Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Skvělé zakončení Smithovy pětice filmů, které se (aspoň částečně) odehrávají v jeho rodném státě New Jersey. Od svých prvních filmů vyspěl střihačsky(filmy si stříhá sám), režijně a kameramansky(ale kameru nechává jiným lidem)a tak vidíme kromě super filmu i slušnou práci těchto dvou profesí, což nebylo u Smithe zvykem. Budu opakovat, ale nemůžu jinak: jestli jste Smithovými fanoušky(pro které byl ten film točen), tak je to jasná pětka. Já jsem smithofil, takže je mé hodnocení jasné. A jen tak mimochodem, první film od Epizody 6 Hvězdných válek, ve kterém hrají spolu Carrie Fisher a Mark Hamill. Režisérův zatím nejlepší film.

Jako vejce vejci (1996)

V současné době aktuální téma klonování je zde líčeno s humorem. Laskavým a jemným. Bohužel skvělý nápad nebyl úplně dotažen do konce.

The Flying Car (2002) (TV film)

Bezchybné, ale nevím, jestil to lze vůbec hodnotit samostatně, když to bylo vysíláno v rámci talkshow.. Nicméně jsem uvítal návrat Jeffa Andersona a Briana O´Hallorana. Vidět je po několika letech opět dohromady bylo příjemné. Povinnost pro smithofily.

Gándhí (1982)

Attenborough natočil skvělý životopisný film, u nás bohužel neznámý. Ale některé scény jsou rozhodně nezapomenutelné, už jen proto byste to měli vidět.