Vlk viking (2022)

Vlkodlačích hororů není nikdy dost, ale těch dobrých ani po včerejšku nepřibylo. Vlk Viking je klasický Netflix jako byl třeba poslední Troll. Se vším co k tomu patří. Komu stačí tyhle slabší béčka sledovat, nechť si okamžitě běží pořídit předplatné. Někdo jiný místo toho raději sáhne po nějaké kvalitě ve vlastní filmotéce. 50%

Trojúhelník smutku (2022)

Zcela po zásluze jeden z nejlepší filmů minulého roku. Totálně černohumorná freska na téma kapitalismu a jak se z lidí stávají s množícím se majetkem lidské svině, které dokáží existovat pouze ve svém minivesmíru. „Nikdy se nehádej s idioty, klesneš na jejich úroveň a oni tě umlátí zkušenostmi.” Mark Twain. 80%

Mrtvá hlídka (2002)

Od Bassetta jsem viděl před Mrtvou hlídkou 3 filmy a ani jeden se mi nelíbil. Ani to mě neodradilo, abych mu zkusil dát šanci a co se nestalo. No už se mě od něho nelíbí filmy 4 :) 30%

Černé roucho (1991)

Revenant se potkává na Misii s Posledním mohykánem. Drsná kanadská zima, kde musí být každému jasné, že životnost každého kdo zůstane mimo skupinu dá počítat na pár hodin, kór když se to kolem začnou potloukat suroví Čerokézové. Monstrozní akci nečekejte, ale poctivé dobrodružství rozhodně ano. 70%

Střídavka (2022)

Průměrné až běda, ale já mám zkrátka slabost v poslední době pro Martina Hoffmanna, který si to i tady neskutečně užívá a i když se Střídavka zpočátku u mě pohybuje na samé hranici snesitelnosti tak díky fajn hercům se na to celé nakonec v pohodě kouká. Hvěždičku navíc přihodím za velmi příjemnou stopáž. 88 minut je u takové krávovinky úplná pohoda. Tady se body za umění fakt nepřidávají. 60%

Kdyby radši hořelo (2022)

Prakticky bezchybná satira z prostědí malé moravské vesničky, která navazuje na tradici započatou Formanovým veledílem o jedné rozkradené hasičské tombole. Tentokráte se akorát místo bálu organizuje velikonoční jarmark, na něm se stane něco natolik závažného, že koloběh událostí na sebe nenechá dlouho čekat. Krobot opět špičkový. No zkrátka já si pochutnal. 70%

Vysoká hra patriotů (1992)

Sean Bean to na konci luxusně schytal. Holt dráždit Forda se nikdy nevyplatilo. Po Honu na ponorku, tentokráte jede Ryan v akčnějším módu. 70%

Z jiného těsta (2023)

Romantická komedie, co není ani vtipná ani romantická. Jonah Hill musel provést v Hollywoodu něco moc škaredého, když je nucen v tomhle hrát. Absolutně se mě nelíbí že vznikají takové filmy. 20%

Generál Patton (1970)

Kdyby se Generál Patton narodil o 80. let dříve, tak by Jih možná proti Severu neprohrál. Fantastický George C. Scott, který ztvárnil jednoho z největších válečníků co kdy na druhé straně oceánu chodil. Dominantní predátor, který není nikdy přesycen válkou. Film se místy trošku vleče, ale africký úvod nebo závěr jsou prostě jedno velké One Man Show. 70%