Po čem ženy touží (2000)

První cynická třetina je super, pak to jde čím dál víc do kytek až do totální blbiny.

200 cigaret (1999)

Nějak mě tenhle film nezaujal. Navíc nemám rád bratry Afleky.

Půlnoční kovboj (1969)

Jednoduchost, skvělá práce s obrazem a hudbou, Voight a Hoffman. Realita, flashbacky i prozářené sny dvou ztroskotanců ve špinavé megapoli. Místy jsem byl dojatý, místy jsem se bavil a celkově tenhle film považuju za jeden z nejlepších snímků vůbec. Nechápu, že není v csfd výrazně výš. Vážně by mě zajímalo, jestli by si něco tak kontroverzního a s takovým koncem dneska někdo dovolil natočit. Upřímně si myslím, že ani omylem. Pozn: Melodii, která ve filmu několikrát zazní, docela zajímavě předělali Faith No More - enjoy.

Let's Dance (2006)

Tenhle film si pouštěla moje lepší polovička, zatímco já si stavěl puzzle, takže ho znám spíš díky dialogům a hudbě. Kouknul jsem jenom občas - ale ta hlavní hrdinka vypadala fakt pěkně. Kdybych nebyl pohybově poleno, schopný tak maximálně někomu na fotbale nalomit nohu, hned bych si s ní taky skočil trdlováka. Jinak sama představa někoho, kdo se živí kradením aut a hraním basketu v ghettu s dalšíma gangstas, který najednou pomáhá holce vyhrát taneční soutěž, je hodně obskurní.

Studený jak kámen (1991)

Klasický béčkový akčňák začátku 90. let. Při sledování mě tak napadlo, že spíše než "kámen" k Brianu Bosworthovi sedí "dřevo".

Napola: Hitlerova elita (2004)

Zajímavé, koukatelné, ale trochu předvídatelné. Herecké výkony jsou fajn a dá se jim věřit - zvlášť tělocvikář je povedený kousek. Celkově se na to dá koukat, ale jsou i lepší filmy s podobnou tématikou - namátkou třeba Zlo - Ondskan.

Vítězové a poražení (1999)

Bez nadsázky skvělý sportovní film. Oliver Stone vsadil na svoje tradiční zbraně - silný scénář a výbornou práci s herci. Obsazení se jen hemží velkými jmény, ale přestože film táhne hlavně dvojice Al Pacino + Jamie Foxx, své party si tu výborně odehrají i Dennis Quaid jako stárnoucí quarterback, James Woods coby týmový lékař, Aaron Eckhart, John C. McGinley a všichni představitelé hráčů. Ke scénáři a hercům přidal i velmi moderní - místy až klipovitý - střih, práci s kamerou a hudbu. Scény zápasů jsou díky tomu strhující (speciálně závěr zápasu Dallas Knights - Miami Sharks), skvělá je i scéna rozhovoru kouče DiAmata s Willim Beamenem, kterou se prolínají záběry z Ben Hura. Díky všem těmhle věcem pak film nemá problém udržet tempo 2,5 hodiny. Poznámka: Povšimněte si, že i v tomhle filmu se Stone mihne v malé roličce televizního komentátora.

Láska z pasáže (1985)

Už jsem tady myslím někam psal, že osmdesátá léta byla v české kultuře spíše krokem zpátky (kdo nevěří, ať si pustí Dalibora Jandu nebo od Olympicu desku Kanagom). Láska z pasáže je jedním z mnoha nablblých filmů téhle doby. Najdete v něm třeba Vaculíka s celkem solidním harlekýnem na hlavě, Vašuta jako vůdce gangu bytařů a spoustu dalších drobností, které dokážou člověka tak nějak retro-pobavit. Hvězdičky dávám jednak kvůli těmhle nechtěným vtípkům (souhlas s dobytkem - roli skořápkáře věřím Jandákovi o dost víc než roli ministra kultury), jednak ze solidarity s hlavním hrodinou, protože já taky jeden čas myl okna a výlohy. Na závěr ilustračně přidávám text ústřední písně filmu z dílny mistrů sraček Michala Davida a Františka Janečka. 1. Už je tu zas zabitej čas, táhnem s ním pasáží, príma kámoš, nedomlouvá, nenadává, dobře je člověku, volnost, mámo, s ním je mi hej, je zabitej, co pořád proti nám máš. 2. To slyším zas, zabitej čas, prosím tě nech mě bejt, znám tvou péči, jakej pak strach, na díze jsem s kámošem zabitým svůj žal léčím, co na něm mám, copak jsem sám, co pořád proti nám má.

Dům naruby (2003) odpad!

Neviděl jsem to celé, ale těch prostředních 30 minut na zařazení do odpadu bohatě stačí. Točit takové věci s takovými herci by mělo být trestné. Chvíli jsem zvažoval hvězdičku za Levyho, ale nedám. a ne a ne a ne.

Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1. (1976)

Mimořádně zábavná záležitost s docela fajn Patricií Rhomberg a hromadou dobře vybaveného komparsu. Příběh je samozřejmě naprosto pitomý, ale nic jiného snad ani nikdo soudný nečeká. V porovnání se současnou tvorbou v daném žánru je to navíc "Felýny". :-)))