Kingsajz (1987)

Šuplandie, Polokokta, Jerzy Stuhr.... hehehe, polská komedie jak se patří

Johnny English (2003)

Já jsem se prostě nesmál. Nefungovalo to.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Na bratry Farellyovy spíše slabší počin. Mary i Kingpin jsou o dopst zábavnější. Přidávám i výtku k dabingu, Dejdar je v tomto případě tragický a filmu hodně ublížil... Ale to platí u dabovaných komedií skoro vždycky.

Romper Stomper (1992)

Soundtrack je supr - výborný ska. Jinak je to spíš blbost. Postavy m,ají strašně ploché a těžko uvěřitelné charaktery a chování.

Život Briana (1979)

A co nám dali Římani, co? Tedy kromě silnic, kanalizace, vzdělávání, bezpečnosti a lékařské péče?

eXistenZ (1999)

eXistenZ je poměrně bizarní film, což by ale měl Cronenbergovy tvorby znalý divák tak trochu čekat. Chlapík se ocitne ve virtuální realitě, o níž si nemůže být ani na chvilku jistý, jestli vůbec virtuální realitou je..... Myšlenka to není špatná a většinu času má film docela drive, byť ho ke konci spíše ztrácí, navíc se imho dalo ze scénáře vytěžit víc. Co si zaslouží pochvalu je kamera a vizuální stránka věci jako celek (u Cronenberga klasika) i u některých detailů - třeba pistole z kostí a zubů je super. Celkově zajímavý film, kterému ale chybí nápaditější práce s dobrým námětem a trošku i peníze na výraznější efekty.

Soukromé neřesti (1997)

Výborná pseudo(?) životopisná komedie o strašlivě prásáckém rádio DJ, který je navíc skutečný. Howard Stern je totální zvíře, jehož rozhlasové vysílání je plné sprosťáren od vulgarit až po live soulože, kloktání semenem nebo hyperdebilní doplňovací soutěž podobnou slovnímu fotbalu. Speciálně rád mám scény jeho bojů s programovým šéfem WNBC ("dabljú éééééééééééén bísí"), kterému ze vzdoru přezdívá "Poblijón" a kterého paroduje s fiktivní postavičkou "panem vyhulbrčkem".

Klub sráčů (2000)

..ale už bych to vidět nechtěl. opravdu ne.

Santa je úchyl! (2003)

Jednu hvězdičku ubírám za konec, který mě vzhledem k průběhu filmu prostě naštval. Kdyby to skončilo Thorntonem potácí po se slonem v ruce, dal bych 5. snad jsem přliš nespoileroval...