• Krátkometrážní

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

Z môjho pohľadu zatiaľ najslabšia časť zo všetkých epizod.Ženy a armáda nejde dokopy a už táto skutočnosť bola dosť veľké sci-fi okrem iného...Škoda.

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Tak na takýto zážitok aký mal náš hlavný účastník hry v tejto časti sa len tak ľahko nezažíva :-))í,ani po požití riadnej dávky kvalitného kubánskeho matrošu. :-))) NO PLAY NO GAME STOP STOP STOP...

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Títo briti akú fantáziu majú v hlave,sa poriadne odtrhli z reťaze a riadne sci-fi,nuž,ale v tomto žánry je možné všetko.Takýto seriál nám tu chýbal.Chválim.Mini sci-fi príbehy s hlavou témou tech.pokroku vsadeného do rôznych oblastí života a medziľudských vzťahov a každý je svojský,originálny.A už si to aj moje náročné oko diváka predstavuje akoby to bolo eventuálne pretavené do praxe.Min.je to na zamyslenie kam ten svet speje.Technický pokrok hold nezastavíš.Som vybitá,akonáhle dobijem baterky chvátam pre dalšie časti.P.S.Zvlášť by som chcela vypichnúť diel 1.a 2. prvej série.Mimochodom prvá časť nemusí byť nevyhnutne sci-fi na to,aby sa mohla pretaviť do reality dnešného sveta a nemusí sa pritom vôbec jednať o britskú kráľovskú rodinu.. :-))

Padesát odstínů temnoty (2017) odpad!

Och ako hlboko sa dá klesnúť.Budem veľmi kritická,poviem to narovinu a ani nad tým veľmi rozmýšľať nebudem a síce peniaze,ktoré vrazili do tejto snímky mohli radšej použiť na odstránenie ozonovej diery.Bolo by to daleko efektívnejšie a vdačnejšie gesto.S erotikou toto čudo nemalo nič spoločné.Slabé aj ako knižná predloha (už toto tvorcovia,scenáristi museli vedieť),ale nie oni sa ešte púšťajú do film.spracovania.By som im čapla po tých prstoch.A už aj nastávajú 2 hodiny pozerania do abolutne nezmyselného a zbytočného pokračovania.Strata času moja aj ich.Rozprávka pre dospelých a pre pubertiakov 1.lekcia sexu môže byť.Pustte im to,nechajte ich,nech nám vyrastá aspoň nová generácia Grey-ov.

Za láskou vzhůru (2016)

Sú aj takí medzi nami,ktorí majú zo seba komplexy a potom sú tu i takí,ktorí si dokážu zo svojich fyziologických chýb urobiť srandu.A presne toto je prípad nášho hlav.hrdinu-trpaslíka,ktorý má po boku dlhonohú blondínu (koľkím z Vás by sa taká predstava páčila,háááá?) a takisto talent vystreliť si sám zo seba :-) Mimochodom v tomto príbehu,ktorí mi apropo príde skôr tragikomický,tkvie pointa najmä v mega výškovom rozdieli medzi dvoma partnermi,kedy vaša druhá polovička Vám siaha sotva po prsia.Som si istá,že väčšina z nás dievčat by toto nemusela vydýchať.Na tomto príklade je krásne vidieť ako spoločnosť nám diktuje pravidlá.Vykašlite sa na názory druhích ľudí,ale naopak vyjadrite svoj vlastný.

Můj kamarád drak (2016)

Ach ako len ja milujem príbehy so šťastným koncom najmä,ak sa týkajú animal tematiky i ked táto konkrétna bola grafického charakteru.No i tak mi tvorcovia brnkli na moju citlivú strunu a musím sa bez hanby priznať,že my i 1,2 slzičky utiekli.Sympatické obsadenie,Redfordove modré oči a krásny príbeh pre celú rodinu.Odporúčam.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Po vdakabohu veľmi dlhom čase a ako sa zdá i po definitívnom závere(dúfam) prišli tvorcovia o vzťahovej smoliarke Bridget na to,dopriať jej trocha luxusu a zažiť,aký je to pocit,ked sa o ženu bijú 2 muži a nie hocijaký a tiež nie pri hocijakej situácii.Tak si to teda rozmeňme na drobné a síce,nielenže naša depresiami zmáhaná Bridget nezostala na ocot,navyše čakala mimčo s jedným z mužov,s ktorým mala samozrejme intímny pomer v približne rovnakej dobe :-)) Otec neznámy,a pointa je na svete. I keby bol výsledok hocijaký (my vieme ten správny,však) nešťastná by nebola.A ja by som bola nešťastná z toho,ak by nevznikla táto definitívna bodka o najznámejšej vzťahovej smoliarke,no musím skonštatovať,že to bola veľmi milá a povinná bodka na záver.

Zvířátko (2016)

Takže pekne po poriadku.Podme zatvoriť osobu do klietky a uvidíme čo sa bude diať.Je síce pravda,že klasický konzumný divák je prejedený podobných snímkov ako sú bitiky,úteky medzi dobrom a zlom,pričom zlo by malo vždy zvíťaziť.Tu čo je zvláštne a tak trocha nezvyčajné je,že si môžete vybrať hned z dvoch hlav.negatívnych postáv,väzňa či väzniteľa.Obaja majú za ušami.Je len na Vás ktorému z nich budete fandiť viac.Čo sa mi páčilo bolo to,akým mazaným spôsobom sa v závere dievča dostalo von z klietky. Ja to stále vravím ,,never žene" a ja si na tento snímok o týždeň ani nevspomeniem.

Sousedi 2 (2016)

Ťažko sa mi to píše,kedže tu hrá môj obľúbenec,ale je to rovnaká sračka ako tá predchádzajúca ak nie väčšia.

Stockholm, Pennsylvania (2015)

A opäť tu máme večne nekonečnú tému uneseného dieťaťa.Problém,ktorý v našej skazenej spoločnosti je prítomný a stále bude.Tento na rozdiel od ostatných je vsadený do horizontu udalostí po nájdení dieťaťa a jeho zbližovania so svojimi rodičmi a skutočným,vonkajším svetom (neviem či ma toto zaujíma).Naviac dievča nedokáže alebo nechce a milujúca matka je tá,ktorá sa postupom času prispôsobuje pravidlám a hre jej dcéry.Smutné.Pointa a hlavná myšlienka príbehu vlastne tkvie v tom,že dievča má vypestovaný pozitívne chorý vzťah k svojmu únoscovi,kedže ju vychovával a staral sa o ňu ako o svoje dieťa celých 17 rokov i jej spomienky naň sú len pozitívneho charakteru.Nie nadarmo sa vraví:,,Otcom Ti je ten kto Ta vychoval,nie ten kto Ta porodil".