veď to nedávno dávala TV Narkóza. Ako inak. Bez šťavy a bez chuti a s dejom, ktorý sa vliekol ako babičkin sopeľ. Na hranici odpadu. 30/100

Loli paradička (2019)

No priznám sa, išiel som do kina so zmiešanými pocitmi. Avšak treba uznať, že film ďaleko prekonal moje očakávania - sympatickí herci, medzi ktorými perfektne fungoval vtipný dialóg, pekná réžia, zaujímavá hudba... A záver, ktorý pomerne verne odráža realitu, aj keď na druhú stranu treba uznať, že to skončilo práve v tom najlepšom. Ani si nepamätám iný film, kde by rozuzlenie prišlo tak náhle a film tak nečakane skončil. Až sa zdá, že by to mohlo mať pokračovanie. Ak nie, tak dosť od veci finále, bohužiaľ. Možno sa autori báli alebo nechceli ďalej rozoberať tému, neviem. Slabší nadpriemer. 70/100

Tolkien (2019)

Tolkien je bezpochyby najvýznamnejší autor fantasy žánru aký kedy žil. Jeho kolosálne dielo príbehov zo Stredozeme je nesmrteľné a ovplyvnilo mnohých. Už len z toho pohľadu je to dostačujúce, aby si človek, najmä fanúšik tohto žánru, tento životopisný film pozrel. Treba uznať, že Tolkien viedol zaujímavý život, pričom sa mi tu veľa vecí, čo sa týka jeho písania a tvorby, vyjasnilo. Len škoda, že tempo bolo dosť lenivé, čo môže mnohých odradiť. Taktiež je škoda, že sa celá tá jeho epopeja životného príbehu scvrkla iba na pár rokov, čo je dosť málo, pokiaľ uvážime, že svet Stredozeme tvoril prakticky celý život. Chcelo to dotiahnuť až po starobu, alebo aspoň po Hobita. Nadpriemer. 75/100

Godzilla II Král monster (2019)

O chlp lepšie ako jednotka, tu bolo aspoň viac akcie a vizuálnych efektov. Obsahová stránka ale žiadna sláva - akýsi čudný a hlavne nefunkčný zlepenec Danikena a starovekej mytológie, ktorý je vhodným kandidátom na natočenie nejakého konšpiračného dielu v rámci Votrelcov dávnoveku na History channel. Nebavilo. Oči však mali na čo pozerať. Priemer. 60/100

Živí a mrtví (2016) (seriál)

Tak toto bolo pomerne veľké sklamanie, vzhľadom na hodnotenie, žáner a najmä námet. Čakal som niečo podstatne pútavejšie. Technická stránka nebola zlá - nádherné exteriéry, pekná výprava, chytľavá hudba, slušní herci... Problém vidím skôr v obsahovej stránke, ktorej tempo nebolo uspôsobené dôležitým a zaujímavým miestam v scenári, ktorých tu zase až toľko nebolo. Takže sa dejová linka často vliekla, nudila a atmosféra strácala na sile. A aj keď mám veľmi rád filmy kde sa prelínajú a ovplyvňujú dve časové roviny, tak v tomto prípade sa ten nápad autorom akosi nepodaril. V závere z toho vznikol taký mišmaš, že sa ani nedivím, že seriál ďalej nepokračoval. Podľa mňa sa v tom tak nelogicky zamotali, že východisko z toho bordelu nebolo na dohľad. Záver bol vôbec tým najväčším sklamaním. Slabší priemer. 55/100

Colette: Příběh vášně (2018)

Rozhodne tento životopisný príbeh nespĺňa sľub zjavný z nadpisu - Príbeh vášne. Mne to prišlo ploché, banálne a veľmi slabo dramaticky spracované. Tým samozrejme netvrdím, že by príbeh o Colette nemal čo divákovi povedať, to určite nie. Viedla skutočne zaujímavý život, len to bolo slabšie podané. Za zmienku však stojí herecká stránka, ktorá je naozaj luxusná. S Dominicom Westom som nedávno videl Bedárov, a tu sa tiež prekonával. Jemu takéto dobové záležitosti veľmi pasujú. Kamera aj výprava boli tiež pekné. Priemer. 60/100