RYTMUS sídliskový sen (2015)

Musím povedať že celkom netradične poňatý časozberný dokument. A možno aj to je trošku problém, že je to skôr dokument ako film. Ale tak neriešme tu teraz to že to bolo v kinách ale skôr to či sa to oplatí vidieť. Moja odpoveď znie áno. Aj keď samozrejme patrím medzi ľudí ktorí počúvajú Patrika už od jeho začiatkov, stále si myslím, že je dokument vhodný aj pre nezainteresovaného diváka. To že sa tu rozoberá vzťah s jeho vlastným otcom a zároveň aj s rodinou, ktorá ho vychovávala to bolo jasné. Rozoberajú sa tu aj jeho vzťahy, ktoré prežil a celkovo to beriem naozaj skôr ako dokument, niečo ako dokumenty keď sa točia o osobnostiach a trvajú tak hodinku. Čiže by som to skôr dal predsa len na tie televízne obrazovky ale v kinách bol film/dokument úspešný takže niet o čom. 70% dozvedel som sa to čo som aj chcel.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Prvá séria super 100% ale po druhej sérii musím hodnotenie znížiť na 80% a na 4 hviezdy. Zbytočne naťahovaná séria kde sme sa nič podstatné nedozvedeli a ten koniec no skrátka ďalšie čakanie na novú sériu.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tomuto sa hovorí akčná bomba. Od perfektnej akcie až po výborné herecké obsadenie a dialógy stále je na čo sa dívať. Dokonca mi nevadil ani Taron Egerton ktorý si strihol v Kingsmanovi jednu z hlavných úloh a to už je čo povedať pretože z tých mladých hercov sa naozaj ťažko hľadá niekto kto by mi neprekážal svojim vystupovaním alebo hereckým výkonom. Samuel L. Jackson ako bad guy super napísaná postava a fakt ma to bavilo, dokonca aj nápad vyhľadenia ľudstva bol skutočne zaujímavý a aj vďaka nemu vznikli zaujímavé akčné scény s výbornou kamerou. Keď by toto mala byť nová odroda Bondovky tak áno prosím doneste mi ďalšiu! 85%

Legendy zločinu (2015)

Sladká, Londýnska gangsterka, ktorá vyniká svojou brutalitou. Aneb Tom Hardy opäť kraľuje, no tento raz v dvojitej hlavnej úlohe. Jedna radosť sledovať jeho hereckú kariéru, keď už z tej starej školy tu moc toho neostáva. Zasadenie do Londýna mi padlo veľmi dobre a oproti takému Black Mass tu je aj veľa zábavných scén, ktoré má opäť na starosti práve Hardy, ktorý je určite ťahúň celého filmu. Lepšieho herca na zahranie dvojčiat Krayových si ani neviem predstaviť a tie ich vražedné pohľady ma proste dostali. Veľmi ma ale prekvapuje že tým gangsterkám sa tento rok akosi darí, aj keď opäť sa nebude jednať o komerčne úspešný film, no za to je to film výborný pre fajnšmekerov. Ak máte radi Toma Hardyho budete spokojný, ak máte radi filmy o mafii a gangstroch, budete spokojný a ak máte radi oboje, určite budete odchádzať z kina nadšený ako ja. /videl v kine/ 85%

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Johnny Depp po dlhých rokoch konečne v najlepšej forme! Vôbec mi nevadilo že to bolo zasadené do krimi drámy pretože tú drámu je tam skutočne cítiť. Spočiatku som mal obavy že to Depp nezvládne nielen pre jeho predošlé úlohy v posledných rokoch ale aj preto lebo mal hrať chladnokrvnú postavu hlavne výrazovo. A to je to čo sa tu podarilo na 100% pretože Depp je tu ako znovuzrodený a zvláda charakter Jamesa Bulgera využiť na maximum. Nie moc známy režisér Scott Cooper natočil poctivú Krimi Drámu vrámci životopisu a to sa len tak hocikomu nepodarí. Nečakajte tu žiadnu akciu (aj keď trailer tomu možno nasvedčoval) ani divoké prestrelky medzi mafiánmi, toto je jednoducho chladnokrvný film ktorý vás dostane svojou atmosférou a hereckými výkonmi. Okrem hlavného ťahúňa filmu tu výborne zapracovalo herecké obsadenie zvyšku členov gangu a tak isto hlavný vyšetrovateľ FBI jednoducho každý herec tu má svoje miesto a vôbec neotravuje. Až ma prekvapuje že takéto legendárne herecké obsadenie sa podarilo dostať do rúk režisérovi ktorý toho moc za sebou nemá ale vyplatilo sa. Možno to nebude komerčný hit ale za to je to dráma ako sa patrí a každý fanúšik Johnnyho Deppa by mal povinne tento film vidieť. /videl v kine: 90%/

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Musím povedať že celkom zvládnuté ukončenie série. Narozdiel od predošlého dielu je tu sypaná skoro stále nejaká akcia a to ešte aká. Menovite minimálne 5 scén, kde som skoro nedýchal, pretože boli až drasticky brutálne (čo vzhľadom na obecenstvo aké bolo v kinách ma prekvapuje). Veľmi silný zážitok z týchto scén umocňovala ešte aj kvalitná hudba, tá bola ako šitá na mieru. Jediné čo ma trochu iritovalo, bol ten preslov Katniss Everdeen, ale našťastie ich tam nemala toľko ako v predošlej časti. Ako neznalec knižnej predlohy ma záver pomerne, riadne prekvapil a nečakal som to, ale to je len dobre. Ale teraz narážam na ten prvý záver, lebo je to sranda, ale tento film má 2 závery. A ten druhý, po ktorom nasledovali kredity, ma trochu nasral. Po výbornej akcii a už zdanlivému ukončeniu ,tam ešte napratali pomaly 15 minút zbytočného tlachania a prehovorov, čiže toto je taká hlavná negatíva, tohto inak výborne spracovaného filmu. Každopádne to ale bol zážitok a preto dávam výborných 85%

Steve Jobs (2015)

ÚŽASNÉ!!! Naprosto famózne, fascinujúce, inšpirujúce, jednoducho DOKONALÉ!!! Presne pre takéto zážitky navštevujem kino aby som zažil niečo brilantné! Očakávania som mal obrovské, ale to čo som v kine dostal to je jednoducho MASTERPIECE! Môj miláčik Michael Fassbender opäť vo výbornej forme a to čo predviedol v tomto filme predčí hereckú kariéru mnohých hercov na niekoľko rokov. Bol jednoducho famózny a znova mi potvrdil, že v súčasnosti neexistuje nič čo by nevedel zahrať a nikto sa nechytá na jeho trón. Hltal som mu každé jedno slovo, všetky tie slovné prestrelky či už ostrejšieho typu alebo toho zábavného, jednoducho všetko v tomto filme je dokonalé. Režisér Danny Boyle mi splnil môj sen, pretože tento film by som púšťal povinne všetkým deckám na stredných školách aby vedeli, kto je Steve Jobs a práve Danny Boyle to ukázal perfektne. Samozrejme veľká vďaka patrí aj Walterovi Isaacsonovi autorovi knižnej predlohy, bez ktorej by nikdy nevznikol žiadny plnohodnotný snímok o tomto velikánovi. Tiež musím vyzdvihnúť Daniela Pembertona, ktorý mal na starosti hudobnú stránku filmu a tá len umocnila už tak dokonalý zážitok od začiatku až do konca. Hovorí sa že vo filme vždy niečo hrá druhé husle, no toto všetko je úžasný orchester, ktorý je ale vedený najlepším hercom súčasnosti Michaelom Fassbenderom. Steve Jobs bezkonkurenčných 100% a ešte 100% naviac!

Jupiter vychází (2015)

Súrodenci Andy Wachowski a Lana Wachowski sa snažia opäť priniesť niečo nové, ale akosi to nezaberá. V tomto doslova digitálnom bordeli som nenašiel snáď nič zaujímavé. Či už sa jedná o klasický príbeh ..ona je špeciálna a potrebuje pomoc, on je vyhnanec a zachráni ju" alebo o extrémne množstvo scén. ktoré Watchowski preberajú s dokonalého Matrixu alebo aj iných filmov, nebál by som sa povedať že je tu niečo aj z Trona. Tak isto tie dialógy ako keby ich písal začínajúci scenárista, veď už sme ich toľko krát počuli, že som si myslel že ohluchnem. Kam sa ale stratila ich originalita, veď Matrix sa dá považovať za dokonalé sci-fi ale toto...slabota a zlátanina niečoho, čo ani nejde dokopy. Z filmov kde sa hodinu a pol nič nedeje a potom na mňa na konci sype nonstop akcia, už som unavený. Dá sa povedať že tá posledná pol hodina filmu to ako tak zachraňuje ale takto len ďalší zbytočný projekt, ktorý má veľké oči ale ponúka žalostne málo. Slabý, veľmi slabý priemer 50%

Dítě číslo 44 (2015)

Ďalší dôkaz toho že aj keď do filmu dáte tých najlepších hercov, máte výborný scenár, nemusí to vždy znamenať úspešný výsledok a toto je presne aj prípad filmu Dieťa číslo 44. Režisér nám tu totižto neponúka nič čím by dokázal zaujať, všetko je to také nalepené na seba bez kúsku nápadu a tá dĺžka filmu je doslova vtip, vzhľadom na to že sa v prvej hodine až hodine a pol filmu nič nedeje. Nebyť výborných hereckých výkonov, menovite Tom Hardy hlavný ťahúň filmu, on je presne ten typ herca ktorý zahrá výborného hajzla ale aj skvelého hrdinu ale nie až prehnane. Niekedy mi to prišlo že film skôr stojí na hereckom obsadení než na samotnom príbehu čo je škoda. Druhá polovica filmu už trochu lepšia ale stále to nestačí na nič než priemer 60% a nebyť výborných hercov tak by to bol maximálny prepadák.

V hlavě (2015)

Tak štúdio Pixar ukázalo že aj tie rozprávky môžu byť originálne a ponúkajú nám tu vynikajúci neokukaný príbeh s ešte lepším vizuálom. V rozprávkach sa originalita ťažko hľadá ale toto je fakt niečo. Vtipných scén tak akurát, príde tu aj na emócie, hlavne ku koncu to vie s človekom trochu pohnúť ale to je len a len dobre. Myslím si že Oscara za najlepší animák dostane práve V hlave, pretože narozdiel od Mimoňov sa tu človek vôbec nenudí. Jednoznačne 100% za výborný a originálny príbeh a krásnu animáciu od Pixaru.