Striptýz (1996)

Jediným důvodem, proč nedávám odpad, je Burt Reynolds. Jeho výkon je slušný. Demi Moore jsem nikdy nepovažoval za hezkou ženkou a tady je to jen potvrzeno.

Vetřelec (1979)

Na nejpřednějším místě asi musím zmínit výtvarníka Gigera, to on značně přispěl k zaslouženému úspěchu filmu. Skvěle budovaná atmosféra je zachována po celý film. Zaslouženě klasika žánru. Snad jen některé postavy se chovaly příliš předvídatelně.

Blade Runner (1982)

Pro mne osobně typický případ hypovaného filmu, který po zhlédnutí přivodí velké zklamání. Nevím, proč se stal kultovním a netuším, co na tom většina lidí vidí.

Gladiátor (2000)

Na mne trochu moc sentimentální a Phoenix byl taky jen konvenční hajzl. Typický historický velkofilm, kde se najde pár chybek, ale neurazí. Škoda, že tvůrci neprokázali více invence.

Hannibal (2001)

Z trilogie(zatím trilogie?) o Hannibalu Lecterovi nejslabší. Závěrečná půlhodina je opravdu jen pro silné nervy. Florencie rozhodně stojí za vidění(jsem docela rád, že se film částečně odehrává právě tam). Na scénáři ale je vidět absence Teda Tallyho, což je škoda. Pro fanoušky Mlčení jehňátek zklamání. A protože Mlčení jehňátek dostalo ode mne pětku a Červený drak čtyřku, tak tady je hodnocení jasné. Zajímavostí je, že ve scéně, kdy je vidět "Top ten most wanted" na webových stránkách FBI, tak zbylých devět /kromě Lectera/ jsou opravdu tehdy hledaní skuteční lidé.

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Přiznám se, že ne všechny díly jsem viděl, ale ono to u seriálu, jeho díly na sebe NENAVAZUJÍ, zas tak nevadí. Adamíra se štafety po Marvanovi zhostil se ctí a role v tomhle seriálu patří k jeho nejlepším. Atmosféra Prahy 30. let je vykreslena opravdu pečlivě.

Život na zámku (1995) (seriál)

Dlouhé a docela dobré. Nejedná se o kdovíjak skvělé dílo, ale upadající kvalitě se tenhle seriál vyhnul. Navíc realistické.

Pomalé šípy (1993) (seriál)

Nevím, proč je to nepovedené(vzhledem k sestavě), ale je to tak. Nějak to vůbec nedrží pohromadě...

Divá Bára (1949)

Obrazově zajímavé zpracování, ale mne nijak nezaujalo. Určeno zejména lidem, kteří si chtějí zavzpomínat na atmosféru povídek Boženy Němcové.