• Krátkometrážní

Šokující odhalení (2019)

Videné za ideálnych podmienok, rozumej: poznám Fox News, viem kto je Megyn Kelly, kauzu okolo Rogera som neregistroval a všetky tri kočky z plagátu milujem. Najviac Charlize, ktorá je vo svojej roli (surprise, surpise) profesorky dokonalá. No aj tak ťahám tú 4-tu hviezdu z päty, lebo film je defacto iba doslovná rekonštrukcia významnej, ale vo svojej podstate nie veľmi divácky zaujímavej události. 70%

Láska, svatba, zas a znova (2020)

Kľudne sa to mohlo volať Repeat at Wedding, lebo famóznemu Death at Funeral (Dean Craig sa nezapre) akoby to z oka vypadlo. Len to je oveľa menej vyhrotené a trochu menej vtipné. Vo výsledku slušná rom-com jednohubka, ktorá neurazí ak ste párik, ktorý potrebuje pri obrazovke zrelaxovať. 70%

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Klamal by som, ak poviem že som, sa nebavil. Ale dalo sa oveľa lepšie. X-Meni boli vždy o postavách a tie mám pocit, že zomreli už Apocalypse. Toto je taký nostalgický afterburn, kedy sa človek teší z Xaviera či Magneta len tak, že ich vôbec vidí a zbytok je tak nejak do počtu. Phoenix je čajová, Storm nafacku, zaujímavý Quicksilver je v polke stiahnutý z obehu. Akcia je fajn, záverečná priam super a príbehová vata je naozaj len vata. Nostalgických 70%

Pomsta (2019)

Prudko sympatický pokus o drsnú "richiovku", ktorá ale nemá čas ani ambície rozohrávať nejaké príbehové veletoče. Je to jednoduchá, štýlová, revenge jednohubka s podstivými bare knuckle rubačkami (žiadna Boykovská gymnastika sa nekoná), a ktorá bez problémov šlape aj v častiach, kedy nelietajú spodne háky. Adkins si to evidentne užíva a ja s ním. Bam! 85%

Díra (2019)

A-čkový nápad, B-čková forma, C-čkové rozuzlenie. Je to ako tá panacota. Chutné, ale výživové hodnoty nulové. 60%

Ad Astra (2019)

Užíval som si to náramne a skoro celý čas, len to finále mohlo trochu viac šlapnúť na plyn. Za mňa lepšie, ako podobne komorne ladený First Man. 80%

Terminátor: Temný osud (2019)

Tak ja neviem. Mne vám bolo s tých drsných kecov a cool spomalovačiek smiešno. Aj nostalgia má svoje limity a pomrkávaním na klasiky nezakryje šušťákové dialógy a vákuum nápadov. Ten film ide na voľnobeh, bez mozgu. Séria sa skončila v roku 91 a keby bola mierkou, tak sotva naškrabem druhú hviezdu. Ale ak máš doma 5 kýblov popcornu pred dátumom spotreby, tak hybaj a vôbec nebude vadiť, že cez chrúmanie nebude nič počuť. 60%

Avengers: Endgame (2019)

Nie je to dokonalý film, ale dokonale funguje. Pri všetkých očakávaniach veľa krát ináč akoby jeden tipoval. A to je dobre. 95%

Měsíc Jupitera (2017)

Forma fantastická, ostatné kruto nestíha. Celkom škoda. 60%

Jigeum mannaleo gabnida (2017)

Pripomenul som si, že už skoro dve dekády mám na korejské romantiky slabosť. Je to taaak priamočiare, ale tak účinné. Zlhtlo ma to. 90%