• Krátkometrážní

Nezvěstný (1982)

Být sám v cizí zemi při převratu musí být šílené. Všude na ulicích popravy, zákaz vycházení, politické čistky. Nemáte nikde útočiště, konzuláty vám nepomohou. Jack Lemmon přijíždí do Jižní Ameriky hledat svého syna, který zmizel. Chytá se každé stopy, ale něco mu nesedí v pomocí od americké strany. Začíná tedy pátrat sám a ponořovat se v jeho zápiscích proč zmizel, co kdo mohl vědět a kdo na tom měl zájem. Jack Lemmon je ve své roli fantastický ! Představuje starou školu - generaci, která si musela vše vydřít a odtrhovat si od úst, aby jejich děti mohli cestovat, zatímco rodiče sedí doma. Otec nemá rád manželku svého syna, ale musí s ní pátrat. On je staromilec. Ona je prostě mladá, bez názoru na politiku = chce si užívat života. Sissy Spacek byla ve filmu mladistvým bouřlivým spratkem, který by si zasloužil facku již ve dveřích. Politické drama, které vytáhli o stupeň výš tito dva herci.

Kick-Ass (2010)

Komiksový film, kde děti zabíjí a to se mi líbilo, protože to nebylo cenzurované jako v jiných filmech. Začátek má velký náboj a Big Daddy a Hit Girl jsou tím nejlepším ve filmu. Nicolas Cage v roli Big Daddyho je skvělým ztvárněním úchylného otce se zálibou ve zbraních a učením své malé dcerky k pomstě. V polovině se ale děj zlomí a pokračuje pouze v klišé ostatních filmů. Příjemný hudební doprovod z Batmana, westernů atd. Film zklamal hlavně koncem.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Hippie vojáci míru, kteří v 80. letech ničili nepřítele láskou a silou myšlenky. Film je zcela a naprosto o ničem. Rádoby vtipné scénky provázejí celý film. Není to komedie, ale úsměvný film o blbích, kteří věří nesmyslům. Scéna s LSD a křižovatkou mne pobavila.

Ve jménu otce (1993)

Průměrný film o falešném obvinění čtyř lidí za teroristický útok. Kdybych byl Ir, asi bych to vnímal intenzivněji, ale film mi protekl mezi prsty a já čekal na zjevení, za které dostal Lewis sošku Oscara. Čekal jsem nějakou proměnu ale ta nepřišla. Kdo by si zasloužil Oscara byl Pete Postlethwaite ( jméno které ani nevyslovím ), za stvárnění otce, který snášel rány osudu, snažil se odpouštět a pochopit svého syna. Nadhodnocený film dle mého názoru. Nadchla mne ale píseň na začátku filmu hudebně i textově : Bono & Gavin Friday - In the Name of the Father.

Připravte si kapesníky (1978)

Banální příběh pro komedii se postupně mění ve velmi provokativní film morálky a společenských zvyků. Dělit se o manželku, aby ji manžel rozveselil se zdá jako dobrý nápad, ale manželka zůstává dále chladná. Dva muži se dělí o manželku i bydlení a vzniká přátelství. Výsměch tradičních svazků a hodnot. Až malý třináctiletý intelektuální chlapec dokáže probudit v manželce cit sexuální i mateřský ... Čarovně krásná Carole Laure !!!

Panika v městečku (2009)

Tohle musel vymyslet zfetovaný animátor, ale má to tolik nápadů a energie, že nestíháte veškeré vtipy stihnout. Film jede na plné obrátky a umělohmotné postavičky se pohybují lépe než ruské gymnastky. Doporučuji všem věkovým skupinám, protože každý si v té infantilitě něco oblíbí.

Bláznivý Petříček (1965)

Art-intelektuální film, který nemá pořádný děj. Základy filmu tu neplatí a stále se něco děje jinak než má. Mám rád takové filmy, ale tento byl až moc nepochopitelný a nebyl ani ničím zábavný. Konec filmu alespoň trochu napravuje, protože ukazuje jak je člověk zbrklý a koná dříve než myslí a to už je většinou pozdě.

A-Team: Poslední mise (2010)

Nekončící zábava během celého filmu o kterou se postará parta čtyř Rangerů, kteří vás stále překvapují ať už svými hláškami či situacemi v jakých se ocitnou. Seriál z 80. let byl naivní a i v tomto duchu se nese celý film, ale to je jeho výhoda, protože nehledáte chyby. Vtipných momentů je spoustu a jsou velmi originální. Skvělý popcorn na letní odpoledne !

Repo Men (2010)

Neplatíš ? Vrátíš ! Umělé orgány se staly velkým byznysem. Exekutoři pro společnost Union mají svoji práci rádi. Je dobře placená, při provozování mohou poslouchat svoji oblíbenou hudbu a společnost se jich bojí. Union se orientuje jako vždy pouze na výdělky a jde přes orgány ( mrtvoly ). Hlavní hrdina (exekutor) ale začne dlužit firmě za nové srdce a tak se dostává na druhou stranu pro dlužníky. Jude Law překvapil, protože konečně dostal pořádnou akční pecku a dokázal ji využít. Jako velmi dobrá herečka do milenecké brutální dvojky se hodila exotická Alice Braga = holka do nepohody, která vám vždy podá pomocnou ruku ( ... nebo kladivo či pilu ). Každý píše o posledních 15ti minutách a i já musím říct, že se mi moc líbily. Hlavně souboj v chodbě a snímání čárových kódů. Netradiční téma, netradiční příběh a skvělý konec !

Král Artuš (2004)

Příjemný film, který sice není Gladiátorem, ale film je plný hlášek a docela zajímavým dějem. Finální bitka není nijak překvapivá, ale nenudí. Vizuálně film někdy klopýtá, ale překvapila mne dobrá hudba