Nenarození (2009)

Chvilku se člověk kouká na Ďáblova advokáta, The Grudge, Exorcistu, Kruh a všecky ty duchařské horůrky posledních 5 let. Dohromady to vlastně vypadá směšně a závěrečné vyvrcholení pro mě ani nebylo vyvrcholení, protože mi bylo jasné už asi v 5 minutě a i asi podle plakátu filmu že hlavní hrdinka bude stejně těhotná a od toho se celé ty její potíže budou odvíjet. Prosím tedy lidi co se neradi nudí u hororů aby se tomuto nezdařilému "mutantovi" vyhnuli obloukem.

King Kong (1976)

Velice povedeně budovaná atmosféra tajemného ostrova je bohužel semleta s příchodem Konga, který se nemůže v žádném případě měřit s tím z roku 2005. Jessica Lange je krásná žena, ale hodně zamrzí často idiotské chování některých postav, stejně jako fakt, že King Kong prostě opravdu dějově mnohem lépe pasuje do počátku století než aby jej někdo představoval jako benzínovou pumpu. 55%

Pod kůží (2008)

Originální a zajímavý horůrek. Bohužel vyššímu hodnocení přecejen zabránila jednoduchost děje a také velice nevhodný střih, který v okamžiku kdy se objeví monstrum (mimochodem mi dost nápadně vybavilo na mysl film Leviathan), neuvěřitelně nečitelně skoro až epilepticky nás začne zásobovat trhanými záběry, takže toho divák opravdu moc zajímavého nevidí.

Cry_Wolf (2005)

Dal bych filmu o nějakou hvězdičku více kdybych tomu celému zkrátka nějak věřil. Prostě jsem jim to celé nesežral a nějak sem vydedukoval jakou závěrečnou pointu nám film nachystá. Můj názor je že takové neuvěřitelné konce jako byly ve filmech SEDM a OBVYKLÍ PODEZŘELÍ nejdou dělat na počkání.

Labyrint lží (2008)

Pád trošku z hrušky dolů pro Ridleyho Scotta, který se snažil z příběhu vymačkat co se jen dalo, ale bohužel když natočíte takové pecky jako Království nebeské a Amerického gangstera, tak dříve nebo později příjde něco co holt nebude nikterak blyštivé. To přesně je Labyrint lží. Často fádní, líný thriller, ve kterém naštěstí účinkuje parádní herecké obsazení. 60%

Karanténa (2008)

Jelikož jsem byl nadšený z REC a ve své podstatě odmítal kouknout na americkou Karanténu, nakonec přece jen zvítězila zvědavost. Mé resumé: Američani ani nepřičuchli k atmosférě španělského nekompromisního majstrštiku, kde každá scéna je dotažená až za neunosnou mez napětí. Tady se sice Jennifer jako reportérka snaží sebevíc, ale už to nikterak nepůsobí na diváka. Také si troufám říct že Španělština padle hororu o dost více než Angličtina. Některé inovace v podobě rozšlápnuté krysy, psů a výtahu tady divák najde. Ale pokud bych měl někomu doporučit opravdové hororové inferno tak neváhám [REC]!!!!!!!!!

Dvanáct (2007)

Ruské filmy jsem nikdy nesledoval, ale tentokráte jsem po přečtení recenze Boss321 udělal vyjímku a mé nadšení nezná hranic. Bravůrní dialogové drama, ve kterém zdánlivě zase o tolik nejde. Moc se mi líbí jak se postupem času stává z prvu zdánlivě snadného vynesení rozsudku pěkné drama, kdy každý z dvanácti porotců chvilku tahá pilku. Ústřední melodie je překrásná. Herecké výkony netřeba zmiňovat protože jsou excelentní!

Rozsudek smrti (2007)

A jak byste se rozhodli vy? Kromě těch trošku mála řečí o bohu mě film ničím neurazil a nikterak se nedá říct že mi to mělo připomínat kultovní Přání Smrti s Bronsonem. Akční scény jsou natočeny špičkově a hlavně neustále v tempu. Závěrečný přerod hlavního hrdiny v pěkného zkurvysyna jsem si náležitě vychutnal. James Wan je prostě borec, který do čeho se pustí to promění ve zlato. 80%

Oko (2008)

Přece jen je "Americká" verze Oka lepší než předělávky Zmeškaný hovor a Clona. Může za to poděkovat přece jen kvalitnějšími herci. Jessica Alba patří do první ligy mladých hereček a navíc se na ni příjemně dá koukat. Hlavním nedostatkem tohoto hororu je pak již pouze fakt, že to vlastně horor není a není se ani čeho bát a před čím se schovávat pod peřinou.

Travička zelená (2008)

Podruhé mě Pineapple Express sedl o dost více. Seth Rogen pro mě představuje určitou jistotu toho co bych měl v jeho filmu dostat. Škoda že větší prostor nedostal Danny McBride. Potěší zhulenec James Franco. V menší roli Ken Jeong. Částečná spokojenost a neúměrnou délku filmu už ani neřeším. 65%

Časové pásmo bylo změněno