• Krátkometrážní

Zpívání v dešti (1952)

Muzikály si nepobrukuji, ale tenhle mne příjemné překvapil. Lehká bezstarostnost nás provází během celého příběhu, kde slavný herec němého filmu přechází do ozvučených rolí, jenže jeho filmová partnerka nejen že je kráva, ale její hysterický hlas trhá skály. Gene Kelly se zamiluje do dívky, která ho sice zná z filmového plátna, ale nepadá mu k nohám jako ostatní dívky a to je pro něj výzva. Hudební i taneční čísla jsou sehraná jako nikde jinde a písničky mají pěkné melodie. Bezstarostnost a nemyslet na reálný život - to film splnil a vůbec nenudil

Kojak (1973) (seriál)

Kojak se svým lízátkem, bystrým úsudkem a výborným českým dabingem + výborné intro!

Hájili jsme hrad (1969)

Hrad v Belgii se stanem oázou klidu i útočištěm pro malou hrstku amerických vojáků během 2. světové války. Hrad je pravým opakem posádky. V posádce jsou převážné jen burani, kteří neocení krásu umění. Jsou jednodušší, ale mají rádi život. Hrad je historickým i uměleckým pokladem, který chce pan hrabě uchránit za každou cenu i přes postel své milenky / manželky. Jeden z vojáků je pekař a myslí jen na to jedno - ale che žít. Dělat chleba, milovat se, vychovávat syna. A vytvoří si s místní pekařkou a jejím synem krátký idylický ostrov lásky, který musí opustit a jít hájit hrad. Všechny postavy v jednotce jsou nějak výjimečné - lidské, myslící jen na sex a jak utéct z války. Ale válka je všechny dostihne. Během filmu padá jedna skvělá hláška za druhou. Hlášky jsou dosti peprné - nečekal jsem takovou necenzuru v tak starém filmu. Válečné scény jsou skvěle natočené na tak malém prostoru. Sice žádné davové scény, ale režisér si pomohl originalitou. Finální stříhání války / kamarádů / války / lásky je skvělým vyvrcholením. Peter Falk byl nejlepší !

Roseanne (1988) (seriál)

Skvělý seriál o normlální tlustý rodince, kde jsou všichni hysteričtí :-)

Ukradené Vánoce (1993)

Hezky animované, bizarní a muzikální. Mě to ale nebavilo, protože muzikál mi kazil příběh, který nebyl nijak originální - chvílemi chaotický. Nápady na strašení a vzezření zrůd je velmi zábavné a originální.

Smrt talentovaného ševce (1982)

Lidová detektivka. Kapitán Exner je na dovolené a opět ho vyruší práce a musí pátrat po vrahovi v malém městě, kde se zná každý s každým. Dosti nudná zápletka s komickými postavami mezi policií = asi chtěli ukázat, že u policie jsou také normální lidé s humorem. Jiří Kodet mne ale překvapil svou lidskostí a nebyl za každou cenu švihák jako ve většině svých rolí.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Svobodná mysl, prosazovat vlastní názor, nebát se předpojatosti. V chlapecké škole je tvrdá disciplína a kdo neposlouchá je tvrdě potrestán. Na školu ale přichází nový učitel, který dříve studoval na místní škole. Snaží se v mladých studentech zažehnout touho po objevování, rebelii a užívat života za každou cenu. Většina lidí se ale drží v šedém stínu. Carpe Diem!

Potraviny, a.s. (2008)

Dokument o masové výrobě potravin. Jaké důsledky moderní potraviny přináší a proč jsou nezdravé potraviny levnější než bio? Protože nezdravé se produkují v tak masovém měřítku, že i stát podporuje jejich prodej pod cenou. Další kategorie je maso u kterého vidíte, čím zvířata krmíme a jak žijí v koncentrácích ve vlastních hovnech (ne výkalech)! Sice je dokument trochu uhlazený, ale ukazuje některá fakta, které nemůžeme tolerovat. Jenže kdo z nás se chytí za nos a přestane jíst jídlo ze supermarketu? Já maso už skoro nejím a po tomhle dokumentu ho jíst už vůbec nebudu.

Red (2010)

Tak dobří herci a tak málo využitý jejich herecký potenciál. Zápletka na začátku slibuje akční i vtipnou podívanou, ale po dvaceti minutách začne ukázka odvetné síly důchodců zabijáků, kteří se ubrání celé zásahové jednotce a přitom jsou v jádru hodní a citliví. B. Willis táhne na svých bedrech celý film, jinak by to byla ještě větší nuda. Je to taková milá důchodcovská NEakční komedie a hodně zdlouhavá. Nuda.