• Krátkometrážní

Vocasy na tripu (2023)

Oproti jiné parodii na dětské záležitosti, Méďovi Setha MacFarlana ještě vulgárnější. Nabízí se spousta důvodů, proč tomu nevěřit (vyjma uvedení jen s dabingem, v kinosále jsem byl sám), ale výsledek je výborně vygradovaná dnes již (bohužel) old-school jednohubka, kde sjíždění k občasné sebeúčelnosti neruší. Film s sebou nese i vznešené poselství, které byste u filmu o sprostých čoklech nečekali, ale dává perfektní smysl. Jen škoda, že IMHO se nenašlo místo pro mluvící kočky, ty ve filmu mají no lines. A i když dokážu pochopit použití Miley Cyrus, při oné scéně mě to spíš rušilo, osobně jsem tam chtěl jinou pecku. Lysohlávky jsou gold, cameo Dennise Quaida příjemné překvapení.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Promo tohoto snímku je vlastně geniální. Jenže ten snímek je sám víc promo akce než film. Sebeshazující humor pomohl taky a nenudilo, ale suma sumárum jen nemastná neslaná óda na sebe, byť reklamní tah byl vlastně velmi originální... Jen otázka, jak to všechno zaplatil... A jo, po kině to stejně hodně ztratí na filmové hodnotě a nebude to mít co říct.

Key and Peele (2012) (seriál)

Mezi výtečnými a průměrnými scénkami se jisté nůžky rozevírají, ale jejich masky a trefně vypointovaná satira nejde jinak než vychválit. Možná to spadá mezi ty pořady striktně typu “buď popkulturní geek, abys rozuměl mainstream humoru”. Tady mi to ani nevadilo, osobně jsem nenarazil. Občas jde o pouhý kameňák (Loupež). Ovšem forma s obsahem jde ruku v ruce a to je nejdůležitější.

Eksperimenty po oživljeniju organizma (1940)

Čekal jsem humus jako z druhé barikády od doktora Mengeleho, nakonec jsem se dočkal zajímavého dokumentu z posledních let spojenectví mezi USA a SSSR. Tedy Amíci točili dokument o ruském experimentu. Ti psi byli nakonec sešití a živí. Pokud tam byly vedlejší účinky, který dokument neukázal, se už asi nedozvím. Z etického hlediska asi chci být bez názoru, nějak očividný vliv na současnou medicínu tento pokus zřejmě neměl.

PSY - Daddy (2015) (hudební videoklip)

Počkat, hudba: Will.I.Am? Hmm…

PSY: Gangnam Style (2012) (hudební videoklip)

No, hudwbní videoklip. Fascinující, že Crazy Frog je v červeném, tenhle fad má 54%. Obojí je svým způsobem zábavné, ale ukazuje se, že prostě není zde jak objektivně hodnotit…

Honzík a Samuel aneb kudy vede cesta na sever (2005) (seriál)

Mě jen zajímá, jak předškolní děcko tohle pobere se skutečným zaujetím. Mně bylo 10 a na veškerou hru na kamarádství mezi postavami snáze skočíte i v různých severoamerických i japonských ranních výstřednostech. Pohled na Večerníčky jsem měl v dětství vyloženě subjektivní a nikdy jsem neměl nic proti jejich “liberalizaci” po 89, ale tady jsem měl poprvé pocit, že si seriál vyloženě protiřečí. Každý díl má stejný scénář, což nemusí být špatně, ale podstata a smysl všeho se už druhým dílem kompletně pohřbí. Vždy z bodu A do bodu A bez nepředvídatelného vtipu, jemnosti, poučení… nadhled nikde… who cares. Jen ten Uhlíř a hudba à la “Oh Susanna” zní sympaticky (no, neměli Bugo a Pikola v 90. něco podobnýho?). Nejhlavnější je, že je to barevné a hýbe se to, no né?

Notting Hill (1999)

Pro pointu mám pochopení, i když naivita příběhu, byť s jistou rezervou, je velká (romantické komedie jsou/byly, tohle je ovšem kalibr), ale všudypřítomná britskost a fungující humor to vytáhne. Rozhodně lepší než Pretty Woman. Vážně.

Nevěsta na útěku (1999)

Jednou uměle vybudovaný kult z videopůjčoven a televizních repríz. Pokud vás duo zaujalo v Pretty Woman, toto zvládnete bez problému. Nebo ne. Na hlavní otázku většiny diváků ohledně hlavní ženské postavy film vůbec neodpoví. Tak jako, naivní romantická pohádka tak nějak v pohodě, komedie už tolik ne. 2,5*

RoboCop 3 (1993)

Kontrast mezi Robocopem 3 a 1 je tím, co je tak fascinující a je krásně vidět, pro jak odlišné publikum se poptávka značky v Hollywoodu devalvovala. A ne obrazně, přeci jen nejde o adaptaci DC či Marvel komiksů. Jednička měla poselství, ale i hodně velké černé nadsázky. Co bylo v jedničce tak skvěle verhoevenovsky nadsazené, se zde o dva filmy později bere smrtelně vážně. Reklamy už se staly formalitou a prázdnou šedí, i když ta kreslená má něco do sebe. Šokující brutalita v podstatě pominula už minule a film loudí úsměv, kde je to více či úplně nezáměrné. Mohli to rovnou udělat animované a prodat do videopůjčoven, kdyby tam bylo méně smrtí, figurky by se prodávaly lépe IMHO. Stejná kategorie bizáru jako Batman a Robin - moc nepobaví, ale přesto svým způsobem stojí za to vidět. To už není Robocop, ale Robokop…