U mě dobrý (2008)

Tak u mě to dobrý není. Vůbec. Jak mám 90s rád, tak tohle Hřebejkovo pojetí mi nesedí. Možná tam hraje roli laciná kamera, možná scénář, kterému jsem nějak nevěřil. Nevím. Každopádně zklamání.

Život je život (2015)

Škoda té snahy o parafrazi Muže z Acapulca, protože ta základní linie je docela vtipná a herci by ji utahli. Vetchý, Stašová, i ta spousta dalších hrají moc dobře a dost často jsem se smál. Na český film dobrá zábava. Jsou to lepší tři hvězdy. Kdyby to takhle vypadalo furt, byl bych s cz filmem dobrej.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Jan Kraus nikdy nepřijal myšlenku, že v talk show má mluvit hlavně zajímavý host. Druhá věc je, že jak lidi zesměšňuje a útočí na ně, tak se neuvolní a dost často je to pak křeč, někdy i oboustranná.

Barry (2018) (seriál)

Námět dobrej, zpracování lehce přepálené, Čečenci málo čečenští. Hodně postav jsou tu spíš karikatury, takže je pak rušivé, když se nějaké téma má řešit "navážno", ale ok. Hlavní slabina je, že se to dost vleče. Kdyby to byl celovečerní film o nájemném vrahovi, co se chce přesunout k divadlu, mohlo by to celé fungovat o hodně líp.

Seveřan (2022)

Dobrý, dobrý to bylo. Je to v dobrém podobné Barbaru Conanovi (tomu z roku 1982, ne té nové sračce). Když je tu násilí, tak je to full retard násilí s usekanými nosy, vyhřezlými střevy a upálenými vesničany. Muži jsou velcí a svalnatí, ženy jsou přitažlivé a občas kouzlí. Taky jsou tu rituály, magie, severská mytologie a Island. Místama mi akorát ve druhé půlce přišlo, že by se dalo popohnat tempo. Ale jináč jsem spokojenej. Viděl jsem to teda v kině, kde dělá kamera a hudba dost. Nevím, jestli by to takhle dobře fungovalo i na telce.

Vyšší moc (2014)

Lepší než US verze, hlubší a s výrazně lepší kamerou. Na druhé straně téměř bez humoru. Taky si tady víc věcí musí divák domyslet, nejsou řečený naplno. Dobrej film.

Zoufalci (2009)

Jak tyhle typy českých filmů normálně nemám rád, tak tenhle mne příjemně překvapil. Místy zábavný, vtipný, trapný a taky ze života. Nečekal jsem nic a dostal vysoce nadprůměrný film.

Poslušně hlásím (1957)

Knížka je lepší. Ale pořád dobrý. Nejlepší je shánění konfidenta, když najmou nakonec místního blba Pepka Vyskoč.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Pro mne má tahle pohádka příliš postav, které mě serou. Bohužel jde o postavy hlavní, zejména princeznu se zlatou hvězdou, prince, zlého prince s velkoněmeckou estetikou a taky toho hlavního kuchaře.

Anatomie skandálu (2022) (seriál)

Je to Netflix, takže už od začátku bylo jasný, že bohatý bílý muž je zlý. První díly jsou docela fajn, ale to hloupé, primitivní klišé, ke kterému to celé směřuje, to je neodpustitelné. Ano. Definující slovo tohohle seriálu je HLOUPÝ. Jediný přínos je, že jsem objevil super slovo "prick-tease", ve volném překladu "drážditelka ocasů".