Průsmyk (2019) (seriál)

Mrtvola na hranicích a nesourodá dvojice detektivů ze 2 zemí v honbě za psychopatickým zabijákem. Jasně, to už tu jednou bylo a nutno říci, že Most stavím přece jen o level výš, než Průsmyk. Hlavně první půlka Průsmyku je dosti slabá, ale kdo vydrží, dočká se v závěru velmi dobré krimi. Hlavní padouch se vyprofiluje jako všehoschopný magor a pochvalu zaslouží i dvojice detektivů, byť Gedeon se z podivína v sežvejkaném saku proměnil v sympaťáka až v průběhu seriálu.

Ozark - Season 2 (2018) (série)

Kdo čekal, že 2.řada naváže na povedený závěr té první, bude zklamán. Chvílemi se to neskutečně vleče a postava asi jediného sympaťáka Martyho je upozaděna na úkor jeho manželky, která často bere řešení problémů do svých rukou. Po 20 epizodách už mi většina postav svým chováním leze na nervy a to, že některá z nich občas zkape je pro mně jedno z mála pozitiv 2.série. Asi bych už s Ozarkem skončil, ale nadšené recenze na 3.řadu ve mně vzbuzují naději, že má smysl ve sledování pokračovat.

Karel (2020)

2 hodiny vzpomínání, bilancování a odcházení Mistra, to je celkem vražedná stopáž. Dokument určený hlavně fanouškům Gotta, kteří se u toho budou dojímat a budou hltat každé jeho slovo. Pokud ale budete chtít za 50 let ukázat nastupujícím generacím, kdo byl Karel Gott, z tohoto dokumentu se toho zase tolik nedozví. Berme tedy tento film jako poslední dárek Gotta pro jeho fanoušky, které musel asi bezmezně milovat, když k sobě pustil televizní štáb i v době, kdy už byl na pokraji sil.

Čas (2021) (seriál)

3 dílná minisérie je exkurzí do britského vězeňského systému. Sledujeme osud dvou čestných a rovných mužů, vězně a dozorce, kteří jsou vystavováni situacím, ve kterých je velmi složité morálně obstát. Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, věrohodně vystihnutá atmosféra věznice a zajímavě podané téma viny, trestu a odpuštění.

Ozark - Season 1 (2017) (série)

Marty je sympatický finanční poradce, který upadne v podezření, že okrádá drogový kartel, pro který léta pere peníze. V patách má kromě mafiánů také FBI, nepřátele si nadělá i u jezera Ozark, kam se s rodinou přestěhuje. Do toho starosti s nevěrnou manželkou a rozmazlenýma fakanama, no zkrátka se nenudí a každý průser hasí tak, že si zadělává na průser další. Zpočátku pomalý děj se slušně rozjel a závěr 1.série přinesl velmi dobrou podívanou, která svým napětím, černým humorem i bizarností některých postav dává vzpomenout na legendární Fargo.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Mohl to být skvělý životopisný film o otci Venus a Sereny Williamsových. Amíci to ale pojali po tradičně po svém, spousta patosu, glorifikace despotického otce a k tomu 2 a půl hodinová stopáž. Takže plusové body si zaslouží pouze výborný Will Smith a skvěle natočené záběry z tenisových zápasů.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Znásilněná mladá dívka, která je donucena nefunkčním systémem odvolat svou výpověď. A 2 policistky vyšetřující sérii podobných znásilnění. Sledujeme 2 dějové linky, ta detektivní o pátrání po pachateli je velmi dobrá, ta psychologická o traumatech obětí pomalu se vlekoucí a nezáživná.

K zemi hleď! (2021)

Planeta Země se řítí do problémů. Neštěstí se dá ještě odvrátit, pokud by lidstvo bralo varování vědců vážně. Jenomže žijeme v době plné dezinformací, relativizování pravdy a lobbingu firem, které jsou ochotny pro svůj zisk vystavit lidstvo smrtelnému nebezpečí. Ne, tento film není o Covidu, ale o kometě řítící se k Zemi. Přesto je jasné, na co tvůrci narážejí, čemu se vysmívají a před čím varují. Film trochu doplácí na svou délku a také na to, že začíná jako katastrofický film, postupně přechází do komediální satiry a končí jako taková moralita. Silnou stránkou je pak opravdu hvězdné obsazení.

V nemilosti (2021)

Paní Buldokové sice táhne na 60, pořád je to ale holka krev a botox. Ten jí sice nepovoluje prakticky žádnou mimiku v obličeji, ale v tomto dramatu to vlastně ani nevadilo. Příběh ženy, která si odseděla 20 let za vraždu šerifa a po propuštění se snaží najít svou mladší sestru, je solidně natočený a v závěr přináší i velmi dobré vygradování.

Deníček moderního fotra (2021)

Určitě jedna z těch lepších komedií, co tu byla v posledních letech natočena. Mádl i Ramba prokazují dobrý komediální talent a ačkoliv je děj odpočátku předvídatelný a směřuje k očekávanému konci, je to natočené vlastně docela zábavně.