Scary Movie 2 (2001)

Oproti jedničce je to už jenom série vulgarit, hnusáren a totálně nekorektního humoru, založeného na posmívání se lidem s různými vadami. Citace pro představu: Buddy: "Jsi v pořádku?" - vozíčkář Dwight: "Necítím nohy. Ááááááh! Necítím nohy." - Buddy: "Tos necítil nikdy." - vozíčkář Dwight: "Jdi do hajzlu."

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Hodně vtipná parodie na horory, byť s o dost vulgárnějším stylem, než meli třeba Zucker-Abrahams-Zucker. Osobně za nejvtipnější postavičku považuju Raye, který se profiluje jako hard-core heteráč, byť je realita trochu jiná.... Cindy Campbell: Myslela jsem, že mě miluješ. Bobby: Ale já tě miloval, baby. Jenže po tak dlouhým celibátu se člověk diví, co to s ním dělá. Je to tak, Cindy, jsem gay. A pokud sis toho ještě nevšimla, Ray taky. Ray: Co?! Já nejsem gay. Bobby: O čem to mluvíš? Vždyť jsi mě vzal do toho klubu. Ray: A co? Hrajou tam dobrou hudbu. Bobby: A co výlet do San Franciska? Ray:Chtěl jsem tam jet na nákupy. Bobby (už téměř pláče): Ale... miloval ses se mnou. Ray: No tak za prvé, vykouřils mi ho... Bobby:To je jedno.

Scary Movie 3 (2003)

Jasně, je to trochu odvar, ale pořád ještě mi to přišlo velmi zábavné - třeba setkání prezidenta s mimozemšťany. Lesslie Nielsen je tentokrát vtipný, a to se mu už hezkých pár let nestalo. UPDATE PROSINEC 2014: Ta baterie vtipů je neuvěřitelná. Jasně, některý jsou slabší, ale v jedné scéně jich je běžně i šest a z toho už si člověk něco vybere. Třeba momenty s Michaelem Jacksonem, co se chce přitulit ("a nemusíš si brát pyžamo") nebo s Nielsenem, co předává ceny matky Terezy s houpací hlavou ("a mají kovové zuby! Jako naše postižené deti!"), u toho jsem řval smíchy. K tomu si jde přičíst i to, že tvůrci totálně kašlou na nějakou politickou korektnost, což ctilo i černé (!) bratry Wyensovy, kteří dělali první dva díly. Fóry na indiány, na černochy, na bělochy, na mimozemšťany....

Drákuloviny (1995) odpad!

No mercy s tímhle filmem. Hodina a půl trapnosti v papundelkových kulisách. Brooks a Nielsen mě překvalili, od nich bych tohle nečekal. MacNichol mě nepřekvapil, protože jsem vždycky věděl, že je to d...l, jehož maximum je ta jediná d.....í role v d......m seriálu z právnického prostředí.

Utopenec na útěku (1998)

celkem velký úpadek L. Nielsena, kterého jsem mel dřív rád

Jurský park (1993)

Vizuálně pěkné, jinak žádný zázrak. Původní Crichtonova kniha je výrazně drsnější a strašidelnější.

Záhada Blair Witch (1999)

mně to teda přišlo strašidelný a ke konci mi mrazilo od páteře až k anusu. (pozn: viděl jsem to v roce 2000, tedy době, kdy ještě každej trouba nevěšel videa na youtube a maximum domácí tvorby ukazoval v bedně Eda Hrubeš). Čert ví, jak bych to hodnotil dneska, nejspíš hůř.

Báječná léta pod psa (1997)

UPDATE 17/11/07 Viewegh je sice dle kritik povrchní kýčař a podle jeho knih může ztěží vzniknout veledílo, ale tenhle film není tak špatný. Vetchý, Libuška i Wehrenberg hrají fajn. Je zvláštní, že se mi tenhle film líbil až napodruhé.

Občan pes (2004)

Připadám si tu s tímhle hodnocením jako svatokrádežník. S výjimkou prvních několika minut filmu chybí spád. Je to sice vizuálně pěkné, ale naprosto samoúčelné a na dobré hodnocení to prostě nestačí. Jak jsem měl zatím asijskou kinematografii celkem rád, tak po tomhle kousku si dobře promyslím, než na něco půjdu. Brrrrrrrrrrr.

Policejní akademie (1984)

Poněkud nenáročná komedie, která už mně nedokázala příliš pobavit.