Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Nemá to ucelený příběh. Jsou to prostě střípky ze vzpominek Oty Pavla. Část popisuje stejné věci a lidi jako Smrt k.s. Část tu taky trochu časově nesedí (rodina Oty Pavla šla do Terezína v roce 43, Lidice byly v půlce 42. Ale má to hezké záběry, hudbu a takovou nějakou pohodu dětství.

Líbáš jako Bůh (2009)

Tak já nevím. Neni to žádnej masterpiece, ale docela v pohodě to plyne a díky Bartoškovi a Kaiserovi se na to dá koukat. Trochu mě poslední dobou sere to obsazování slovenských hereček, které pak mluví takovou tou divnou češtinou. Proč je nenechají mluvit normálně slovensky? Eva Alkoholubová tradičně ošklivá, ale neruší.

Líbáš jako ďábel (2012)

Tak zatímco jednička se mi celkem líbila a přišla mi vtipná, tady se humor někam ztratil. Možná ještě scéna s únosci, kde řádí Eva AlkoHolubová. Celkově další čárka v kategorii "zbytečný český film".

Colette (2013)

Není to úplně špatný, to ne, takový průměr. Nemuselo to tak být a hned napíšu proč. Takže největší problémy tohohle filmu. První: Mádl si i v Osvětimi na tuřínové dietě uchovává vysportovanou postavu, takže je těžké mu toho mukla věřit. Druhý: o vyhlazování židů se natočilo už hodně filmů a je tím pádem náročné najít v tom něco nového (což se nepovedlo) a překonat ztvárnění lepších filmařů (to se taky nepovedlo). Třetí a nejzásadnější: nevím, čím to je, ale chybí tomu schopnost vyvolat emoce, je to celé strašně ploché. Továrny na smrt jsou hrozné samy o sobě, ale jen málokdo to vidí poprvé. Musíte najít něco, nějaký prvek, který tam ty emoce dostane. Třeba holčičku v červeném kabátku, táborovou kapelu, co cestou do sprch hraje Strausse, rvačku starců o vylitou polévku na chodníku, dítě, co přežilo komoru a je potřeba ho ukrýt... Tady se to nepovedlo. Stejně jako chemie mezi herci nebo televizně působící kamera, nefungující soundtrack... Je mi líto, tohle jsou lepší dvě.

Krize (2015) (seriál)

Sprostá, ale chytrá parodie na vysokou mezinárodní politiku, kterou dělají cyničtí velcí kluci. Jako jo, bavil jsem se.

U mě dobrý (2008)

Tak u mě to dobrý není. Vůbec. Jak mám 90s rád, tak tohle Hřebejkovo pojetí mi nesedí. Možná tam hraje roli laciná kamera, možná scénář, kterému jsem nějak nevěřil. Nevím. Každopádně zklamání.

Život je život (2015)

Škoda té snahy o parafrazi Muže z Acapulca, protože ta základní linie je docela vtipná a herci by ji utahli. Vetchý, Stašová, i ta spousta dalších hrají moc dobře a dost často jsem se smál. Na český film dobrá zábava. Jsou to lepší tři hvězdy. Kdyby to takhle vypadalo furt, byl bych s cz filmem dobrej.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Jan Kraus nikdy nepřijal myšlenku, že v talk show má mluvit hlavně zajímavý host. Druhá věc je, že jak lidi zesměšňuje a útočí na ně, tak se neuvolní a dost často je to pak křeč, někdy i oboustranná.

Barry (2018) (seriál)

Námět dobrej, zpracování lehce přepálené, Čečenci málo čečenští. Hodně postav jsou tu spíš karikatury, takže je pak rušivé, když se nějaké téma má řešit "navážno", ale ok. Hlavní slabina je, že se to dost vleče. Kdyby to byl celovečerní film o nájemném vrahovi, co se chce přesunout k divadlu, mohlo by to celé fungovat o hodně líp.

Seveřan (2022)

Dobrý, dobrý to bylo. Je to v dobrém podobné Barbaru Conanovi (tomu z roku 1982, ne té nové sračce). Když je tu násilí, tak je to full retard násilí s usekanými nosy, vyhřezlými střevy a upálenými vesničany. Muži jsou velcí a svalnatí, ženy jsou přitažlivé a občas kouzlí. Taky jsou tu rituály, magie, severská mytologie a Island. Místama mi akorát ve druhé půlce přišlo, že by se dalo popohnat tempo. Ale jináč jsem spokojenej. Viděl jsem to teda v kině, kde dělá kamera a hudba dost. Nevím, jestli by to takhle dobře fungovalo i na telce.