Schodiště (2022) (seriál)

Ale řekněme si to upřímně a otevřeně. Ten případ je jasnej a jediný, co ho udělalo složitějším, byli drazí právníci a naivní dokumentaristka. Seriál je fajn, ale je v něm tak o čtvrtinu az třetinu víc scén, než by mělo být (rodina hlavně, ale i spousta dalších).

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Příběh je to nesmírně zajímavej. Jenom blbě natočenej. Nebaví mě hlavní hrdinka, uchylák, vlastně mě tam nebaví nikdo. Na to, že je to reálný, je to strašně nevytěžený.

Cestující v dešti (1970)

Ale jako lepší tři. Strašně mě tu bavili herci. Ale příběh se děsně vleče.

Cesta do vyšší společnosti (2015) (TV film)

Nápad skvělý, provedení trapné. Postava nezvaneho bratra je až příliš karikatura, ale na to je zase film málo crazy. Možná by to se Stillerem fungovalo líp.

Otec nevěsty (2022)

Nakonec ok se spoustou momentu, který byly hlubší, než by se zdálo. Fajn.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Nápad fajn, zpracování slabší, scénář nuda, herci nic moc. Apokalypsa, amazonky, krutý svět, lidé jsou na sebe zlí. Škoda, já jsem jinak velmi pro post-apokalyptické filmy.

JFK (1991)

Naposled jsem to viděl asi ve 14. Líbilo se mi to, akorát mi to přišlo strašně pomalý. Teď jsem to viděl znova a je to pořád strašně pomalý. Ale dobrý.

Lesní rituál (2017)

První půlka nebyla špatná, druhou semlelo klasické hororové a sexuální pravidlo, že jakmile ukážeš bubáka, zábava je stěží poloviční. A taky, že méně je více, takže bych se klidně dokázal obejít bez halucinogenních flashbacků a vlastně celé linie s vinou za smrt kamaráda. Že tam jsou věci, které do sebe logicky nezapadají, to je standardní součást žánru a už jen dělám, že to nevidím. Celkově to je mírný nadprůměr.

Páni kluci (1975)

Já dětský filmy obvykle nesnáším, tohle je výjimka. Asi to dělá ta poklidná atmosféra malého města za Rakouska-Uherska. A taky dobrý herci a tak vůbec.

Guru (2022) (seriál)

Mám velký pocit nejistoty, když koukám na "filmy podle skutečných událostí". Na jedné straně se to tváří jako zobrazení věcí, které se fakt staly (když je to doložené) nebo se tak stát mohly (když to úplně doložené není). Jenže jak moc můžu věřit faktografii u něčeho, kde se soudce oslovuje "ctihodnosti", protože si to scénárista okopiroval od soudce Barbary? Jak moc se ti lidé DOOPRAVDY obtěžovali si něco načíst, zmapovat? Nebo vzali pár článků z Blesku a idnes a nějako to spíchli? Dobré body jsou, že tu spousta herců hraje dobře, namátkou Kotek, Fialová nebo ten otec, co mu blbne manželka i dcera. Jinak ale jsem mírně pod průměrem.