• Krátkometrážní

Adamova jablka (2005)

Na světě jsou pouze dobří lidé a zlé věci dělají jen během chvilky svého života. Této myšlenky se drží farář Ivan. V každém člověku vidí jen ty dobré věci a pokud dostane facku, tak to bere jako úděl. Jeho nezdolný optimismus a víra v polepšení, ale jednoho dne narazí na nacistu Adama, který přijel na převýchovu. Jeho negativní energie naráží všude kolem a působí škody. Ale i on časem prozří ... Lidský film, který šíří pozitivní náboj.

Souboj Titánů (2010)

Reklamní styl vyprávění naprosto pohřbil celý film. Příběh se vyvíjí moc rychle a hrdina, který byl rybář se za pár dnů naučí technikám boje s mečem, salta a postřeh má větší než cikán, když si jde pro podporu. Sice byl prostým rybářem, ale za pár chvil už má ego, jak trojnásobný mistr světa. Počítačové triky se k filmu nehodí, protože jich tam je moc ! Vzhled všech postav je umělý a zarážel mě stav vlasů či oblečení po boji = všichni nažehlení, upravení. Škorpióni byly sice velcí jak panelák, ale 3-4 lidé dokáží vzdorovat bez problémů. Dále jsem žasl nad ostrostí čepelí, které Mads Mikelsen vrazí do krápníků a odsekne čistě jako při operaci. Film mne velmi nudil a bylo štěstí, že byl docela krátký. Jediný kdo zaujal, byla ta postava s modrýma očima ( nemrtvý ), která vypadala jak Transformer v hábitu.

Anatomie vraždy (1959)

Konverzační drama u soudu, které vyšetřuje znásilnění. Emocionální přestřelka dvou právníků, kteří musí vyhrát za každou cenu. Film je výjimečný svou otevřeností a probíráním u soudu velkých detailů. Film z roku 1959 a zaobírá se s detaily bílých kalhotek či spermatem. James Stewart dokonalý a uhlazený gentleman.

Doodlebug (1997)

Pěkný nápad, ale ještě tam něco chybělo.

Řezníci (2003)

Jsou dva. Dva řezníci, kteří jsou milí jako dvě prasečí kolena. Jeden se potí a vypadá jako velké mastné čelo a druhý každého kope. Tento ideální pracovní pár založí vlastní řeznictví, kde lidské maso je místní delikatesa. Velmi černý humor a Mikelsen, který se stále na něco vymlouvá + dementní bratr. Morbidní komedie, která není pro každého. Nejlepší hláška: Poslyšte nevyhrožujte mi tou žirafou :-)

Láska až za hrob (2009) (hudební videoklip)

Cesty života a záleží jen na nás, jak se zachováme. Moc zajímavý krátký film.

Správné místo (2005) (amatérský film)

Posedlost systémem, místem a dokonalostí. Hrdina vám srovná celý obchod, ale sebe ne.

Horká hlava (1979)

Pokrytecká morálka maloměšťáků, kteří si hrají na honoraci. Jako všude drží otěže moci pár vychytralých, kteří jednoho místního blba nechají zavřít. Problém je, že hrají finále a díky fotbalu ho klidně vytáhnou ven. Před tím byl pro ně ubožák, ale poté, co dá gól, jejich názor se mění a vše je omluveno. Pokrytectví dosahuje vrcholu, všichni ho okamžitě mají za přítele. On jim ale na špek neskočí a dokáže se vzepřít. Nemám rád fotbal, ale tady hraje velkou roli a názorně ukazuje, jak tato blbá hra mění názory na cokoliv. Znásilnil jsi někoho ? Nevadí, ale dal jsi gól a nemůžeš být tak špatný ...

Soul Kitchen (2009)

Exotická směs, která je sice z Německa, ale Německo už není jen tou starou pravicovou zemí. Je zde tolik přistěhovalců, kteří se nakonec naučili žít vedle sebe (i když se nanávidí). Hlavní hrdina Zinos, má restauraci páté cenové skupiny, která přežívá každý den. Nový kuchař udělá vítr v receptech a stálí štamgasti odejdou. Co teď? Zinos řeší stále nové problémy a na pochodu a k tomu ještě má bolavá záda. Nakonec se to tak zamotá, že bude řešit vztah, hospodu, přátele i kulinářské umění. To všechno dokázal režisér Akin nacpat do 99 minut. Jednoduchá zápletka, úsměvná komedie a ne tak sladký happy end. Ich bin zufrieden.

Rampage (2009)

První film, co jsem viděl od Uwe Bolla a hned poživatelné. Znám jeho pověst a čekal jsem neskutečná filmová zvěrstva, ale Uwe asi dospěl, protože film měl hlavu, patu i jiné orgány. Příběh o člověku s kterým stále někdo oře. Rodiče chtějí, aby se odstěhoval, v práci si ho neváží, jeho kamarád je debil a celý život stojí za HOVNO. Většina z nás to tak má, ale nezabíjíme kvůli tomu. Bill je trochu jiného názoru a protože mu to myslí a je bezcitný = dokáže ze situace vytěžit maximum. Provedení jde v průměru, ale k takovým filmům to sedí. Nejlepší scéna je návštěva Binga, kde lidi vůbec nevnímají :-)