Černý krab (2022)

Švédska propka na vojnu na Ukrajine, na Covid a pre podporu vstupu Švédska do NATO, ušitá horúcou ihlou, lebo peniaze treba rýchlo ryžovať, kým vojna trvá.

K zemi hleď! (2021)

K tomuto filmu som sa dostal, ako slepý k husliam. Musím uznať, že na hollywoodsku produkciu ide skôr o výnimku z pravidla a pokúša sa nám predať aj nejaké to posolstvo a síce, že nikdy neverte politikom, lebo pre volebné výsledky obetujú aj vlastnú planétu. Problém je len v tom, že  je film veľmi nekonzistentný a ja  hlavnú príčinu vidím v režisérovi, ktorý má síce za sebou celú kopu filmov, ale skrz naskrz podpriemerných.

Povinnost a čest (2012)

Špeciálne jednotky ochraňujú krajinu pred útokmi nepriateľov, lebo vedia, čo je to povinnosť a česť. Lenže tu sa dostávame k paradoxu. Robia to všetky špeciálne jednotky na svete, za čo ich doma milujú, ale v zahraničí nenávidia. Pre tých, ktorí mali tú česť ich poznať z ich druhej stránky, než len ako milujúcich rodičov, sú to len vraždiace stroje bez súcitu a svedomia. Veď sa len stačí pozrieť na to, ako teraz polka sveta miluje ruských Specnazov. Takže okrem toho, že je tento film plný patetických sračiek, je aj šialene nudný.

Sluneční stát (2005)

3.5* Staré dobré časy Záhrady a Orbis Pictus sú nenávratne preč. Všetko, čo ostalo je len remeselne odvedená filmárska práca.

Krajinka (2000)

Z tohoto filmu mám pocit, že si Šulík zobral až príliš veľké sústo. Film pôsobí nekonzistentne a odosobnene aj vďaka tomu, že v ňom nie je žiaden hlavný hrdina. Napriek štandardne vynikajúcej filmárskej práci, sú pre mňa predchádzajúce Šulíkové počiny podstatne lepšie. 4*

Zahrada (1995)

Výborný film, ktorý spôsobil, že sa Šulíkové filmy dostali viacej do povedomia filmových divákov. Za jeho vrcholné dielo však považujem neskorší Orbis Pictus, takže preto len 4.5*

Orbis Pictus (1997)

Pre mňa osobne najlepší Šulíkov film. 5*

Muž se zaječíma ušima (2020)

4.5* Po dlhej dobe návrat Šulíka k tomu, čo mu išlo najlepšie a prečo sa mi jeho filmy páčili.

Měsíční past (1988)

Na Béčkový film naozaj solídna výprava. Vybavenie astronautov vypadá vierohodne. Efekty sú na dobu vzniku priemerné. Horšie to už je s filmárskou prácou. Scenár nič moc, rovnako, ako herecké výkony a kamera. Hudba je príšerná.  2,5*