2Bobule (2009)

Krampol a ta herečka, co hraje jeho manželku, to posílají do sekce, kde jsou věci jako Babovřesky. Akorát že Troška si nehraje na hogo-fogo filmaře. Tohle je sračka. Škoda. Protože Hádek i Voříšková jsou dobří a sympatičtí herci.

Bobule (2008)

Jsou tu scény a herci, kde to docela funguje (Hádek, Voříšková, Táborský), ale není jich dost. A taky je tu Kryštof. Není to úplně špatně, ale taky to není něco, co bych si ještě kdy pustil.

Senzační prázdniny (1967)

Spíš asi 3.5. Je to těžký. Všechny scény, kde je cholerický Funes, jsou vtipné už jen jím. Všechny, kde není, jsou tragické (včetně podivných tanečních vložek).

Já nejsem já (1985)

Něco jo, něco ne. Nápad není úplně originální, ale vyvažujou ho výborní Kaiser s Nárožným a některé scény mají globálně vzato něco do sebe.

Případ číslo 39 (2009)

Na úvod musím říct, že je mi Renéé Zelvégrová z nějakého důvodu nepříjemná. To je samozřejmě spíš můj problém než její, jen si pak filmy s ní moc neužívám, resp.  líbí se mi jich jen málo. V tomhle určitě jsou povedené věci (mouchy! mouchy!!!!), ale jako celek tomu trošku chybí drive a taky chování hlavní hrdinky ve druhé půlce filmu nedává místy moc smysl.

Elvis (2022)

Luhrman je skvělý v práci se střihem, barvami, velkými scénami. A ty v kombinaci s Elsisovou hudbou fungují. To je bohužel všechno, co tu funguje. Chybí tu příběh, vykreslené a zajímavé postavy. Většinu času jsem se nudil. Místama i hodně. Tohle se nepovedlo.

Buba (2022)

Myslím, že férové 3. Místy to mohlo sahat i po 4, ale ke konci jako by se v tom scénárista ztratil a splácal, co ho zrovna napadlo. Ale herci jsou vtipný postavičky a bavilo mne to.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Jak říká Kirk Lazarus, never go full retard. Je to nesourodé, je to pitvořivé, je to trapné. Je mi líto.

Dobré světlo (1985)

Mám ten film rád. Ani nevím proč. Možná je to tím, že je mi taky 40 a spoustě těch kompromisů, co musí hlavní hrdina dělat a které ho serou, docela rozumím. A líbí se mi o to nadšení, když najde něco mimo svou práci, kde se umělecky realizuje. Samozřejmě Dobytek má pravdu, že Vasutova minirole potěší. "nezlobte se, von je někdy trochu guma", to je super.