Psí ostrov (2018)

Přemýšlel jsem na okamžik o čtyřech, ale tři asi budou prozatím stačit, protože na zvířátkovej film mi chybí víc poetiky. Pro děti je to moc zlouhavý a koplikovaný a pro mě navíc studený. Ano, mělo to atmosféru, ale nikoliv cit. Animace i stylizace je moc hezká, se zápletkou už je to horší i proto, že je to průhledný jako sklo. Ale zase je pořád na co se dívat protože... ta animace. Nebyl jsem však nicméně schopen získat bližší vztah s jakoukoliv postavou nehledě na počet nohou, a navíc se mi to jeví jako variace na to málo, co si pamatuju o seriálu Goro, bílý pes, jen v lepším vydání. A zajímavějším. Z pochybné budoucnosti. K destrukci svalové tkaniny mé pumpy sice nedochází, ale i tak nelituju, že jsem to viděl.

Tísňové volání (2018)

To byla ale nuda. Neustále si tam telefonovali a nikde žádný výbuchy ani pobíhající náctiletí čouznvani zachraňující svět. Způsob, jakým bylo všechno odhalováno byl vysloveně drásající, budování dramatu nebetyčné a výprava byla tak levná, že ani nerušila ve sledování, jak by se slušelo. Dokonce byli tvůrci tak drzí, že nejen že tam žádná ženská neukázala kozy, ona se snad dokonce ani žádná neukázala. Ale tak asi to je film pro zuřivé chorobné telefonisty, výhoda je, pokud jim z toho už hráblo. Nicméně pro nášince bych to asi nedoporučil, protože při opakovaném sledování to zní jak z jiné planety. No škoda slov, všechno říká film sám. Je to každopádně nejméně čtyřhvězdičková ostuda!

Uncharted (2018)

Haha, tak to je super, že natočili novej díl Firefly. Asi kvůli malému rozpočtu sice musel starou dobrou vesmírnou loď nahradit starej dobrej červenej Jeep (za bezplatné zapůjčení by tvůrci rádi dodatečně poděkovali Nicku Slaughterovi) a pastor si, chudák, musel ustřihnout copánek. Ale jinak starej dobrej seriál Firefly :) Možná nějaká drobnost by se našla, jako že si z nějakého podivného důvodu každá z postav myslí, že jsou představitelé z nějaký hry, ale pro mě zatím 4+.

Venom (2018)

Kravina… Měl bych napsat víc? Tak jo, budu vám vyprávět příběh. Byl jednou jeden můj příbuzný, který vlhne z podobných komixových hovadin. Neustále mi je cpe a já jsem dostatečnej idiot, abych se občas nechal přesvědčit. A tak jsem dostal tuhle vyhoblovaninu o dvou hrdinech. Jedním je archetypální prachatej zlounskej floutek v čele zlé korporace (jak originální, po miliontý) a druhej je pozérskej kretén zamrzlej ve věku tak 17 let, kterej ze svýho ubohýho života obviňuje všechny kolem. Taky prudce originální. No zkrátka dva sympaťáci. Pak je tam nějaká ta muchlovačka s vesmírným svinstvem, zlým a vražedným, jak jinak. No a to svinstvo je žízeň, tedy převlečenej hlad. Mluvící. A manželskej poradce. Dobrý, co? No a pak tam pobíhají, křičí, mlátí se, žerou, zachraňuje se svět a jinak drsňačí, samý ty běžný taškařice. Jako v každém druhém filmu tlenstoho ražení. Taky dost originální. Tak jsem teda už jen rezignovaně čekal na hepáč a věru, byl trapnější, než jsem čekal. Šmarjá!

Vzteklina (2018) (seriál)

...no, ale budeš se se mnou koukat na Vzteklinu. No tak jsem se koukal. Nelíbilo. První polovina, ač už tehdá jsem si neodpustil rejpání, ještě ušla. Další díly v tu dobu ještě nebyly odvysílány a já to pustil z hlavy. Pak jsem jednoho večera hledal nějakej pořad pro děti. Ne že bych měl děti, já jsem jenom tak divnej a koukám na vysílání pro předškoláky. Jenomže sem nenašel a ani si nevzpomněl na nic, co bych dlouho neviděl a nebylo to zároveň vypatlaný. Čiperkové byl fakt blbej nápad. Avšak vytanula mi na mysl vzpomínka na Vzteklinu, ani nevím proč. A tak jsem dokoukal zbývající tři díly. Hm, možná ti Čiperkové nebyli zas tak špatní, alespoň jsem se pobavil. Navíc ti parchanti hráli lépe, než polovina aktérů v tomhle seriálu, v čele s naprosto nevěrohodným Kryštofem Hádkem. Neříkám, že všichni, ale... Navíc z příběhu se postupně klubal tak neuvěřitelnej konstrukt, že to snad nebylo možný. A nepřidaly tomu ani některé dialogy, natož většina charakterů na mě působících jako dost nepovedené karikatury. Ke zpracování pomluvu celkem žádnou nemám, to bylo dobrý, ale zachránit to celý nemohlo. Ještě se mohli na samým konci trochu polepšit, to když doktor našel klíč k řešení. Ale né, banda děcek zasahuje. Ti byli taky pěkní čiperkové...

Zelená kniha (2018)

Já bych to zhodnotil asi jako "proč ne?". Bylo to hezky nablejskaný, barevný v několika směrech, nenáročný a uteklo to. A vzhledem k tomu, o jakých nových skvostech se mi nesou zprávy a taktéž s přihlédnutím k faktu, že se stále pohybuju mezi lety 1950 a 2000, tak ten obraz i zpracování potěšili. Relativně. Ale na víc než průměr to podle mě nemělo, protože nějak nikde necítím to šimrání originality, ani zásek háčku naléhavosti a už vůbec na srdci tíhu kamene důležitosti. Viz POMO, hlavní role super, zpracování uspokojí. Dál nic.

Bába z ledu (2017)

Ha, to bylo docela dobrý. Především Zuzana Kronerová byla výborná. Ale pochvalu zaslouží i všechny ty pro mě neznámé tváře, včetně parchantů. Možná bych tak výjimečně pochválil režii, protože jsem neměl problém uvěřit kterékoliv postavě. Další skvělá práce byla odvedena na některých dlouhých záběrech. Vždycky přemýšlím, na kolikátou klapku to dali, aby to všechno sedlo. Trochu problém mám s příběhem, protože mě vyprávění o osamělé postarší ženě, jejíž rodina je banda dementů, moc neoslovuje. Zvlášť když tam ani jeden z idiotů neumře strašlivou smrtí. Na druhou stranu i přes nižší atraktivitu ta lehce přes hodinu a půl dlouhá stopáž utekla jako splašky do Vltavy a i když jsem původně neměl v úmyslu koukat na film a přijít domů o devadesát minut později, rozhodně nelituju. Pro mě je to za lepší tři, kvalitní práce. Ale pokud někoho tohle téma oslovuje, asi si chcete přihodit ještě jednu navíc. A všimněte si, že nejsem dnes hnidopich a taktně jsem přešel mlčením ty drobnosti...

Bajkeři (2017)

Uf? To byla komedie? Humor byl asi z jiný planety, scénář z jiný galaxie a postavy z jiný dimenze. Naprosto nesympatické charaktery dělající divné věci v podání hereckých nevýkonů otřesných jak Japonsko při špičce tektonické aktivity zemských desek. Jinak jsem měl opět klasické jasnovidecké vnuknutí. Asi proto, že nehrozilo nic překvapujícího. Rozhodně ne snad nějaký nabitý obsah, při té prázdnotě. Chcete spoiler? Idioti jedou do přírody, šlapou na kole, což je prokládáno rádoby humorem, konec. Rád bych tedy vyjmul ze svých invektiv Vojtěcha Machutu, ten mě celkem bavil (výkonem, nikoliv jeho role) a Hanu Vagnerovou (ač ji nemám rád). Nebylo by fér je házet do žumpy s ostatními. Takže rozuzlení, překvapivé jako celý film? Dobře, jednu za výborného Pavla Nečase. Tedy, opět, jeho výkon, ne postavu. Nebyla vtipná. Žádná nebyla vtipná. Celý to nebylo vtipný. A považte, že to nebylo to nejhorší, co jsem ten den viděl... Ale tak hlavně že se podařil ten product placement.

České moře (2017) (pořad) odpad!

Ani kdyby to bylo prezentováno jako komedie, tak by to nedopadlo lépe. Proč? Tak si pojďme probrat nesporné klady tohoto majstrštyku. Rozhodně jedním z největších kladů je stopáž. Každá televize sní o tříminutovém pořadu, protože každé tři minuty může diváka obšťastnit reklamou. Další výborná vlastnost je, že to je pořad i pro ty naše spoluobčany, kteří mají problém pochytit myšlenku. Krom toho, že zde žádná (a už vůbec originální) není, tak kadence monologu směle přeplácne i obsahovou prázdnotu moderních takydokumentů. Zdravíme History channel. No a samozřejmě musím také vyzdvihnout fakt, že reklamy na Streamu propagující tenhle pořad zaplácly v mém životě nejspíš víc času, než celá dosavadní stopáž. To se samozřejmě změní, konec konců náš hrdina bude kopat deset let, nebo tak něco. A pokud máte opravdu štěstí, tak reklama (někdy i dvě) před dílem je dokonce skoro tak dlouhá a inteligentní, jako díl samotný. Já vím, že už jsem to psal, ale ZLATEJ CRAZY BUILDER!

Dokonalý voják (2017)

Komu jsem co udělal, že je mi servírováno jedno lepší, než druhý? Tuhle kravinu jsem normálně musel po nějaký hodině vypnout. Nejen že to byl film, kde na sebe ti dva co chvíli řvali a obviňovali se, ale přišlo mi to tak strašně nerealistický a k neuvěření. To si ti tři!!! scénáristi a dva!!! režiséři nemohou zkusit ty scény představit v reálným životě? Nebo se fakt takhle lidi chovají? Jako já si taky zařvu, hlavně na zvířata s obligátním nápadem začít lítat po bytě ve dvě v noci a rvát se. Nebo když jeden z nich dostane nějakej chytrej nápad, ale... A to nemluvím o sklatbě scén. No fuj.