Sám doma a bohatý (1994)

Mekuly Kulkyn si tohle nedá asi do alba nejlepších výkonů. A asi ani scénárista. Ani režisér. Ani já.

Reminiscence (2021)

Když je napsaná jako režisérka žena, obvykle mi ty filmy nesednou. Neumím říct proč obecně, ale umím to říct tady. Vizuálně je to super, herci hrajou dobře, zápletka je docela nápaditá, tyhle mindfucky s pamětí mám rád. Nedává to ale moc smysl (místy i z hlediska normální fyziky) a hlavně tomu chybí emoce, v podstatě mi byly ty postavy ukradené. A to by se asi u filmu stát nemělo. Nicméně dokoukal jsem.

Milionový závod (2001)

Já jsem někde mezi 3* a 4*. Je tam vidět bláznivý Zuckerovský rukopis, což mi obvykle sedí. Třeba Aiplane, Hot Shots nebo Naked Gun mám fakt rád. Potíž s milionovým závodem je, že ze šesti týmů funguje jen část. Židovská famílie je asi nejlepší, zvlášť jejich návštěva Barbie muzea a následná účast na sjezdu válečných veteránů. Docela fungují ti dva tupí bratři , Breckin Meyer i Cuba Gooding. Naopak ne moc vtipná je Whoopi s dcerou a úplně mimo je Mr. Bean, kterého tu udělali full retard v míře, která už je jen trapná. Četl jsem tu kritické ohlasy na konec filmu. Moc rád bych se k němu taky vyjádřil, ale cca 20 minut před koncem jsem usnul a probral se až ráno.

Projekt Adam (2022)

Po 20 minutách jsem to vypnul, a to ze dvou důvodů. Za prvé, tohle už jsem viděl mockrát. Ale hlavně za druhé, ten malej herec mě strašně sral. Ale strašně. Nevydržel bych na něj koukat další hodinu a půl.

Rumburak (1984)

Hubero-kurva-kororo!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Obecně myslím, že není dobrý, když ani fakt chytrej a sečtělej divák, jako jsem třeba já, nepochopí, co se na plátně děje a proč. Přišlo mi, že tohle Kubrick udělal pro lidi, co četli předlohu a tím pádem jim není potřeba nic vysvětlovat. A smyslem fimu je jenom dělat strašlivě dlouhý a pomalý scény, který ale vypadaj naprosto fantasticky a z nich slepit pekelně dlouhej film. Kdyby to mělo jasnější příběh, bylo by to lepší. Dávám 4, ale teda hlavně proto, že mám Kubricka rád.

Vikingové (1999)

Nápad dobrej, provedení nudný. Snad kromě bitvy s obluďáky.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Menšík byl určitě vyraznej herec, ale nikdy mě moc tím přehnaným hraním nebavil. Když se k tomu přidá asi nejvíc slizská herecká dvojice Čečenský - Žilková, je vymalováno. A pak už je úplně jedno, jestli je to komedie maskovaném rozvodu, nebo drama o lovu bobrů.

Zredigováno (2007)

Něco jako Blairwitch, akorát že místo čarodějnice tu jsou dva pitomci od pěchoty, které z nudy nenapadne nic lepšího, než jít znásilnit underage Iráčanku a postřílet její rodinu. Tenhle film se moc slávy nedočkal, asi hlavně kvůli tomu, že zpochybňuje přítomnost a dobrodějnost vojáků USA v Iráku jako takovou.  Filmy o tom, že je válka zlá věc, to ještě jo. Ale filmy o tom, že ty zlé věci dělají i ti, co jsou hodní, to už ne. Není to první film De Palmy, který tak věci vidí, struktura Obětí války je dost podobná. Námět není špatnej a spousta scén funguje dobře - hlavně ta všeobjímající nuda, kombinovaná s vedrem a strachem z místních. Problém spíš je s pseudo-dokumentárním zpracováním, které místy nedává moc smysl.

Mezi námi děvčaty (2003)

Dlouho jsem to viděl na 4, ale spíš jsou to 3. Protože tenhle typ filmů má pořád stejný průběh. Dobrý start, vtipný střed a naučný závěr. A já výš hodnotim jen ty, které si troufnou tohle udělat jinak. Jinak ale je to v rámci žánru povedený a obě hlavní herečky mě bavily.