Univerzita pro příšerky (2013)

Naprosto splněný očekávání. Za tohle pokračování Příšerek se nikdo nemusí stydět. Novodobý pohádky nebo animáky se mi většinou nelíběj, ale tohle mě potěšilo. Dokonce se mi to během sledování zamlouvalo víc než jednička, s odstupem to hodnotim tak nastejno.

Domácí mazlíček (2008)

Ono je to vlastně naprosto idiotský, přesto jsem se za boha nemohl většinu času přestat smát, čemuž velkou měrou přispěla hlavně Faris, jejíž obličej se mi na tupou blondýnku fakt neskutečně hodí. Celkově vystihla postavu, kterou ztvárňuje, i svojí :)

Vždy připraven! (2010)

Nenápadný snímek, na který jsem narazil docela náhodou. Možná o to mi byl tenhle příběh o přátelství dvou kluků, kterym se otevřela brána do jinýho světa a svojí lehkovážností a minimem peněz si uživaji západní kultury, sympatičtější. Druhá polovina filmu mi teda přišla poněkud slabší, ale to všechno napravil konec, kterej mi doslova vyrazil dech a donutil mě přemýšlet.

Nitro Circus (2012)

Samotný kousky naprosto bezkonkureční! A koho během sledování nenapadlo, že by se mohl taky někym podobnym stát? Ono to za tu srandu a adrenalin možná i stojí. Už jen ty záběry člověka krásně nabudí a dodaji trochu života do toho... no, života :)

Terkel má problém (2004)

Příjemně strávená hodina a čtvrt. Zpočátku se mi sice vůbec nelíbila animace a některý hlasy (viděno s českym dabingem). Ale to se postupem času změnilo, když jsem pochopil, s jakym humorem bude tenhle animák pracovat. A pravda, že jsem se ke konci přistihl, že mě opravdu zajímá, jak to dopadne. Rozuzlení mě trošku překvapilo :)

Sedm psychopatů (2012)

Přikláním se díky Farrellovi a dobrým hereckým výkonům k lepšímu hodnocení. Jinak je to zvláštní film, který tak nějak dostává svému názvu. Je originální, má dobrý myšlenky, ale těch je nakonec moc a celý film se v tom přehršli nápadů spíš utápí. Bývalo by to chtělo pohrát si víc se scénářem.

Croodsovi (2013)

Sympatickej animák, ale schází větší propracovanost, proto zustávam ještě na 3*.

REC (2007)

Achjo, mam z toho rozporuplný pocity. V první řadě ale vim, že jsem od toho čekal víc a i aktuálních 77 % je moc, přestože hodnocení klesá. Lekačky jsem očekával vždycky dopředu, proto mě to ani nemohlo vyděsit. Snad jen ty nejakčnější scény měly dobrou atmosféru, že jsem v očekávání trnul. Jinak se to nudně táhne. Role kameramana nebyla taky úplně vyřešená, když je např. pokaždý dopředu jasný, že na výzvu vypnutí kamery nic neudělá. Nebo když si na něco potřebujou nutně vzpomenout a jeho nenapadne vrátit záznam na kameře, přestože to už jednou předtím udělal. Všude kolem je zmatek a on si jen tak v klidu dál beze slova točí a čeká na to, co vymyslí ostatní. Ale na druhou stranu byla tam i snaha o jeho zapojení a celkově se to snažilo o zachycení běžnýho chování lidí. A pak taky překvapil konec. Jsou to za mě slabší 3*, ale nedivim se ani odpadum...

Americký táta (2005) (seriál)

Jedinou postavou, která mě dokáže vždy zaručeně pobavit, je Stan - to mi přijde poněkud málo. Nicméně si to neustále drží svuj určitej standard a jako občasná podívaná neurazí. Velkej plus je potom za chytlavý soundtrack.

Liga snů (2009) (seriál)

Přestože je mi seriál docela sympatickej, a to zejména díky přítomnosti oblíbence J. Lajoie, nemůžu jít přes tři hvězdičky, protože se u toho ani jednou nezasměju. Herci neumí tak dobře vystihnout ty vtipný okamžiky, většinou mi přijde že zustane nahozenej syrovej vtip ve vzduchu, nedotaženej. Ale líbí se mi ta (ne)přátelská atmosféra mezi kamarády při draftování a vůbec to sledovat. Možná zvednu po dalších sériích hodnocení, jestli dostane Lajoie trošku lepší roli, protože je velká škoda, že dostal za úkol nesoustředěnýho zhulenýho pitomečka, kterej nedokáže říct nic návaznýho na předchozí debatu nebo aspoň smysluplnýho...