Elvis (2022)

Luhrman je skvělý v práci se střihem, barvami, velkými scénami. A ty v kombinaci s Elsisovou hudbou fungují. To je bohužel všechno, co tu funguje. Chybí tu příběh, vykreslené a zajímavé postavy. Většinu času jsem se nudil. Místama i hodně. Tohle se nepovedlo.

Buba (2022)

Myslím, že férové 3. Místy to mohlo sahat i po 4, ale ke konci jako by se v tom scénárista ztratil a splácal, co ho zrovna napadlo. Ale herci jsou vtipný postavičky a bavilo mne to.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Jak říká Kirk Lazarus, never go full retard. Je to nesourodé, je to pitvořivé, je to trapné. Je mi líto.

Dobré světlo (1985)

Mám ten film rád. Ani nevím proč. Možná je to tím, že je mi taky 40 a spoustě těch kompromisů, co musí hlavní hrdina dělat a které ho serou, docela rozumím. A líbí se mi o to nadšení, když najde něco mimo svou práci, kde se umělecky realizuje. Samozřejmě Dobytek má pravdu, že Vasutova minirole potěší. "nezlobte se, von je někdy trochu guma", to je super.

Do Dánska (2019)

Spíš lepší tři, možná místy i čtyři . Bylo to silnější v první půlce, která má ostrovní atmosféru i humor, Dánsko už je na mne moc sluníčkové (ale jako ono trochu je, já tam byl). Některé pasáže by mohly dávat o malinko víc smysl. Ale strašně moc to zvedají herci. Jsou neokoukaní, hrají dobře a je prostě příjemné na ně koukat.

Barb a Star jedou do Vista del Mar (2021)

Chápu, že to má být parodie, ale nevím na co. Za prvních 20 minut jsem se maximálně třikrát pousmál. Pak jsem to vypnul.

Prezidentka (2022) odpad!

Už ta kombinace angažované intelektuálky s vystudovanou základní školou v hlavní roli, slabého režiséra a žánru rom-kom dávala nevalné vyhlídky. A přesně tak to i je. Zbytečný film s poněkud trapnou ambicí nějak ovlivnit reálnou politiku.

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

To opravdu někdo režíroval? Působí to dojmem, že se tu věci dějí tak, jak je protagonisté (vědomě nepíšu "herci", o hraní zde nejde) zrovna chtějí dělat. Možná se to jen se mnou míjí, možná je to jen prostě jen strašlivě špatné.

Opičí muž (2019)

Odháněč opic, to je takový indický flájbój. Podle tématu jsem mylně čekal komedii. Je to spíš taková satira. Chlapík se na tu práci nehodí, opic se bojí, těhotná žena nemá na léky (byla to jeho žena, ne? Nebo toho policajta, co tam taky bydlel? Nevím.) Vymýšlí různé nové cesty, jak opice zahnat. Není to špatný, ale na sociálně kritický drama to je málo silný a na komedii málo vtipný.