Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Když přimhouřím oko, tak je to vlastně taková bondovka. Chlápek v luxusním obleku, hotely, lodě, ženy, akce, atd. Jedna věc, co se obvzlášť povedla, byly momentky, kdy se něco vtipného dělo v pozadí déle než 10 sekund a žádná z postav tomu nevěnovala nejmenší pozornost. Také způsob, kterým byla udělána kamera během honiček, nešla jen tak přehlédnout. Nevidím důvod, proč tomu neudělit plný počet. Určitě to byla jedna z nejlepších komedií, co jsem viděl.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Avengers jsou přesně ukázka toho, proč tolik nevyhledávám žánr čístá komedie. Důvod, proč se tolikrát celé kino směje, spočívá v tom, jak správně rozvržené a chytré tyto hlášky jsou. Kdo by mohl zapomenout na momentku boje Tonyho s Hulkem, či třeba objevení tajné chodby. Ultrona vnímám jako mnohem zajímavějšího záporáka než Lokiho, ovšem to stálé mlácení strojů také po chvíli docela přestane bavit. Těžko se srovnává první a druhý díl z toho důvodu, že mezi touto dobou vyšlo mnoho dalších decentních superhrdinských filmů a seriálů, které alespoň u mě způsobily částečné zkrocení tohoto nadšení. Myslím, že je fér zařadit Age of Ultron minimálně do stejné roviny, ne-li do mírně vyšší.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Fakt díky moc Same Wilsone, kvůli tobě teď nemůžu přestat poslouchat Marvina Gayeho! Teď ale vážně. Po prvním Iron Manovi a Avengers je to asi to nejlepší, co do té doby Marvel vydal. Stejně jako Avengers, i tohle mělo poněkud odlehčenou atmosféru, kterou podle mého názoru zajišťovala hlavně Scarlett. Zároveň neuplynuly ani dvě minuty od začátku filmu a už jsem se musel smát úvodní scénce ("On your left!"). Slyšel jsem tu názory typu „je to temnější“, ale já bych to tak úplně stejně neviděl. Pod slovem temnota si představuju brutalitu a strach, tady jsou souboje stále efektní.

Deus Ex: Human Revolution (2010)

Do teď byl nejlepší trailer, který jsem kdy viděl, na WoW: Wrath of the Lich King. Tohle se mu snadno vyrovná, jestli dokonce nepřekoná.

Interstellar (2014)

Já na to pomalu koukal s otevřenou držkou. Nolanovy filmy mě jaksi připravují o možnost jít pod 4 hvězdy, takže je to vždycky jen o tom, jestli byl snímek perfektní či skoro perfektní. Opravdu nepředpokládám, že se dožiju lepšího režiséra.

Temný rytíř povstal (2012)

Asi dvě třetiny filmu jsem váhal, zda to vůbec dosahuje kvalit podobných předchozím dvěma filmům. Skoro vůbec totiž nebyly o Batmanovi. Nakonec ale jakoby se celý film stal v posledních 30 minutách a ty opravdu stály za to.

Batman začíná (2005)

Je jedno kolikrát se na to podívám - je to prostě perfektní film. Netřeba plýtvat slovy.

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2014) (seriál)

Zatím u toho nechávám pět hvězd. Má to mnohem osobitější přístup než první a druhá série Fate/Zero, kterou vysílali před tímto. Tam mi to přišlo tak jako „Čus, to jsem já, určitě mě všichni znáte!", naprosto nerespektujíce ty diváky, jež preferují přehrávání sérií v chronologii děje a nikoliv tak, jak vycházely (takto řečeno je to možná trochu v rozporu s anime Suzumiya Haruhi, ale to už zacházím příliš hluboko). Do původních Fate/stay se mi tedy nechtělo kvůli slabým ohlasům a ve Fate/Zero s dějem zasazeným před Fate/stay night jsem pak třeba vůbec netušil, jestli jsou postavy jako Rin nebo Shirou nějak extra zvláštní. Je každopádně dobře, že si celé tohle univerzum vytrpělo svá selhání, konečně pak může přijít s něčím, co není jen vyplněním místa v sezóně.

Strážci Galaxie (2014)

Původně mi bylo líto Vina Diesela, že ho do toho vtáhli jen jako hlas stromu. Pak jsem se ale přesvědčil, že ten strom za to opravdu stojí. Strážci Galaxie nejsou žádní marveláčtí superhrdinové, spíš se to abych tak řekl banda týpků, se kterou je o srandu postaráno. Byly tam asi 3 momenty, při kterých jsem smíchy div nevyletěl ze židle. Po marvelských velikánech jako Iron Man 3 či Captain America: Winter Soldier to byla určitě příjemná změna.

Temný rytíř (2008)

To je prostě tak legendární Nolanova tvorba, že si to prostě jeden musí pustit několikrát, aby ocenil úplně všechno. Já tam prostě nenašel nic, co bych vytknul. Žádná scénka tam není navíc. Brucova interakce s Luciem i Alfredem je prostě perfektní a záporák Joker? Toho bych si dal klidně ještě jednou! To, že 20. nejlepší film žebříčku ČSFD je o komiksovém hrdinovi, něco znamená.