• Krátkometrážní

Twentynine Palms (2003)

To akože čo doprdele malo znamenať����Celú snímku som bola schopná (pardon,schopná nie je to správne slovo,lež prinútená) pozrieť v zrýchlenom režime i napriek tomu mi nič neuniklo,lebo nebolo ani veľmi čo.Miestami som myslela,že mi sekal obraz..Prostoreká snímka bez štipky akéhokoľvek deja.Varujem Vás milí kolegovia,dobre si rozmyslite či do tohto pôjdete,môže sa stať,že tak prídete o 2 hodiny zo svojho drahocenného času,ktorý môžete využiť produktívnejšie ako pri tejto pardon sračke,ale ako sa vraví ,,koľko ľudí,toľko chutí."Mne to nechutilo.��������

Pevné pouto (2009)

POZOR SPOILER! Skutočne silný príbeh dievčaťa Susie,ktorá bola zavraždená hneď v úvode,tým sa stala svojim spôsobom nedostupná, ale zároveň zostávala pevnou súčasťou príbehu rozprávajúc svoj životný a posmrtný príbeh.Páčila sa mi tá predstava tvorcov a zrealizovanie priestoru medzi nebom a zemou,tak by som si ho predstavovala i ja.Pestré,farebné,svieže,hravé...Stanley v úlohe miestneho úchyla,tak typického ako len psychopati v tých 70´s môžu byť.Mark Wahlberg,len tak mimochodom v zákulisnej roli otca.Susan Sarandon v odľahčenej úlohe babičky-rebelky.Bez komentára :-) Bohužiaľ objasnenie vraždy,to ako k nej prišlo,prípadne o všetky pikantné detaily z tej noci v skrýši sme boli ukrátení.Tvorcovia sa rozhodli,že si to nechajú pre seba,ale ja sa pýtam prečo?? Mňa osobne to zaujímalo zo všetkého najviac..Namiesto toho sme sa museli uspokojiť z jednou nájdenou čiapkou a krvou!!!Telo rodina nikdy nenašla.Záver som už aj tak trocha šípila a poviem len,že : "Božie mlyny melú pomaly, ale isto."...

Zůstaň se mnou (2014)

I ked je to dosť všeobecne smutný príbeh,ktorý ma chytil za srdce,pri jeho sledovaní som toľko neplakala ako pri Me Before You.Páčili sa mi tie rozdielne názory hl.postáv,spojenie jej klasickej hudby s jeho rokovou,no totálne šialenstvo :-) ,Miin duch v nemocnici (asi takto nejako si to predstavujem i ja :-) Adamove filozofické úvahy ,,vzťah na diaľku je ako by si chodila s duchom."... Avšak trocha mi vadilo to neustále skákanie medzi prítomnosťou a minulosťou,i napriek tomu film splnil moje očakávania,bol veľmi romantický,na city hrajúci aj dojímavý zároveň.Záverečná scéna si vyžaduje pokračovanie,dúfam,že sa ho dočkám..

Smrt ve tmě (2016)

Hra na mačku a myš,kedy mačka navyše s poriadne veľkým hendikepom má navrch.Nevedela som ktorej zápornej postave fandiť,podotýkam zápornej,či partičke lupičov bojujúcich o holé životy a či úbohému starému slepcovi,ktorý sa o tieto životy usiluje,pretože mu liezli do kapusty a to sa predsa nerobí!Navyše ukrýva vo svojom dome obrovské prekvapenie... Nestačila som sa čudovať a oči otvárať.Takéto pointy sa zvyčajne odhaľujú na záver,no oni to stihli už v polovici deja a rozmýšľam čo bude nasledovať...Nesklamali ma,ani jedno hluché miesto,akcia strieda akciu.Tomuto sa povie kvalitný,ale predovšetkým vzácny kúsok,kúsok do zbierky.Takých je ako šafranu.Nemám čo vytknúť a hodnotím na 110%.

Charlieho farma (2014)

Hurrá!Tak toto bol šťavnatý zákusok ako po dobrom obede.Prečo,pretože padol docela vhod po všetkých tých duchárskych zážitkoch.Som si povedala a dosť!Konečne som dostala chuť na skutočného zabijaka z mäsa a kostí,vysokého,urasteného aj boxovať vedel,čo ma náramne pobavilo.Avšak trocha mi prišla podivuhodná tá nápadná podobnosť s Texas Chainsaw Masaker (i ked nevydarená,kedže originál je len jeden)alebo sa tu jednalo o čistú náhodu?Nemôžem si pomôcť pre takýto druh mám slabosť,cháp opustená farma,turisti,kanibalizmus atd..a preto mu udeľujem ***/****.

Než jsem tě poznala (2016)

Veľmi silný ľúbostný príbeh o živote, láske, chorobe, presvedčení a nesmiernej snahe pomôcť.I ked píšem túto recenziu v dobe kedy nie som príliš psychicky vyrovnaná a tým pádom som trocha ovplyvnená mojím stavom,myslím si,že bez ohľadu na moje duševné rozpoloženie,toto by dojalo hocakého silného muža.Mňa to zložilo a slzy padali ako hrachy (čo teda u mňa nebýva zvykom).Najviac ma dojal,ale hlavne naštval ten záver (možno som v duchu aj chcela,aby to skončilo inak) žiaľ žiadny happyending sa nekonal.Myslím,že si tento príbeh zaslúži byť v mojej TOP Romantic stories.100%.

The Green Inferno (2013)

Tak tomuto zázraku sa povie kvalitný eko thriller.Podte na výlet do džungle,podotýkam - vstup len na vlastné riziko.Nebudete ľutovať.Ak ste ešte nemali tú česť vidieť naporciovaného belocha a riadne zhúlených domorodcov,tak si pozrite a garantujem Vám,že i pri pár gore scénach budete odvracať zrak.Po tomto zážitku aspoň na malú chvíľu,pokým zo mňa tento pocit frustrovaný neopadne,som aj celkom rada,že môžem bývať v tomto štáte a platiť dane.Juchuuu.

Zhasni a zemřeš (2016)

Pripravte si pevné nervy,pretože pri sledovaní by ste mali byť veľmi statočný (hlavne ak pozeráte v noci a sami..).I u mňa asi nebol dobrý nápad si toto púšťať v neskorých nočných hodinách,ale o to bol väčší zážitok.Vskutku originálny nápad.Nepamätám si kedy naposledy som mala z duchariny zimomriavky po celom tele a pot na čele.Myslím,že túto noc budem spať pri rozsvietenej lampičke.

Mělčiny (2016)

Ja viem,povedzme si,je to len film,ale predsa len kedže sa tu jedná o žáner survival,dej by mohol vychádzať aspoň s trocha reálneho základu.Tu som žiadny nevidela.To v akých vodách prosím Vás plávajú taký žraloci ,kedy jeden takýto neúnavný žralok/zabijak,ktorý si dá ako predkrm 3 ľudí,stále nemá dosť,nevzdáva to,opakovane robí kolečká okolo našej úbohej surfistky s cieľom dať si ju na večeru ako hlavný chod??Jedine iba v tých filmových!Zo začiatku to vyzeralo na pekný survival,nechýbala ani emocionálna vložka,avšak to by nesmel prísť ten prehnaný záver..Pri takomto žralokovi Čeľustiam nezostáva nič iné len sklapnúť a červenať sa,avšak málo býva niekedy viac.Toto sa mi nepáčilo.

Úkryt (2014)

Neviem aké okolnosti prinútia človeka,aby sa ocitol na odvrátenej strane ,,slnka",ale keď už, tak život na ulici je kurva ťažký.Aj keď s miernou dávkou nadsázky,tomuto príbehu dominovala pouličná love story,nenadarmo,láska je prítomná všade okolo nás.Po dlhom čase sa mi opäť vtlačila slza do očí.I keď hl.hrdina na houmlesáka vyzeral príliš zdravo,nepoškodene a vyrovnano,čo sa o jeho parťáčke/feťáčke povedať nedalo...(správny výber herečky).Veľmi slušný počin,na ktorý sa oplatí pozrieť a navyše záver nekončí happyendom.Čo si budeme navrávať,však život predsa nie je prechádzka ružovou záhradou,lež tŕňovou korunou.