Matrix Resurrections (2021)

První Matrix byl prostě zjevení. Doslova ohromující zážitek, na který vzpomínám do dneška. Film, který měl prostě koule! Poslední Matrix (a já doufám, že opravdu poslední), krom mnoha dalšího špatného, prostě ty koule neměl. Nevím, čím se to mohlo stát. Ale těm 22 letům posunu v čase bych to fakt nepřičítal. Tohle nebyl Matrix ani náhodou, dokonce to nefungovalo ani jako jeho parodie. Howgh.

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Po překvapivě svižném, vkusném, nápaditém, umělecky hodnotném a nebojím se říct až lehce lechtivém úvodu už jen nudné klopýtání za nějakou tou festivalovou cenou dle scénáře, čím míň se dá na to koukat, tím větší naději to na nějaké to zvíře či rostlinu na poličku má, chjo.

Krajina ve stínu (2020)

To, že se zvolí těžké téma (klobouk dolů) a že se to natočí černobíle, bohužel neznamená záruku kvalitního filmu. Přes všechna ta zobrazená svinstva, která jsou si schopni lidi navzájem provádět, to nějak klouzalo po povrchu a nebylo se čeho chytit. V podstatě mi bylo jedno, co se komu stane, protože člověk stejně věděl, že dobře to dopadnout nemůže.

K zemi hleď! (2021)

Tak nevím, jestli to mělo být zahájení kampaně na zvolení Leonarda do Bílého domku, ale přes lehce agitační pachuť to bylo vtipné, zábavné, herecky bohaté a v jednom to mělo na 100% 99,85 %-tní pravdu. Přesně takhle by to dopadlo, kdyby TO dopadlo...

Likvidátoři (2016)

Aby bylo na složenky, to je tak vše...

Monster Hunter (2020)

Nekecali, ta Milla je fakt furt stejná, teda skoro...

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Ne něco se stalo, ale co se to stalo...?!  Dort pejska a kočičky (GoT, Pán prstenů, Mrazík, Harry Potter a kdoví co ještě...), zbývá jediná jistota. Tahle prázdnota Vám hlavu, ale bříško především, vyprázdní dokonale. Ne, nejsem smutný, snažím se jen co nejrychleji zapomenout na předchozí sérii.

Dokonalá loupež (2018)

Bylo to fajn, cca po 30 minutách má žena prohlásila, že ji to moc nebaví a šla balit dárky. Přesně. O tom to je. Toto je film pro kluky. Středověk, divoký západ, kungfu Panda, chlap proto chlapovi. Drsné pohledy, temně kruté hlášky, sprostá mluva, gesta a činy plné testosteronu. Prostě vše, co jako chlapi ve svých spořádaných životech tak postrádáme a co už jsme dávno zapomněli. Ale v skrytu duše nám to tak bytostně chybí... Prostě, kdo si hraje nezlobí a jako divák jsem si to zase jednou užil jako malý kluk při adrenalinové jízdě na velkým řetízkáči :-D

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Vlastně smekám před rejžou, co z takového angažovaně schematického scénáře dokázal vyvařit... Jinak takový hodný Deadpoool, Ryan s nám nějak zacyklil a "trošku" to začíná nudit. Ale je fakt, že průšvih vypadá jinak, dá se říct, že místy i pobavilo :-)

Pád anděla (2019)

Žánrově žádná ostuda, bavilo...