Venku (2011)

1) Dokoukal jsem to. Jen málu českých filmů se to povedlo. 2) ty postavy byly zajímavé. Pan Vařič asi nejvíc. 3) chtělo by se to k nim vrátit. Můj tip je, že vařič se vrátil k řemeslu, ta holka je čistá, ale nebaví ji to, a pan Mirek sedí za pohlavní zneužívání těch nevlastních dětí.

Andílek na nervy (2015)

Námět je prima. Zhýčkaná puberťačka u nově objeveneho otce na vesnici. Kontrasty a paradoxy. A v podstatě jsou tu i někteří šikovní herci, třeba Řezníček v hlavní roli, nebo Černocká a Vladyka. Bohužel i horší, nebo vysloveně umělí, třeba ta dcera nebo Mišíkův syn. Má to klasické slabiny českých komedií. Dialogy nejsou špatné, ale jsou obvykle špatně zahrané (nebo zrežírované?) . Ty postavy a situace působí křečovitě, přehnaně. Televizní laciná kamera tomu taky nepřidá. Nedal jsem tomu odpad, ale víc než jednu si to bohužel nezaslouží. Myslím, že z toho scénáře se dal udělat lepší film, možná i o dost. Akorát by ho museli dělat úplně jiní lidé.

Rod Draka - Osvítíme cestu (2022) (epizoda)

Je to čím dál horší. Nezajímavé figurky, které deklamují nesmysly. Hezký vizual je fajn věc, ale k čemu to, když obsah chybi?

Neposkvrněná (2021)

Viděl jsem 20 minut a nebavilo mne to ani za mák. Divna kamera, divná holka, divný střih. Možná byl zbytek filmu super. Ale spíš ne. Já nudný filmy poznám už po prvních pěti minutach.

Gernika (2016)

Na to, jak dramatická je spanelska občanská válka, to tvůrci uchopili dost nudně. Nebavila mne žádná z hlavních postav. Oceňuju, že ukazujou ty špatný na obou stranách, ale to mi prostě nestaci.

Ježíš z Montrealu (1989)

Není to nezajímavý, ale na mne se toho málo děje a přijde mi to až moc intelektuálský.

Kolej (2021)

Vynikající příběh. V nenápadném a chudém prostředí vystavěný příběh o tom, před jaká rozhodnutí, kompromisy a zrady na sebeucte člověka staví okolnosti. Tady jsou ty okolkosti dementní socialistický systém, kde o člověku rozhodují v podobě "vůle lidu" drobní, zlí a moc zneužívající zmrdi. A nedělejme si iluze, to není jen v socialismu.

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Sledoval jsem to tak jedním okem, nemůžu přitom říct, že by mě to nějak zásadně bavilo, ale taky mě to úplně nesralo nebo mi to nepřišlo dementní. A to na českou TV tvorbu není špatný výsledek. Obecně mi taky přijde, že je Vetchý poměrně dobrý herec.

Pálava - Rybka zabrala (2022) (epizoda) odpad!

Chybí tomu nápady, aspoň trochu životné postavy a hlavně humor. Je mi líto, tohle se Čtvrečkovi nepovedlo. Bohužel nefungují ani herci, hlavně ti mladí dost přehrávají.

Týpci a zbraně (2016)

Hodně zjednodušený a odlehčený původně reálný příběh. A mně se to líbilo. Má to vývoj, dobré postavy, spád a humor. A proč ne.