• Krátkometrážní

Jurský svět (2015)

Tak trocha iný Disneyland :-))Typická Amerika,ohúriť,šokovať.Nemám 6 rokov a dinosaurí svet ma nikdy nefascinoval,no mám silného tušáka,že mladšej generácie by sa tento prídavok mohol páčiť.Zaujímavý zážitok toto sledovať to bezpochyby, predovšetkým samotný úvod a exkurzia po Jurskom svete,čím väčšia senzácia,tým väčšie tržby.Čo Vám poviem riadne sci-fi.Pri sledovaní ma napadá jedna myšlienka a síce:,,čo ľudia stvorili,to ľudia zničili".A to už nie je sci-i,lež smutná pravda.

Noc v New Yorku (2014)

Sklamanie 2 hviezdy dávam za veľkého sympaťáka a nočný New York v hlav.úlohe.Žiadnu romantiku tu však nečakajte ani poctivú scénku, len 90 minút k ničomu nevedúcich dlhých žvástov medzi dvoma postavami bla-bla-bla...Viem si toto predstaviť zhrnuté v 10 minutách a neobťažovať ma takto celovečerným filmom.Strata času.A ten záver?Ten ma doslova naštval!

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Štandardný refresh či remake čarodejnice z Blair.Tí, ktorí nemali možnosť vidieť prvého priekopníka žánru ff samotnú prvotinu jeho veličenstva Záhadu Blair Witch (tím pádom nemajú možnosť porovnávania) by sa im toto mohlo veľmi páčiť.Naopak tí z Vás,ktorí nemajú trpezlivosť pre tento druh trasúcej sa kamery ani si to nepúšťajte.Upozorňujem,že ani cez tie najmodernejšie technologie (pomôcky) akými sú GPS,dron,vysielačky.. nedokázal natáčací štáb prešťať čiernu mágiu neviditeľného zla,ale o to desivejšieho.Lenže atmoséra?Tá pošla ako jarný sneh.Tento príbeh už nemá bohužiaľ čím prekvapiť,takmer suchú špongiu nevyžmýkaš. Týmto zatiaľ posledným pokračovaním si u mňa pribili akoby klinec do rakvy a samotný záver mi zasadil poriadnu ranu.Takýchto pokračovaní,kde sa budú všetci hľadať navzájom môžu nakrútiť xy,ale s mojou podporou ani len zo zvedavosti už nerátajte.Možno v bud.živote.Porovnávam z orginálom a som znechutená.Z úcty a snahy aspoň priblíženia sa udeľujem ***/*****.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Tento počin musím zhodnotiť veľmi pozitívne.Nechce sa mi veriť,že sa mi toto darilo tak dlho obchádzať a nikto ma naň neupozornil!!!Prvotriedny horor a kvalitná mystery záležitosť s originálnym nápadom, začínajúcim sa príbehom,resp.podivuhodným prípadom mrtveho dievčaťa kdesi na pitevnom stole umocňuje kvalitná atmosféra ťahajúca sa celou snímkou je výsledkom hororového kokteilu,ktorý vo mne vyvolal skutočný strach,žiadny gýč.A o toto nám hororovým fanúšikom predsa ide,nie?Báť sa!Mala som až za ušami..Ďakujem v úvode za kvetnatú prednášku z pitevného stola,bolo to poučné a dychberúce divadlo a útok na moje oči,ale predovšetkým nervy až do úplného záveru.Do Nového roku si želám viac aspoň podobne povahovo ladených kúskov a zbohom zdravý rozum :-))) Cililing...

The Windmill Massacre (2016)

Koho toto napadlo??Ešte veterné mlyny neboli strašidelné.Ak by som sa ocitla v tomto snímku ako hriešnica,presne viem ako by som sa ja nesprávala,presne tak ako sa chovala naša partia hriešnych turistov.Obávam sa,že z takýhto druhov čiže slasherov som už dávno vyrástla.Jediný svetlý bod v tejto prvoplánovej a predvídateľnej vyvraždovačke vidím v onej akoby spravodlivej vsuvke a síce :,,Na každého raz príde a budeme pykať za svoje hriechy:" Go Satane,go. :-))

El cadáver de Anna Fritz (2015)

V neslušnej spoločnosti sa zvykne vravievať ,,Ošukám Ťa k smrti." V tomto prípade tu platí pravý opak a síce ,,Ošukám Ťa k životu." Málo zrozumiteľné,že nie??Tak si pozrite ako podať ,,prvú pomoc" naoko mrtvej herečke a vrátiť ju tak zo sveta zosnulích :-))))))))

Oči mé matky (2016)

Wau tak ja som celú snímku ani nedýchala.Tak realistické možno a kruté zároveň až to trhá srdce.Snímok odohrávajúci sa v oblasti totálneho vidlákova s jednou psych.narušenou jedinkou umocňuje ťaživá komorná atmosféra.Chcela by som vypichnúť psych.stránku veci,žiadne krvavé jatky tu nečakajte!Toto bol väčší masaker ako hektolitre krvi.Takýto materiál je daleko kvalitnejší,hlavne stúpa v mojich očiach ak vychádza aspoň z trochy realneho predpokladu.Vôbec by som sa nečudovala ak by sa podobnosť tohto príbehu pretavila do reality niekde v nejakej diere v zapadákove.

Perfektní den (2015)

Preferujem a fandím španielskej kinematografii.Vždy ma dokážu milo prekvapiť inokedy šokovať...Ich nápady sú vskutku originálne.Na jednej dá sa povedať zdanlivo jednoduchej maličkosti ako je konk.v tomto snímku na hľadaní lana,dokázali vyvstavať celý príbeh.S odľahčenou military tematikou sa dostávame s našimi humanitárnymi pracovníkmi kdesi na Balkán a popritom sa vyhýbame mínam a mrtvym kravám :-) Trocha smutno-smiešne parodie,naviac pri tomto trocha road-movie snímku ma napadá myšlienka,či naozaj má zmysel sa o niečo nezištne snažiť.V závere sa presvedčíme,že nie!No i napriek tomu môžete ľudom brániť robiť správne skutky,aj tak sa problém vyrieši celkom náhodne i sám.

Careful What You Wish For (2015)

Pre začiatok musím povedať,predtým než som sa do tejto snímky pustila,absolutne som netušila o čom bude reč..obsah,žáner atd..Aj to treba niekedy.Pozrite si napr.snímku bez toho,žeby ste o nej čokoľvek vedeli,len tak naslepo, podobne ako hl.hrdina slepo zamilovaný.Rozmýšľala som celú tú dlhú dobu prečo dočerta ,,slepo zamilovaný".....??!Mne to najskôr nezapalovalo,páčila sa mi v samotnom úvode oná romantická vsuvka medzi ženou (zlatokopkou) bohatého muža a mladého naivného chlapca-panica,no neskôr mi blikla červená kontrolka a kde sa vzala,tu sa vzala predo mnou stála celkom obyčajná klišoidná zápletka.No nevytíkam,ba naopak,absolutne nenáročná oddychová záležitosť.Pozrieť sa to dá,mne sa to páčilo.