Šifra mistra Leonarda (2006)

Ementál má menej dier, než má scenár toho filmu. Herecké výkony? Oni tam aj nejaké sú, lebo ja som si ich nevšimol.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Posun k mainstreamu nie je rozhodne chybou toho filmu. Aspoň mohol dostať poriadný rozpočet na rozdiel od svojich predchodcov. To, prečo si u mňa tento film vyslúžil vyššie hodnotenie, než filmy predchádzajúce je to, že sa nám prekvapujúco okrem akcie snaží predať aj nejaké to posolstvo.

Marťan (2015)

Asi najväčšie sklamanie roku. Napriek veľkolepému vizálu som sa ani sekundu nestrachoval o Damonov život a pravdu povediac mi bol po skoro celý film úplne ukradnutý. Filmu a jeho atmosfére moc neprospelo ani to, že bol natočený na digitál.

Barbarella (1968)

Roztomilá blbinka, ktorá okrem tela Jane Fondovej má len málo čo ponúknuť.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Minimum akcie, minimum efektov no i napriek tomu je to jeden z najlepších sci-fi filmov minulého storočia. Čím to je? Zrejme to bude tým, že na rozdiel od akčných filmov dokáže niečo divákovi povedať, predať mu nejaké to posolstvo. Takýchto filmov je bohužiaľ obzvlášť v dnešnej dobe, ako šafránu.

Solaris (2002)

Keď traja robia to isté, nie je to to isté. Lemova kniha i Takovského film je niekde úplne inde, než tento film. Nie sú ani horšie, ani lepšie. Sú proste iné a porovnávať ich navzájom je proste nezmysel. Buďme radi, že popri odpadoch, ktoré hollywood vyrába, ako na bežiacom páse mohlo vzniknúť aj niečo takéto, čo sa dosť priblížilo kvalitám Kubrickovej 2001. 4.5*

Koule (1998)

Keď som tento film videl pred zhruba 15-timi rokmi, bol by som hodnotil podobne, ako väčšina tu prítomných. Včera som si dal po veľmi dlhej dobe "opáčko" tohoto filmu a myslím, že je ako víno, ktoré dozrieva časom. Nie, samozrejme, že to nie je na 5 hviezd, ale 4 si tento film rozhodne zaslúži.

Norma Rae (1979)

Film zachytáva skutočné udalosti, ktoré na vlastnej koži zažila Crystal Lee Sutton v 70-tých rokoch, ktorá v reálnom živote pracovala na píle. Autori zámerne zmenili jej identitu, aby ju ochránili pred pomstou od jej zamestnávateľov. Toto je ten Americký sen a Demokracia?

Akce Jelcin (2003)

Smutné na tomto filme je, že sa nikto nezamyslel nad jeho pointou - ako vlastne funguje tá skvelá tzv. "demokracia".